30.10.2020 | Svátek má Tadeáš


Diskuse k článku

ŠAMANOVO DOUPĚ: 150 korun

Minulý pátek došlo ve vládní koalici k fatálnímu rozštěpení. Pokud jste na ně kvůli dalším fatalitám zapomněli, pak ho připomenu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Písařík 22.5.2019 12:40

Přijdu předložím starý rámek

a budu chtít do něj nová skla. Pokud dostanu odpvěď NEDĚLÁME, NEPROVÁDÍME, NEUMÍNE.

Budu odpovídat: NEVADÍ, NĚKDO JINÝ BUDE UMĚT. A NAPÍŠI O VÁS NA INTERNET, ABY VÁS LIDI NEOBTĚŽOVALI S TÍM, CO NEUMÍTE.

J. Chaloupka 22.5.2019 11:42

Optici se asi zhlédli ve stomatolozích. Jen salámovou

metodou ruší placené výkony a dělají jen ty placené na ruku. Pak že peníze nehýbou světem.

J. Chaloupka 22.5.2019 11:40

Nosím brýle od cca deseti let (rok nar. 1952) jako pomůcku

a nikdy jako módní doplněk. Co s tím? To, že jsou obroučky i skla předražené, vím dávno, ale pan ministr to neví, že optici museli alespoň jedny obroučky mít na skladě ty plně hrazené? Co se stane, až tuhle povinnost mít nebudou? To budou prodávat jen ty předražené? A tak asi už ve stáří budu nosit do optiky staré obroučky a kupovat jen skla. Bohužel také dost předražená.

L. Novák 22.5.2019 15:34

Re: Nosím brýle od cca deseti let (rok nar. 1952) jako pomůcku

Jak poznáte, co je předražené a co ne? Skla už se dnes snad ani nepoužívají, plně je nahradily plasty. Uživatelsky je to rozhodně užitečnější.

No a další otázka: Jak často musíte kupovat brýle? Jaký podíl mají vaše brýle na rozpočtu vaší domácnosti? :-)

J. Chaloupka 22.5.2019 23:00

Ve srovnání s jinými přístroji v domácnosti mi přijdou

obroučky (vzhledem k množství materiálu a částí) předražené. A ty skla se používají, to že optici nabízejí plasty je pravda, ale také je pravda, že jsou předražené.

I. Mentlík 22.5.2019 11:06

Vy chytrý Šamane,

samozřejmě nejde o mizerných 150 korun. Jen pan ministr a jeho obhájci zapomněli důchodcům (a možná i jiným) sdělit, že sice už nedostanou 150 korun, ale zaplatí ty zmiňované dva, tři tisíce, protože za 150 korun žádné obroučky nebudou, na to vezměte jed, neboť optici nebudou mít povinnost takové nabízet. Na nich totiž zákazníky nemůžou předražením natáhnout. Jiná věc by byla, kdyby pan ministr přestal oněch 150 korun proplácet, ale povinnost by optikům zůstala (a byla pojišťovnami vymáhána).

J. Jurax 22.5.2019 23:17

Jojo, a viděl jste někdy ty obroučky za 150 Kč? Nosil byste je?

Mmch, jsem taky brejlatej ...

K. Janyška 22.5.2019 9:39

On má rád jen Babiše a jeho příkazy.

To nevíte ? Je to jeho mopslík... Dzp.

P. Harabaska 22.5.2019 8:55

Ano, odovlávat se na p. Dr. Šmuclera a na ony

stomatology vůbec je poněkud nefér. Nejde jen o nějakých 150 korun, ale o princip. Sice se říká - dost pravdivě - že principů se nenažereš, ale výše uvádění jen těžko jsou schopni posoudit situaci nějakých penzistek, které špatně vidí na těch pár korun, jež jimž zbývají v portmonce pár dnů před výplatou penze. A to si ještě mají vyzvednout ty brejle. Brýle resp. jejich rámečky jsou příkladem "nenažranosti" jejich výrobců (přenášené na jejich prodejce). Jako člověk z "průmyslu", technik a také obchodník, dovedu si udělat představu, kolik co může stát. Němci tady používají výraz Augenmass. Plastový výlisek kombinovaný s drobnými kovovými díly stojí víc, než kompletní domácí přístroj nebo i stroj. Ale k těm výdajům. Ti výše uvedení patří spíše ke špičce příjmové pyramidy, pro které je 150 korun částka, kterou v gestem granda nechají jako tuzér číšníkovi v lepším restaurantu, kam se zmíněná penzistka nikdy ani nepodívá. Znám několik zubařů, pro které je pacient jen dojná kráva. Připomínají technika v autoservisu, který zaškrtává v tiskopisu kolonky, co vám ještě může naúčtovat. Mají na dveřích nalepeny štítky oznamující, které platební karty "berou". Který z nich chodí prohlížet chrup dětem do škol, jak se dělo v dobách, kdy jsem chodil do školy já, aby žádné z nich systematické péči o chrup děti neuniklo?

I. Lyčka 23.5.2019 1:26

Re: Ano, odovlávat se na p. Dr. Šmuclera a na ony

Víte co? Vemte si kus drátu a udělejte si brýle sám. Kus skla najdete v popelnici, na internetu je hafo návodů na broušení čoček. A máte to zadarmo. Nebo si zařiďte firmu na čočky a obruby a sekejte to stovce.

L. Novák 22.5.2019 4:11

Souhlas!

Není co dodat...