Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

ŠAMANOVO DOUPĚ: Hoden jest dělník odpočinku svého

EU nám dala jistý čas na přijetí příslušných zákonů. V nově přijatém zákoníku práce už „pohotovost na pracovišti“ byla vypuštěna. Managoři pak nechtěli platit přesčasy za flákání v práci (velice nevhodné k méně placené práci skutečné) a vymysleli si tedy, že by ji mohla nahradit pohotovost mimo pracoviště.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
RP

Tak ono je pohotovost a pohotovost.

Když je počet pracovníků dostatečný, není takzvaně optimalizovaný, tak pohotovost i mezi směnami v podstatě nevadí. protože většinou je tak málo práce, že je dostatek času na odpočinek, spánek a podobně.

Když ovšem nějaký manažer začne "optimalizovat", aby třeba získal nějaké odměny za úspory pracovních sil a podobně, část lidí se třeba propustí a potom najednou pohotovost je totéž , co běžná práce. Člověk kmitá celou dobu pohotovosti, odpočine si, trochu se vyspí, jen výjimečně. To se dá vydržet jen krátce a ne pořád.

A proto se nyní bouří třeba doktoři, optimalizátoři ušetřili některé pohotovosti a na zbylých ta služba přes noc už není pohotovost, na které se doktor většinou dostatečně vyspal a ráno potom začal další směnu +- odpočinutý a zvládal ji. Na zbylých pohotovostech už je to klasická práce, takže doktor naplno jede na denní směně, potom naplno jede v noci na pohotovosti a zase už má naplno jet hned další směnu od rána. Najednou, když se takhle překlopí ta pohotovost do běžné práce, vychází, že doktorů je naopak málo a je třeba přijmout ještě víc nových než se předchozí optimalizací lékařských pohotovostí lékařů ušetřilo.

0 0
možnosti
JK

J36a74n 86K68u71l44h69e12i72m

17. 9. 2023 17:14

Tak jak to popisujete je kde?

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz