23.7.2021 | Svátek má Libor


Diskuse k článku

ŠAMANOVO DOUPĚ: Ani korunu!

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Čermák 23.6.2021 17:17

Pan Jan Kovanic Kecá. Pan "Inženýr" Babiš samozřejmě v žádném střetu zájmu není, protože Agrofert převedl podle Čs zákona do svěřeneckých fondů. Kdyby na ty svěřenecké fondy neměl žádný vliv, přišel by o svůj multimiliardový majetek. To přece může chtít, či jen považovat za normální, jen naprostý hlupák, či závistivý, nebo nenávistný Idiot. Udavači Piráti s podporou udavačů Zdechovského a Pospíšila k nim patří. A také antiBabišovští Novináři, spíše Pisálci, typu pana Kovanice. Kdo chce jít do Politiky Musí zahodit veškerý Majetek? Nebo to platí Jen pro Babiše? ;-D

V. Čermák 23.6.2021 17:29

Mimochodem, toho "pana Inženýra" si pan Kovanic vypůjčil od Komoušů. "Pan Inženýr" tam byl vždy za Nepřítele, Hlupáka, v lepším případě za kolísavého hrdinu, který možná prozří a uzná moudrost všeho pracujícího lidu, či Jasánků všeho druhu ...;-D

L. Netolická 23.6.2021 19:46

Pane Čermáku, český zákon neurčoval kam má premiér svoje firmy vložit, aby dostál zákonu. A hezky se přiznáváte, že má na svěřenské fondy vliv. To je jasné každému, i to, že je jediný beneficient. A to je nepřípustné a Babiš má několik možností: když chce být ve vládě, pobírat dotace, tak musí firmy prodat. Nebo nebýt ve vládě.Nebo nebrat dotace, státní zakázky, inv. pobídky, aby nebyl v podezření, že si nahrává sobě. Každý může do politiky, ale měl by vědět, že na dvou židlích nelze sedět. Advokát nemůže také být zároveň žalobce. U Babiše jasně poznáváme proč do politiky šel. Pane Čermáku, obhajujete oligarchizaci politiky a měl byste se spíše stydět než se tomu smát.

M. Ih 23.6.2021 23:32

Zase jste vyplodila hloupý žvást, paní Netolická. Což takhle radši mlčet?

F. Navrátil 23.6.2021 16:53

Souhlasím, že Babiš by měl z politiky odejít. Politikem dnes může být totiž pouze naprosto neschopný trouba, který nikdy nepodnikal a nemá žádný majetek. Oligarcha Babiš by měl své firmy převést do zahraničí, platit daně v daňových rájích, zisk vyvádět z české republiky a hrabat dotace ze všech koutů Evropy. Tak jako Bakala by měl pást stádo politiků a novinářů, financovat lavičkový mobiliář a přispívat na boj proti globálnímu oteplování.

V. Čermák 23.6.2021 17:32

Politikem dnes může být samozřejmě každý. Jen Babiš vadí a to je celé...;-D

L. Netolická 23.6.2021 20:09

Každý politik, který nedodržuje zákony, vadí. Nejvíce vadí, když je nedodržuje premiér, který by měl být pro ostatní příkladem. A je smutné, že lidé u nás schvalují, aby premiér podváděl,nedodržoval zákony a za pár stovek k důchodu se nechávají koupit.

L. Netolická 23.6.2021 19:55

Premiér a každý politik by měl být čestný člověk a měl by dodržovat zákony a nařízení. Jinak dává velmi špatný příklad, že podvádět, lhát a krást se smí, jen je třeba si k tomu připravit půdu, lidi a už to jede a hlavně nikdy neodstoupit, ať udělá jakýkoliv zločin. Za našeho premiéra mi je velmi stydno, ve světě platíme za divoký východ kde je možné vše i převzít stát za potlesku lidí. Že je možné si každého koupit, zavázat, mít na něj složku. A také nezapomenout si koupit vlivná média, která dříve dokázala sejmout každého politika, který si přišel nahrabat. A neznamená pane Navrátile, že každý kdo podniká je dobrý politik. Viz Babiš, který neudělal za dobu hojnosti ani jednu tolik potřebnou reformu.

F. Navrátil 23.6.2021 20:39

Píši, že by měl z politiky odejít a věnovat se podnikání. Jednak je vydíratelný dotacemi a za druhé při volbě mezi Českou republikou a Agrofertem by volil zájmy svého majetku. Ovšem opoblok se svým vlezdobruselismem, vítačstvím, klimatickým greténismem a genderismem není dobrou alternativou.

L. Netolická 23.6.2021 15:53

Pane Kovanici, těch 150 miliard to je překlep nebo jsem to nepochopila? Mně se ta částka zdá hodně vysoká.

V. Kain 23.6.2021 17:11

Není to překlep.Babiš skutečně navýšil svoje jmění o celých 100%.To ale svým voličům neříká i když si myslím,že by jim to nevadilo.

V. Čermák 23.6.2021 17:22

Pane Kaine, nesmíte věřit každému, kdo pomlouvá Babiše. Např. i ten Farmář, od kterého kupujete mléko, který vám vykládá, že nebere žádné Dotace, protože mu je vyžral Babiš, tak zrovna ten náramně kecá. Tak u něj začněte prověřovat Tu pravdu...;-D

M. Ih 23.6.2021 23:35

R^!!

J. Brunner 23.6.2021 14:46

Rv

J. Prikner 23.6.2021 13:54

Kování se svými názory patří do EP. Tam jsou toho názoru, že zákony tam odhlasované jsou moudřejší než ty co odhlasuje parta místních narušitelů EU.

M. Husovice 23.6.2021 12:36

Nevolil sem A.Babiše a není mi jeho politika sympatická, ale a) podřídil se platným českým zákonům, v .b) platí daně v Česku a ne na Kypru a pod. c) plat premiera dává na charitu, d) podle informací čerpá Agrofert pouze nárokové dotace, e) zaměstnává cca 35 tis.lidí .... neměli bychom ho posuzovat v kontextu s ostatními miliardáři v Česku ????:-)[>-]

L. Netolická 23.6.2021 13:17

Nepodřídil se českému zákonu, nesmí mít více jak 25% akcií, svěřenské fondy nic neřeší, má na ně vliv, nesmí vlastnit média, vlastní atd. Daně platí menší než dostává dotace, o tom, že dává plat na charitu, kdyby to myslel dobře, tak to nikde nebude roztrubovat. Takto je to pro voliče, kteří ale nevědí, že je jinde mnohomnohonásobně okrade. Ano, neměli bychom ho posuzovat s ostatními miliardáři v Česku, ale měli bychom ho jako PREMIÉRA posuzovat mnohem mnohem přísněji. Politik nemá ani zalhat, natož si přihrávat do svého. A u politiků platí presumpce VINY. Tak to i bývalo do doby než přišel Babiš do politiky.

L. Brázdil 23.6.2021 15:26

Mohla byste , prosím, v kontextu vašeho emotivního příspěvku aspoň naznačit, jak například nahlížíte na bývalého ministra dopravy Aleše Řebíčka?

L. Netolická 23.6.2021 16:08

Řebíček byl ve vládě tři roky a než šel do vlády, tak svůj podíl ve firmě Viamont prodal. Po třech letech, během nich byly i sněmovní volby, tak ho Topolánek odvolal a do dalších voleb už nekandidoval.

L. Brázdil 23.6.2021 17:04

No tak to jste odrecitovala jeho obhajobu, ale tak čisté to asi nebylo, protože byl vyšetřován policií a jeho nepřehlédnutelné pomnožení majetku během ministrování bylo předmětem mnoha diskuzí a článků v médiích. Sice se z toho vykroutil, ale ne proto, že by byl nevinen, ale prostě se to nepodařilo dokázat. A když nejsou důkazy, a navíc máte-li dobré právníky, pak se dějí věci, viz Janoušek a mnoho dalších nedořešených kauz. Nakonec i Topolánek má máslo na hlavě, ale zase - když nejsou důkazy...

L. Netolická 23.6.2021 16:10

U Řebíčka nešlo o dotace z EU, ale řešily se jako střet zájmů státní zakázky u něho, což se u Babiše vůbec neřeší a ani na ty Babiš nemá nárok, právě tak i na investiční pobídky.

J. Chaloupka 23.6.2021 12:07

Lepší schopný gauner než neschopný politolog.

L. Netolická 23.6.2021 16:12

Pane Chaloupko, myslíte tím i Hitlera, Kima, Gottwalda, Stalina, že jsou lepší než politolog Fiala?

L. Netolická 23.6.2021 11:25

Pan Kovanic má pravdu. Také mi vadí premiér, který dává lidem příklad, že zákony jsou zde proto, aby se obcházely, aby se podvádělo a ze všeho vytřískalo co nejvíc. A jsou lidé, kteří premiérovi tleskají jak se mu to hezky daří všechny obelstít a nevědí, že sami ze svých daní oligarchovi přispívají, aby měl ještě více. Nejhorší je na tom to, že systém oligarchizace politiky se u nás ujímá a tak to může skončit u nás jako např. na Ukrajině. Tam vládnou oligarchové a ti tyjí a lidé dřou bídu. Babiš u nás dává příklad jak toho dosáhnout a držet se u koryta.

M. Ih 23.6.2021 23:48

Když to tady pročítám, vidím, že na té vaší straně diskuse stojíte prakticky sama, ale zato pevně třímáte prapor své pravdy. Asi bychom to už konečně před těmi říjnovými volbami měli pochopit všichni:

Iron-lady Netolická for premier!

L. Netolická 23.6.2021 23:56

Ano, v diskusi jsem možná sama, jsem ale na straně autora článku. Vám nevadí podvody premiéra, mně ano. EU jasně konstatovala, že Babiš je ve střetu zájmů, že porušuje jak český, tak evropský zákon. Čili, já jsem sice sama s autorem článku, ale máme pravdu.

M. Ih 24.6.2021 0:02

No a já si zase myslím, že plácáte oba. Soudce hledat nebudu, klidně zůstaňte u svých bludů, užijte si to!

L. Netolická 24.6.2021 8:24

Každý máme právo na názor. Já a autor článku ho máme podepřený fakty. A vy nejspíš emocemi.

V. Petr 23.6.2021 11:03

Lepší jeden oligarcha, než tisíce Kmotrů a aktivistů. Protože dotace na Čapí hnízdo činila TISÍCINU toho, co sežere "boj proti globálnímu oteplování" každý rok.

A každý politik má kamarády kamarádů, kteří "potřebují" zaměstnat a proto státní správa utěšeně bobtná bez ohledu na to, kdo je právě u moci. Pouze pruský král Fridich Wilhelm I měl koule na to, aby vyházel přes polovinu státních úředníků!

L. Netolická 23.6.2021 11:07

Ony to nejsou pouze dotace na ČH!