16.2.2020 | Svátek má Ljuba


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času vzestupně, seřadit podle času sestupně
počet příspěvků: 17, poslední: 4.2. 2011 19:17, přehled diskusí

V. Skalová 2.2.2011 0:52

Proč mě to nepřekvapuje?

Protože jde o ČT...

T. Vodvářka 2.2.2011 6:04

Pevně věřím

že pan MUDr.Přemysl Sobotka bude kandidovat na presidenta ČR. Podle mého názoru to bude člověk, na kterého můžeme být hrdi.

V. Hajková 2.2.2011 7:30

Re: Pevně věřím

sOUHLASÍM. Považovala bych si za velkou čest, pokud  budeme mít jako občané možnost volit hlavu státu - volit  p. dr. SOBOTKU!

V. Hajková 2.2.2011 7:27

P. Kovanic

Velice děkuji za Váš  článek .  K nestydatosti  veřejno- právní ČT1-   nemám slov-  prostě  co chcete- když ředitelem je bývalý  BOLŠEVIK!

Z. Švrček 2.2.2011 7:49

Nic nového

Česká televize ani v tomto případě neopustila nastoupenou cestu. Po ostudě s novináři na palubě provokatérské lodi, kterou navíc zblblému českému televiznímu divákovi podávala jako hrdinský čin svých lidí vzdorujících izraelské libovůli přirozeně bojkotuje zprávu o něčem, co by mohlo na tuto ostudu byť jen upozornit a nejde jen o to. Mne osobně irituje tendenčnost, s níž o židovském státu dlouhodobě informuje ve prospěch islamistů bez jakéhokoliv ohledu na minulost a utrpení židů v celé evropské historii a bez ohledu na současná fakta. Podobně se ale chová i v jiných případech. Je jen jediná cesta, jak Českou televizi přivést zpět k elementární slušnosti a nebo alespoň od bulváru zpět. Rozehnat to takzvané veřejnoprávní hnízdo, prodat a personálně totálně překopat.   

J. Anděl 2.2.2011 22:04

Re: Nic nového

Vážně se domníváte, že privatizace je zárukou větší objektivity?

Že by mohla být teoreticky zárukou lepšího hospodaření, to bych chápal, ale tohle se mi nezdá.

K. Janyška 2.2.2011 8:26

Česká televize je plně pod vlivem bývalých, a tím i dnešních, komunistů, včetně ředitele ! A když vidím Švehlu, při mé paměti se mi vždy udělá zle ! Dzp.

M. Krátký 2.2.2011 8:51

komunisti jsou všude,

ale to se jen opakuji. A nejhorší je, že si ČT platíme - přímo i nepřímo. je to hnůj

P. Hofman 2.2.2011 17:45

ČT ZASPALA DOBU

ČT je neuvěřitelně amatérská nemoderní instituce, která potřebuje jako pes drbání odpolitizovat, pověřit vedením skutečného fachmana a udělat pořádek v personálním bordelu.

Do té doby bude jenom horší a horší. Viz dnes ČT 24 ve vztahu k událostem v Egyptě.

J. Pašek 2.2.2011 18:45

Úmyslné manipulování vychovávat podle jejich představ ovce-diváky . . .

ČT má príma švindl . . . Nechápu, proč senát schválil ten švindl zákon, že ten kdo vlastní TV musí ČT posílat peníze . . .  Mělo by to být dobrovolné pro ty, kteří se na tu "státoprávní" TV stanici chtějí koukat  . . .

J. Anděl 2.2.2011 22:01

Re: Úmyslné manipulování vychovávat podle jejich představ ovce-diváky . . .

No, to by pochopitelně nefungovalo, to by to musela být soukromá, placená a kódovaná stanice - a nebo neziskovka existující striktně pouze z darů.

Ovšem přišlo by mi srozumitelnější prostě to platit normálně z rozpočtu a zrušit to jako poplatek.

K úmyslné manipulaci - sorry, ale přeceňujete ČT a její zaměstnance. Jinej tady je zase podceňuje. Jsou to normální zaměstnanci, kteří ve svém prostředí ztrácejí kontakt s objektivitou, plní své povinnosti do míry, do které musejí, usilují o kariéru, slávu, peníze, blonďatou účetní z pátého... Není tam velký zlý manipulátor s promyšleným plánem na výrobu otroků. Tací jsou jen ve filmech o Supermanovi.

J. Pašek 2.2.2011 23:12

Re: Úmyslné manipulování vychovávat podle jejich představ ovce-diváky . . .

ČT stejně jako ostatní TV stanice by měla žít z dobrovolných darů a hlavně reklam . . .

I když by se dalo s Vámi souhlasit, že zaměstnanci ČT jsou průměrní lidé asi tak jako je naivní obyvatelstvo-diváci, kteří neví rozdíl co je manipulace a co jsou nezatížené zprávy  . . . . .

J. Ráž 2.2.2011 18:58

Přemysl Sobotka prezidentem?

Ano, zcela určitě by se jím stal, kdyby byla přímá volba prezidenta. To by si totiž mohl dovolit mluvit v předvolební kampani o mnoha ožehavých problémech  i tak zvaně polticky nekorektním způsobem. Tím by si získal sympatie většiny voličů a ta by jej dostala na Hrad. To by se ovšem nelíbilo  levicovým intelektuálům a většině publicistů hlavně v ČT . Proto jakmile přijde na přetřes přímá volba prezidenta, hned se objeví v novinách  i ČT hysterická kampaň dehonestující tento prvek přímé demokracie. Jinak řečeno:

Občané chcete mít na Hradě po té bestii Klausovi dalšího nezávisle se vyjadřujícího člověka? Tak to ne...panáčkové! My novináři se dohodneme s politiky na nějaké figurce, která bude jen papouškovat loajalitu k EU, nebude kritizovat bajky o oteplování planety a vůbec se nebude vyjadřovat k ekologickým a mezinárdně ekonomickým tématům. Kandidaturu této figurky mediálně podpoříme! Vždyť prezidenta potřebujeme jen na kladení věnců, přijímání státních návštěv a k přednesení Novorčního projevu. Takže  prezidentem může být i cvičená opička, jako například i jiný politik  stejného jména..ten zlobit nebude! Na přímou volbu prezidenta tedy zapomeňte!

J. Anděl 2.2.2011 21:54

Re: Přemysl Sobotka prezidentem?

Já se obávám, že tomu může být i přesně naopak. Přímá volba prezidenta z toho může klidně udělat další referendum o politickém směřování republiky, takové další volby, co mají ukázat, že ty předchozí byly špatně (stejnou roli teďka mají čím dál více třeba volby obecní či do krajů atp.).

Takže tu možná zase budou plakáty o rušení poplatků, likvidaci korupce či vyhazovu bez udání důvodu. A zvítězí - no, je vlastně jedno, kdo zvítězí, protože to už rozhodně nebude nezávislá a svobodně se vyjadřující osobnost.

Neříkám, že tomu tak bude - ale mám pocit, že to je dost možné. A že mimochodem moc nehrozí, že by byl Přemysl Sobotka zvolen prezidentem.

F. Eliáš 2.2.2011 19:27

ČT za to nemůže

Její zaměstnanci jsou pouze lidé, a to lidé s vyšší mírou tuposti, než je standardní.

J. Anděl 2.2.2011 21:48

Re: ČT za to nemůže

To je zase poznámka. Předpokládám, že osobně znáte HR data z České televize, znáte ty lidi, dělal jste s nimi pohovory či viděl jejich IQ testy - a to vše můžete porovnat s adekvátním vzorkem dat průměrných občanů, tedy toho, co je standardní.

Nebo jste v ČT pracoval a soudíte dle osobních zkušeností, že všichni, kromě vás, tam byli úplně pitomí :-). Ten pocit znám. Něco vám soukromě prozradím: bývá v naprosté většině případů falešný.

Ono je to ale ve skutečnosti jinak - lidé jsou příliš slabí na to, aby jejich jednotlivé drobné odlišnosti dokázaly zásadně změnit chod něčeho tak robustního, jako je (například) ČT. Soudím, že tam jsou zhruba stejně průměrně inteligentní lidé, jako kdekoliv jinde. Normální statistický vzorek.

P. Fiala 4.2.2011 19:17

Svoboda na mediálním trhu

Konkurenceschopnost na trhu s médií určitě existuje, ale chybí mi jeden vydavatel. na straně nabídky = goverment ČR. 

Doporučuji nejvyšší moci ve státě "poslanecké sněmovně" zažádat o licenci k TV vysílání. Program? Autentické nezkreslené zpravodajství ze všech tří pilířů základních mocí ve státě včetně dalších státních institucí. Navíc v případě přírodních kastrof, nedej bože také teroristických ohrožení či pro budoucí domobranu to bude ideální médium pro informování občanů. Navíc zde bude objektivnější konkurence vůči zahraničním médiím a bulváru.