1.2.2023 | Svátek má Hynek


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Šnek 5.9.2007 10:54

nenajdete žádnou zmínku o vyhraženosti pro pěší

Už je to tady jako v Německu. Všechno rozdělit, vymezit a zakázat. Zbývají jen soudní procesy, kdy turistovi pěšímu se turista s kolem přiblížil na příliš malou vzdálenost a tím ohrozil jeho duševní pohodu. Pěší dostal šok a bude mít patrně trvalé následky. Ty budem mít patrně, i se Šamanem, když to takhle půjde dál, všichni.

Vlad 5.9.2007 11:32

Re: nenajdete žádnou zmínku o vyhraženosti pro pěší

Bikolník se vyřítí zezadu nezvučně a pokusí se vás zmrzačit,  i kdyby si měl o vás držku rozbít, helmu odřít a popsané triko ošoupat.  Nebo vás hystericky objede a udělá vedle pěšiny koryto.  Proč nejezdí na cyklodráze?

Kajda 5.9.2007 12:38

Re: Re: nenajdete žádnou zmínku o vyhraženosti pro pěší

Pravdu díte. U nás v parku udělali cyklistickou stezku. Záslužný krok až na to, že tato stezka vede cestou pro pěší a hlavě kolem neohrazeného dětského hřiště. Před hřiště umístili zpomalovací retardér.  Bicyklsté tudy frčí co to dá a když mají před retardérem zpomalit, aby jej mohli bezpečně přejet, raději najedou na trávník, kde si hrají děti. Vždy, když vidím takovéhoto závodníka v blízkosti hrajících si dítěk, tak mi zatrne. Už se totiž nejednou stalo, že sportovec v těch místech sestřelil děcko a ještě byl drzý.

honzak 5.9.2007 7:05

boha jeho!

"čistě chodecké trasy".  Budete takhle bojovat i proti chodcům, kteří již dlouhá léta NESMÍ DUPAT V UPRAVENÝCH STOPÁCH a přesto vesele dupou? Budete takhle bojovat i proti chodcům, kteří NESMÍ CHODIT PO SJEZDOVKÁCH a přesto vesele dupou? Budete takhle bojovat i proti pejskařům, kteří venčí psy na CYKLOSTEZKÁCH?

Cesta ven z problému není v konfrontaci, ale ve spolupráci. A v osvětě - mladému adrenalistovi na celopéru musí někdo VĚROHODNÝ vysvětlit, že dvě starší dámy na turistické cestě nemají takové reakce jako on a tudíž jim hrozí poměrně velké nebezpečí z jeho strany. Dvěma starším dámám musí někdo VĚROHODNÝ vysvětlit, že se nesmí zastavit v pravoúhlé zatáčce v mlází a rozplývat se nad kvetoucí kopretinou. Vytváří tak překážku, která může být osudná jim i mladému adrenalistovi na celopéru.

Ota First 5.9.2007 7:59

Re: boha jeho!

Přesně tak! R^

V této zemi, kde žije pouhých 10 Mčlověků nemají někteří nic jiného na práci, než tuto hrstku stále rozeštvávat a dělit na hodné a nehodné, jak se momentálně komu hodí. Jeden vede boj chodců proti cyklistům, druhý cyklistů proti řidičům, nekuřáků proti kuřákům, atd. Nemáme nic jiného na práci než na sebe věčně ukazovat? Jak dlouho potrvá, než nám dojde, že žádné zákazy a vyhrazené chodníky nenahradí obyčejnou slušnost?

Očekávám, že příště se šaman obuje do hůlkařů a nehůlkařů a začne z chodníků vykazovat ničemy, co nechodí v pohorkách, nýbrž v teniskách. Také na lumpy s batohy je třeba si posvítit a pokud možno pro ně žádné chodníky nestavět! Lidská blbosti, kraluj dále! ;-€

ptakopysk 5.9.2007 8:45

Re: Re: boha jeho!

ale jděte! Cožpak nevíte, že rozčilovat se je zdravé? Rozšíří vám to tepny, zrychlí krevní oběh... Mimoto taková ženská (nebo starej chlap což šaman je) když se aspoň jednou denně s někým nepoštěká, tak se mu srazí krev a umře. (Cit. Galuška Náš dědek Josef)

Mě kyklisti v lese nevaděj. Prolítnou lesem jako střelený prase kukuřicí a ani nevědi jakej ten les byl a jestli tam něco žije, nebo jestli tam rostou houby. Když nechcete, aby vám někam kyklisti lezli, porazíte přes cestu pár stromů a je klid. Pěší lufťáci jsou mnohem nebezpečnější svým řevem, odhazováním bordelu, rozšlapáváním hub, lezením všude možně a dalšími nectnostmi.

Zaplať pámbu za kyklisty.

Psí vrah Čumil 5.9.2007 14:52

Galuška Náš dědek Josef

To byl Jaroslav Matějka, ptakopysku, Galuška sa súdil i nesúdil na Slovácku...

ptakopysk 5.9.2007 15:08

Haúúúúú

odcházím do nejbližší restaurace za účelem provedení posypání hlavy popelem na znamení smutku. Omluvit mě může snad jen nastupující stařecká demence a to, že jsem nebyl ještě zcela vzhůru...;-(

Psí vrah Čumil 5.9.2007 15:14

Re: Haúúúúú

A co si s tím děláte takovou práci? Vůbec je podivné, že si někdo zapamatoval spis  zapomenutého normalizačního autora Matějky...  Voni ptakopysci vydávají takové zvuky? 8-o

ptakopysk 5.9.2007 15:46

Re: Re: Haúúúúú

víte, já tak nějak nerozděluju autory na normalizační a nenormalizační, ale na ty, jejichž tvorba se mi líbí a na ty, jejichž tvorba se mi nelíbí. No a Matějkův Dědek Josef se mi líbí. :-) 

Psí vrah Čumil 5.9.2007 17:49

Re: Re: Re: Haúúúúú

To je naprosto v pořádku, von je to takový rozšafa a je dobře, že ho někdo zná...:-)

Rohožka 5.9.2007 8:38

Re: boha jeho!

Jezdím na horáči i silničce a také rád chodím pěšky, v zimě jezdím na běžkách. Myslím, že cyklisté patří na cesty a nemají co dělat na pěšinách, zvláště pak za mokra. To potom jeden cyklista rozbahní pěšinu tak, jak by to nezvládlo ani dvacet pěšáků. Ostatně jezdit mimo cesty zakazuje cyklistům i současný lesní zákon. To je ale věc osobní slušnosti, chovat se tak, abych neničil a nikoho neobtěžoval (či dokonce neohrožoval) i když mě nikdo nehlídá a nepokutuje. Také považuji za problém soužití klasiků a bruslařů v zimě. Bruslaři na jizerskohorské magistrále ničí stopu i kdyby nechtěli, protože cesty nejsou dost široké. Kdyby to bylo finančně únosné, tak se přimlouvám za úpravu některých tras jen pro milovníky klasiky. Chtělo by to jen skůtr a sáňky a jedna stopa by stačila.

ok 5.9.2007 8:50

chtělo by to osvětu

chtělo by to osvětu - vysvětlit cyklistům (také mezi ně patřím), že mohou jezdit jenom tam, kde neničí terén, a také nerozeštvávat pěší a cyklisty - já na kole jezdím do přírody, nechci žádné pěšáky stresovat, beru to tak, že jsem s pěšáky na jedné lodi. Snad by skutečně stálo za to informovat cyklisty, jak míjet pěšáky - tj. pomalu, s odstupem, a se signalizací "pozor, jedu", já jen zaklapu brzdami, a stačí to bohatě, pěšák o mě ví předem a neleká se.

Jinak já jezdím na kole do přírody právě proto, že mám větší akčí rádius než pěšky, a dostanu se tak do míst, kde není vůbec nikdo, jen příroda. A jde to i po lesních cestách a silnicích, pěšiny používám jen výjimečně, po těch se daleko nedojede.

honzak 5.9.2007 10:14

Re: chtělo by to osvětu

poptal bych se zkušenosti s akustickou výstrahou pěšákům - funguje to i na ženský? Moje zkušenosti jsou tristní. Zvonek, houkačka či elektronické rámusidlo fungují na dívenky tak do 12 let a pak na důchodkyně od cca 70 let. Ostatní buď začnou poskakovat nebo (ty mladší) ostentativně nereagují. Velmi zábavné je včasné verbální upozornění typu "pojedu vlevo" - oslovená dáma v 95% zahne právě VLEVO.

Novák 5.9.2007 10:38

Re: Re: chtělo by to osvětu

Nebude to tím, že slyší zpravidla jenom to druhé z dvojice slov???

Lucias 5.9.2007 11:04

Re: Re: Re: chtělo by to osvětu

Nebude. Osobně vyzkoušeno v desítkách případů u obou pohlaví;-D! A s tou ohleduplností je to 100% pravda. Dokud se budeme jeden k druhému chovat jako k potenciálnímu nepříteli, nemůže to fungovat:-/

ptakopysk 5.9.2007 11:39

Re: Re: Re: Re: chtělo by to osvětu

taky to mám vyzkoušený. Děvenka moje, když parkuje auto a vydám pokyn Zatoč vpravo!, tak zatočí vlevo. Poté mi vynadá. Já si myslím, že to je přírodní výběr. Už od pravěku pračlověci říkali svým drahým polovičkám, co mají dělat a do této doby přežily jenom ty, které dělají pravý opak řečeného. Měli bychom se pánové nad sebou zamyslet...;-P

honzak 5.9.2007 12:56

Re: Re: Re: chtělo by to osvětu

Tím to není - jako slušný člověk pravím:"Dobrý den. Pojedu vlevo". Ale je možné, že v dámském mozku je informace zpracována nestandardním způsobem (třeba se některé bity vymaskují) a výsledek je pak takový, jaký je.

ok 5.9.2007 13:34

Re: Re: chtělo by to osvětu

Já jen klapu brzdami, jak jsem popsal výše, a funguje to. Dávám ovšem vždy "trojrozměrnou informaci" kudy jedu - klapnu několikrát - a tělo chodcovo pudově vyhodnotí, kam mám namířeno. Funguje to výborně, lidé se neděsí, nenadávají jako když se používá zvonek.

Chodec instinktivně reaguje okamžitě. Pochopil jsem to jednou, když mi do cesty vběhl zajíc - jel jsem autem. Nereagoval na světla, byl úplně zblblý. Ve chvíli, kdy jsem na něj zatroubil, zareagoval bleskurychle a velmi přesně. Teď to používám na lidi ;-D - zvukový reflex je funkční a rychlý.

Hlavně žádné vyhodnocování slovní informace "jedu vlevo"!!;-D to některé mozky nestíhají...

P i t r ý s e k 6.9.2007 22:03

Re: boha jeho!

Poraďte mi prosím, kam mám tedy se svými pejsky chodit, když z pěšiny, kam s nimi chodím už přes čtyřicet let, udělali nedávno cyklostezku. pouhým zaražením značky do země. Jistě i mnozí chodci se chovají bezohledně (rozšlapané stopy znám z vlastní zkušenosti, sjezdovky ne, tak daleko jsem se v lyžování nedostala), ale ani "kolaři "nejsou bez viny. Mohli by, na těch svých moderních strojích, dát aspoň vědět, že jedou. Když se mezi mne a pejsky zticha vřítí skupina cyklistů, nemohou se divit, že psíci odříznutí od své paní zneklidní a začnou štěkat a pobíhat. A už se mi také stalo, že na pejsky ukázněně čekající na kraji cesty mi kolař bezohledně najížděl. Úmyslně!!!

Honzaku, naprosto s Vámi souhlasím, že řešením není  v konfrontaci, ale ve spolupráci.  Já aspoň za nimi volám:" Prosím vás, zvoňte". Odpověď: "Nemám zvonek!" popř. "Strč ty čokly do guláše!"        Tak kdo nám pomůže?