19.10.2019 | Svátek má Michaela


MOBY DICK: Zklamání důvěry národa

21.9.2013

Egypt ve stínu, informační boj, komunistická pedofilie, sociální těžba a Mlhošovo kouřmo nad Bruselí.
************************************
Sobota 14. září

V Česku začíná topná sezona.

Radek Šoltys, exředitel divize investic v agentuře CzechInvest, byl obviněn policií, zatím nebylo řečeno z čeho. Možnáže kvůli tomu, že pořádal a proplácel semináře, které se nekonaly. To jsou pouhé trapné statisíce. Také zahraniční pobočky CzechInvestu nedostaly vykázané IT vybavení. To jsou pouhé trapné miliony. Nic proti zmařenému podvodu s odkloněním exkluzivní databáze volných pozemků, kvůli které vloni v červenci policajti vtrhli do CzechInvestu. Odklon se chystal za účinkování exředitele Miroslava Křížka, stejně jako podezřelý prodej nemovitostí. Křížek je také podezřelý, avšak nejspíš nebude obviněn.
Mrtvá Kočka: "Svéráz Czcechského Investování."

100 000 odborářů protestně pochodovalo ve Varšavě. Nelíbí se jim hlavně plánované zvýšení důchodového věku na 67 let. Chtěli by jistotu zaměstnání a zvýšit platy.
"Pokud vláda nezmění svou politiku, zablokujeme celou zemi. Nepřijmeme politiku, která vede k chudobě." (Jan Guz, šéfodborář z Celopolské dohody odborových svazů.)
Ostrava: naslouchá.

Třetí den rusko-amerického jednání o syrských chemických zbraních v Ženevě přinesl výsledek. John Kerry (ministr zahraničních věcí USA ) v Ženevě oznámil, že Rusko a USA dosáhly dohody ohledně předání syrských chemických zbraní pod mezinárodní kontrolu.
Mrtvá Kočka: "Pod ruskou kontrolu."

"Zde není žádný prostor pro hry ani nic jiného, čím by se Asadův režim vyhnul splnění stanovených podmínek." (John Kerry)
Bylo dohodnuto, že chemické zbraně budou vyvezeny ze Sýrie a následně zničeny. Seznam téhle chemie musí Damašek předat ne do dvou týdnů, ale do týdne!
Žena Moby Dicka: "Jak to, že Rusko přistoupilo na tak krátký termín?"
Mrtvá Kočka: "Asadovci ten seznam už Rusákům dali."
Rusko a USA plánují dokončit zničení všech syrských chemických zbraní, jichž je asi tisíc tun, do poloviny roku 2014. Inspektoři OSN musí na syrské území dorazit "nejpozději do listopadu". Sergej Lavrov (ministr zahraničí, RF) podotkl, že dohoda "neobsahuje žádnou potenciální hrozbu silou".
Žena Moby Dicka: "Ani to, kdo zaplatí miliardu dolarů."
Mrtvá Kočka: "To nemusela. Jasněže Amíci."

Ministři zahraničních věcí Francie, Německa a Velké Británie dohodu "vítají". Generální tajemník OSN Pan Ki-mun "vyjádřil naději" a "slíbil plnou podporu OSN" při realizaci dojednaného plánu.
"Tyto dohody jsou zásluhou ruské diplomacie a ruského vedení, pro Sýrii to znamená vítězství." (Ali Haidar, ministr pro záležitosti národního usmíření, Sýrie/asadovec.)
Mrtvá Kočka: "Pro Rusko taky."

Do ulic Damašku vyrazili asadovci na oslavnou manifestaci.
Syrská armáda proti povstalcům a civilním objektům opět zvedla do vzduchu svá letadla, která měla po amerických hrozbách uzemněna.
Mrtvá Kočka: "Interní bombardování měst konvenčními prostředky bylo právě mezinárodně posvěceno."

Podle opozice Asad přesouvá část svých zbraní do Iráku a Libanonu. Do "nejpozději listopadu" má čas na to, aby ten seznam, který už odevzdal Lavrovovi, souhlasil s tím, co v zemi zbude.

Pro samou Sýrii bychom zapomněli na Egypt, který se dostal do mediálního stínu. Napravme to:
Generál Abdel Fatah el-Sisi (ministr obrany a hlavní juntáš, Egypt) oznámil, že minulý čtvrtek vjely dva egyptské tanky do Pásma Gazy, aby tam plnily "dané bezpečnostní úkoly". Egyptské angažmá v Gaze bylo již dříve dohodnuto s Izraelem. A tento konkrétní krok byl předem domluven s předsedou Palestinské autonomie Mohamedem Abbásem. Hamásovci se obávají, že Gazu obsadí jejich egyptští přátelé ve prospěch jejich abbásovských nepřátel.
Egypt zasáhl poté, co z Gazy na egyptský Sinaj infiltrovaly palestinské teroristické jednotky.

Ze sportu: Hlídka žen v kategorii C1 získala pro ČR stříbro. Kajakář Jiří Prskavec stříbro a kajakář Vavřinec Hradilek zlato. Na mistrovství světa ve vodním slalomu na kanále v pražské Troji. Gratulujeme.
Dvojka Berdych-Štěpánek zajistila v pražské Kyslík Aréně třetí bod proti Argentině. Naši hoši postoupili do finále Davis Cupu, kde budou obhajovat titul proti Srbsku. Gratulujeme.

Všech sedm slovenských obviněných hráčů v sázkařské aféře se přiznalo. Potvrdila to Andrea Predajňová, mluvčí slovenské speciální prokuratury.
Žena Moby Dicka: "Slováci mají speciální prokuraturu na vyšetřování fotbalových podvodů?"
Mrtvá Kočka: "Ne. Na vyšetřování speciálních věcí. Ale hodila by se!"

Neděle 15. září 2013

Senátor Vladimír Dryml (exČSSD, zemanovec/šloufista) chytil pod krkem Miroslava Matějku, nově zvoleného předsedu SPOZemanovců v Královehradeckém kraji.
"Matějka by potřeboval pár facek, aby se probral." (Vladimír Dryml pro média.) Vláďa obvinil přítele Mirdu, že se dopustil velrybářství, terdy že si přivedl černé duše, které ho zvolily.
"Na vybrané způsoby pana Drymla nebudu reagovat ani je kometovat. Nechci poškozovat SPOZ." (Miroslav Matějka vybraně komentuje, aniž reaguje.)
Žena Moby Dicka: "Inu – volby se kvapem blíží!"
Mrtvá Kočka: "A uzavření partajních kandidátek ještě víc."

Čtyřicet solárních baronů žaluje český stát o 3,3 miliardy Kč, což by mělo vykompenzovat ztráty, které utrpěli po uvalení 26% daně na výnosy z elektráren.
Žena Moby Dicka: "Blbost, se kterou parlament ten hovadný Bursíkův návrh zákona o podpoře podporovaných zdrojů přijal, trestná není."

Další plynový výbuch zničil dům, tentokrát v Havířově. Tentokrát proběhl bez obětí.

Také druhá zkouška rakety dlouhého doletu Agni-V, která je schopná nést jadernou hlavici, byla úspěšná. Raketa má dolet 5000 km a patří Indii. Mohla by prý zasáhnout "případné cíle" v Evropě, ale hlavně prý doletí až do Pekingu.
Žena Moby Dicka: "Ale cílem vypuštění je hlavně mír v regionu."
Mrtvá Kočka: "Cílem hlavně je mír."

Mexiko napadeno z obou pobřeží: Západ zalévá tropická bouře Manuel, na východě se bouře Ingrid změnila na hurikán.

Zemské volby ve svobodném státě Bavorsku skončily úspěchem křesťanských socialistů (CSU). 49 % odevzdaných hlasů jim zajistí 102 mandátů v dvousetčlenném zemském sněmu. To je pro vládnoucí konzervativní blok CDU/CSU před blížícími se německými volbami dobře.
Liberálové z FDP utržili s pouhými 3 % výprask a ve sněmu nezasednou. To je pro vládnoucí koalici CDU/CSU + FDP před blížícími se německými volbami špatně.
Posilují zatím okrajoví alternatifci z AfD, kteří chtějí znovuzavést marku. To by bylo pro eurozónu fatální
Bavorští sociální křestané získávali hlasy i svým slibem, že zavedou na německých silnicích mýtné výhradně pro cizince. Německé silnice jsou totiž placeny z bavorských peněz, a cizinec není našinec!
Mrtvá Kočka: "A co Sasíci?"

"Zástupci řady politických stran vyjádřili prezidentovu rozhodnutí plnou podporu." (Iháb Badáví, mluvčí Adlí Mansúra, provizorního prezidenta, Egypt, oznamuje na tiskovce prodloužení současného dvouměsíčního výjimečného stavu v zemi ještě o další 2 měsíce.)
Žena Moby Dicka: "A zástupci jiné řady politických stran vyjádřili prezidentovu rozhodnutí plnou nepodporu."
Tisková konference se konala po setkání prozatímního provi-prezidenta se zástupci řady stran, na kterém došlo "k jednohlasné shodě zúčastněných, že politické podmínky Egypta se zlepší, jen pokud se stabilizuje bezpečnostní situace". Nicméně i připuštění politici vyjádřili obavy i z "možnosti zneužití" výjimečného stavu a vyzvali Adlího Mansúra, aby zajistil, aby k tomu nedocházelo.
Připuštěné partaje: Salafistická strana Núr (Strana světla), Egyptská sociálně demokratická strana, Socialistická lidová aliance, strana Tahammu, Strana svobodných Egypťanů, hnutí Rebelů, Ústavní strana, strana Demokratické fronty a Konferenční strana.
Nepřipuštěné partaje: Muslimské bratrstvo, které současnou provi-vládu a provi-prezidenta odmítá jako pučisty.

Mansúr přitom vydal 8. 7. 2013 prezidentský dekret, podle nějž může být výjimečný stav vyhlášen maximálně na 3 měsíce. Jakékoliv trvání nad tuto lhůtu jest nutno schválit ve všelidovém referendu, ke kterému ovšemže nedošlo.
Žena Moby Dicka: "Prezident vydal jeden dekret, prezident bude moci vydat jiný dekret."
Mrtvá Kočka: "Pokud si nemyslí, že 2+2=3."

K osudu dvou minulých egyptských prezidentů se vyjádřil Házim Bibláví (premiér provi-vlády, Egypt):
Svržený exprezident Hnusný Mubarak zůstává v domácím vězení.
Sesazený prezident Mohamed Mursí není vězněn.
Mrtvá Kočka: "Vždyť jste ho zabásli?"
Házim Bibláví: "Je zadržen na tajném místě v zájmu vlastní ochrany."

Házim dále pravil, že "usmíření" se stalo "notorickým" pojmem. Avšak: "Neexistuje usmíření s těmi, kdo mají krev na rukou. Ti musejí být potrestáni."
Je špatně, ale může být ještě hůř: "To, co se děje, není politický konflikt, ale ničení státu."
V Egyptě roste nezaměstnanost a fiskální deficit. První by se dalo řešit většími investicemi, kvůli druhému se ale musí šetřit. Deficit státního rozpočtu páčí asi 28 %, což je 14 % HDP země. Deficit zahraničního obchodu je $35 miliard (25 miliard vývoz, 60 dovoz). Do země se dováží například cukr, olej, obilí a léčiva.

Ze sportu: Deblkanoisté Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek získali pro ČR stříbro. Hlídka debklanoistů zlato a hlídka kajakářek zlato. Na mistrovství světa ve vodním slalomu na kanále v pražské Troji. Gratulujeme.

Kdo má zájem o další dny tohoto týdne, může si je přečíst na autorově blogu Šamanova hospůdka U hřbitova.

*******************************************************

Čtenáři, kteří by si toužili koupit Deníček Moby Dicka, kde popisuje první tři roky kvasu v ČESKÝCH TEXTÁRNÁCH, mohou tak učinit na stránkách internetového knihkupectví Daemon.cz

Portrét Mobyho vyhotovil Kryšpín.
Dostupné staré kousky Moby Dicka: Leden 2003, Únor 2003
Kdo byl kdo v Českých Textárnách v dubnu 2003.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka lze posílat na schránku moby.dick@seznam.cz .
Předem dík! >>:)) Moby Dick
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.