23.10.2019 | Svátek má Teodor, Theodor


MOBY DICK: Zemanova zvůle

29.6.2013

Vláda v misi, bezpečný Pákistán, zvoraná pole, princezna Kateřina, putování odpadlíka a Babišův kauf.

************************************
Sobota 22. června

V 10:00 začal v Duchcově položením květin a zapálením svíček u pomníku generálmajora Antonína Sochora den plný festivalů. Kolem poledne začal festival Čhikatar het / Z bahna ven, který pořádalo občanské sdružení Konexe na podporu duchcovských Romů. V rámci festivalu "Za mír mezi lidmi a pokojné soužití v Duchcově" probíhá "na odděleném a bezpečném" místě dětský den. Proč na "odděleném a bezpečném"? Protože na 15:00 je v Duchcově plánován i jiný "festival": Demoška Dělnické strany sociální spravedlnosti v Duchcově.

Ta se posléze dle médií prý "změnila v protiromskou demonstraci". Tak ona se nezměnila, s tímto úmyslem ji Vandasovci svolávali. Jinak by policajti u parteigenossen nezadrželi celkem 38 zbraní typu nože, kovové tyče či basebalové pálky. A jinak by si akční demonstranti neoděli hlavy do slušivých kukel.
Na akci bylo asi 700 lidí, většinou Duchcované, ale neonaci bojůvky ji dokázaly "zvrhnout". A to tak, že létaly kameny. Zraněni byli dle prvních zpráv dva policajti, fotograf, celkem 5 lidí. Konečný účet je 14 zraněných, z toho 11 policajtů. Tři zachycení útočníci byli obviněni z trestného činu napadení úřední osoby a výtržnictví. 11 policejních aut bylo poškozeno, škoda se odhaduje na milion korun. Kdo ji zaplatí?
Žena Moby Dicka: "Nejmenovaní organizátoři."
Mrtvá Kočka: "Chaloupka."

V květnu zmlátila v Duchcově pětice opilých magorů (16 - 44 let) manželský pár. Magoři byli Romové, což bylo jasné ze zveřejněného videozáznamu, který pořizoval pečlivě zamknutý a nedobouchatelný bělošský strážník. Strážník byl propuštěn, magoři čelí obžalobě z "pokusu o těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu a výtržnictví". Za to mohou vyfásnout tři až deset let vězení, ten nezletilec by měl dostat jen polovinu.

Včera napsal na svém fejsovém profilu Otto Chaloupka (Věci veřejné, poslanec) cosi, v reakci na vyjádření autora dopisu, kterým byla duchcovská starostka zvána na romský mítink. Mj. jiné i toto:
"Vaše (cikánská) arogance přerostla už dávno do rozměrů, které vyžadují reakci."
Mrtvá Kočka: "Poslanecká arogance."
Žena Moby Dicka: "Reakce se dostavila."
Nebude teď Chaloupka kandidovat za DSSS? A četl ten trouba vůbec onen dopis???
Žena Moby Dicka: "Co by četl, onen vajda je příbuzný jedné z útočnic…"
Mrtvá Kočka: "A Cikán."

Starostka Bártová na cikánský festival nedorazila: "Ani pořadatelé romského mítinku, ani organizátoři demonstrace z DSSS nejsou z Duchcova. Na obou stranách byli extremisté, z krajní levice i pravice."
Tak dopisující František Tomáš žije v Duchcově už několik let. Oněmi krajně levicovými extremisty byli zřejmě míněni anarchisté a členové militantního hnutí Antifa.

Žena Moby Dicka: "Nechtějí se hoši domluvit, podobně jako fotbaloví chuligáni, a rozdat si to někde na férovku mimo obydlené území?"

Vlastimil Picek, ministr obrany v demisi, zrušil už připravené prodloužení smlouvy s firmou Trade Fides. Ta měla pokračovat ve střežení muničních skladů České armády, za což měla v průběhu dalších 5 let dostat 1,2 miliardy Kč.

Současná smlouva končí během léta. Pokud nějaký ministr obrany v misi včas nepodepíše nějakou překlenovací smlouvu – než proběhne nové výběrové řízení – pak zůstanou muničáky bez dohledu.
"Bude zajímavé sledovat, jak výběrové řízení na tak specifické služby a s tak vysokou mírou bezpečnostního rizika dopadne." (Vlastimil Picek, ministr obrany, podle něhož je Trade Fides jedinou firmou, splňující požadavky armády.)
Mrtvá Kočka: "A co třeba kdyby to hlídali – vojáci???"

Jak už agentura Muška na Zdi několikrát zmiňovala, dostávají syrští disidenti zbraně z bývalých Muammarových skladů rozkradených libyjskými disidenty.
Žena Moby Dicka: "S firmou Trade Fides by se to nestalo."
Pro druhy ve zbrani uplatňují libyjští zloději 50% bratrskou slevu. Podle nich jde o dvojí užitek: Jednak pomohou soudruhům, a jednak "stahují zbraně z ulic". A těch zbraní "zmizelo" po vítězné revoluci asi milion tun, včetně tří tisíc jednomužných protileteckých raket. Do Libye zatím doputovaly pouhé desítky tun. Krom samopalů a granátometů také náboje do děl a osvědčené sovětské protitankové rakety Konkurs-M na 4 km dlouhém drátě.

Jihoafrický exprezident a nositel Nobelovy ceny za mír Nelson Rolihlahla Mandela (95), který je již dva týdny hospitalizován kvůli plicní infekci, je v "kritickém stavu".

Neděle 23. června 2013

Český rozhlas věnoval svým posluchačům hodinový rozhovor s prezidentem republiky. "Hovory z Lán" budou v tomto formátu vysílány jednou za kvartál. V tomto čerstvém povětří, které sfouklo vládu Petra Nečase, se lid od svého vládce dověděl, že dostane dárek: Uznávaného odborníka za premiéra. Z logiky obmyslných Mlhošových úvah vyplývá, že to nebude ani Petr Nečas, ani Miroslava Němcová: "Mé rozhodnutí nezklame voliče, kteří mi dali hlas… A já jsem sliboval konec Nečasovy vlády."

A kdo bude novým premiérem? "Duševně příčetný prezident, za kterého se stále považuji, by měl pověřit respektovanou osobnost."
Mrtvá Kočka: "Blázni o sobě vždycky tvrdí, že jsou naprosto normální…"

Ale kdo bude šéfem nové prezidentské vlády? A jaké si do ní pozve ministry. Možná někteří, z té současné. Protože Mlhoš svou vládu má. Připomínáme Mobyho zápis ze 7. května (Bezduché lotky):

»Prezident republiky se rozhodl doplnit svou vládu. K premiérovi (Vratislav Mynář, kancléř, Zemanovci), ministryni spravedlnosti (Marie Benešová, exnejvyšší státní zástupkyně, ČSSD), ministrovi zemědělství (František Čuba, expředseda exJZD Slušovice), ministrovi energetiky (Martin Nejedlý, ředitel české pobočky Lukoil, Zemanovci) a ministrovi financí (Jiří Rusnok, exministr financí, ČSSD) byli dojmenováni ministr průmyslu, dopravy a stavebnictví (Jaroslav Hanák, předseda Svazu průmyslu a dopravy ČR), ministr zahraničí (Hynek Kmoníček, ředitel zahraničního odboru prezidentské kanceláře) a ministr práce a sociálních věcí (Jaroslav Zavadil, šéfodborář z ČMKOS). Má jít o "neplacené poradce", ovšem formulace, že mají "zodpovídat" za uvedené oblasti, naznačuje, že se Mlhoš inspiruje u kolegy Putina.
Žena Moby Dicka: "Po české vládě, stínové vládě už třetí, prezidentská vláda!"
Mrtvá Kočka: "Pre-vláda."«

Tak tak, milé dívky. Jsme zvědavi, kdo se ujme.

V Ležácích proběhla vzpomínka na jejich vypálení a vyvraždění, které němečtí náckové provedli 24.6. 1942 v odvetu za odpravení zastupujícího říšského óbrnácka Heydricha .

680 mrtvých mají záplavy ve státě Uttarákhand, což je i na Indii hodně. Letošní monzun přišel dříve než obvykle a v nebývalé síle.

Devět neohrožených horolezeckých turistů plus jejich průvodce byli zabiti před tím, než vylezli na Nangá Parbat. V odlehlé pákistánské oblasti Gilgit-Baltistán, která byla dosud považovaná za bezpečnou, vystřílela frančíza pákistánského Tálibánu jeden horský hotel. Oběťmi se stali občané Číny, Ruska, Ukrajiny a Slovenska. Evidentního úmyslu, totiž zaražení přílivu zahraničních peněz, bylo dosaženo. Přístup na Nangá Parbat z Pákistánu byl úřady uzavřen. Znamená to značnou ránu pro místní ekonomiku.
Žena Moby Dicka: "Další důvod, aby mohamedáni zakročili proti islámistům."
Mrtvá Kočka: "Dokážeš je rozlišit?"
Žena Moby Dicka: "Já ne – ale oni by měli umět."

Protivzdušné ruské systémy S-300 za $800 mil. se do Íránu jen tak nedostanou. Rusko dřívější smlouvu stornovalo už r. 2010. Íránci se durdí, a požadují odškodné ve výši $4 mld. Rusové se je snaží uchlácholit dodáním jiného systému, a to Antej-2500.
Žena Moby Dicka: "Vida ruskou prozíravost, se kterou nepodpořila obranu íránské atomové bomby."
Mrtvá Kočka: "A ruské jaderné elektrárny."
Moby Dick: "Je to dar přítele Vladimira Vladimiroviče Bašárovi…"

Americký odpadlík Edward Snowden opustil Hong-Kong, přesto, že jeho americký pas byl zneplatněn. Z Číny odletěl do jiné demokratické země, totiž do Ruska. Odtud hodlá odcestovat do dalších demokracií: Kuby a skončit má v Ekvádoru. K jeho letadlu prý bylo přistaveno auto s diplomatickou značkou (???), které ho i se zavazadly odvezlo neznámo kam. K pomoci Snowdenovi se přihlásil jeho kolega z WikiLeaks Julian Assange, který už má ekvádorskou cestu prošlápnutou.

Expremiér vyfásl sedm let za sex s nezletilou. (A také za tutlání tohoto vztahu.) Rovněž byl odsouzen k doživotnímu zákazu výkonu veřejné funkce (není míněna dozorčí rada ČEZ). Křehká italská demokracie se otřásá. Berlusconi je už kvůli daňovým únikům odsouzen ke čtyřem letům. Naštěstí zatím je obé zatím nepravomocné. Vláda, která se opírá o Berlusconiho partaj, doufá, že než se k tomu dospěje, bude už po dalších volbách.

Kdo má zájem o další dny tohoto týdne, může si je přečíst na autorově blogu Šamanova hospůdka U hřbitova.

*******************************************************

Čtenáři, kteří by si toužili koupit Deníček Moby Dicka, kde popisuje první tři roky kvasu v ČESKÝCH TEXTÁRNÁCH, mohou tak učinit na stránkách internetového knihkupectví Daemon.cz

Portrét Mobyho vyhotovil Kryšpín.
Dostupné staré kousky Moby Dicka: Leden 2003, Únor 2003
Kdo byl kdo v Českých Textárnách v dubnu 2003.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka lze posílat na schránku moby.dick@seznam.cz .
Předem dík! >>:)) Moby Dick
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.