29.6.2022 | Svátek má Petr, Pavel


MOBY DICK: Vivat Trump!

21.1.2017

Palné zbraně, druhořadé celebrity, legální Babiš, nezákonná ČT a slepá média

Sobota 14. ledna2017

Ptačí chřipka kosí ptáky. Prý ne kosy, ale divoké labutě a domácí puťky. Ale více se kosí preventivně. Za utracený kus patří úhrada od státu.
Lidská chřipka kosí lidi. Do 6. ledna v Česku zemřelo 9 lidí, dalších 35 případů je závažných. Obětmi jsou hlavně senioři přes 60.

„Česká správa sociálního zabezpečení si mne ruce.“ (Moby Dick)
„Ale nemne, ty zvíře.“ (Žena Moby Dicka)
„Já zvíře vím. Sociálce je to fuk.“ (Mrtvá Kočka)

Neděle 15. ledna 2017

Chovatelé nesmí mít ptactvo ve výběhu. I v ZOO by si měli dávat pozor. Pelikán pravil... Ne, jinak

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) v Moravcově nedělní chvilce politiky (ČT) pravil k návrhu ministra koaličního vnitra Milana Chovance (ČSSD) na změnu ústavy, podle níž by držení zbraní bylo vlastně ústavním právem občanů ČR:
„Ten návrh je neuvěřitelně podivný. Vůbec nechápu, jak něco takového mohlo vzniknout a seriózně se projednávat.“ Tedy v realitě střední Evropy. Je to prý „absurdní“.

„Inu, chovanec právnické fakulty v Plzni, exúředník Československé banky a podnikatel zřejmě nechápe, komu by vlastně dal do rukou palné zbraně.“ (Žena Moby Dicka)

„V Izraeli často odpráskne teroristu ozbrojený občan, přece. Izrael, náš vzor!“ (Moby Dick)
„Povinná vojenská služba, při které se občas naživo střílí, trvá 36 měsíců pro kluky a 22 měsíců pro děvčata. Náš vzor?“ (Mrtvá Kočka)

„Nejsem proti. Ale občané ano.“ (Žena Moby Dicka)

„Tak v Evropě třeba má doma armádní flintu každý tělesně zdatný Švýcar, přece.“ (Moby Dick)
„Po 225 dnech povinné vojenské služby.“ (Mrtvá Kočka)
*

I Fox News má svého Václava Moravce. Dnes se u něj předváděl odcházející ředitel CIA s kritikou elektujícího prezidenta Kačera Donalda.
„Trump nevěří americké zpravodajské komunitě. Jaký signál to může vyslat?“ (John Brennan)
„Americká zpravodajská komunita dopustila únik neověřených kompromateriálů o Trumpovi.“ (Žena Moby Dicka)
„Americká zpravodajská komunita vypustila kompromateriály o Trumpovi.“ (Moby Dick)
„Jaký signál to může vyslat?“ (Mrtvá Kočka)

A jen tak mimochodem. Trumpův nový ředitel CIA americké zpravodajské komunitě věří. Alespoň v něčem:
„Je rozumné předpokládat, že Rusko je odpovědno za nedávné hackerské snahy o ovlivnění prezidentských voleb V USA. V tomto mám naprostou důvěru v americké tajné služby“. (Mike Pompeo)

Jenže Brennan se nedá:
„Trump nechápe záměry, možnosti a skutky Ruska v mnoha částech světa. Při ospravedlňování Moskvy by měl být velmi opatrný.“ (John Brennan)

Johne, pravděpodobně jste nečetl minulý zápis Moby Dicka. A zřejmě ani nesledoval přímý přenos senátních slyšení presumptivních Trumpových ministrů. Připomeňme, co tam zaznělo.

Budoucí ministr zahraničí Rex Tillerson(saurus):
„Rusko nemá žádný právní nárok na Krym. Zabralo území, které jim nepatřilo.“
„Vyzval bych Ukrajinu, aby přesunula veškeré své vojenské prostředky na východ své země. Za Spojené státy bych jim nabídl dodání zbraní a nabídl vzdušnou ochranu.“
„Rusko nemá žádný právní nárok na Krym. Zabralo území, které jim nepatřilo.“
„S Ruskem se nejspíš nemůžeme nikdy přátelit, protože vyznáváme odlišné hodnoty.“

Budoucí ministr obrany generál James Mattis (vzteklý pes):
„Snaha o obnovení dialogu s Ruskem je chvályhodná, avšak to nic nemění na tom, že Ruská federace je strategickým protivníkem USA a jeho spojenců v Severoatlantické alianci.“

„Tak kdo koho ospravedlňuje, vy vole?“ (Kačer Donald podle agentury Muška na Zdi.)
„Pan prezident by měl být ve svých veřejných projevech velmi ukázněný. Živelnost není nic, co by ochránilo zájmy národní bezpečnosti, takže pokud mluví nebo na něco reaguje, měl by si uvědomit, že následky a dopady na USA mohou být dalekosáhlé.“ (John Brennan)
„Na sprosťárny je někdy obtížné odpovídat slušně.“ (Mrtvá Kočka)

Menažerie si s hrůzou uvědomuje, jak silný odpor současné administrativy Demokratické strany bude muset nový prezident překonávat, a až do jaké úrovně.

„On to nebude překonávat, on je vyhodí.“ (Mrtvá Kočka)
„Nevyhodí. Sami položí své funkce a budou vyčkávat, zda budou znovu jmenovaní. To je naše tradice.“ (Eliška Hašková Coolidge, osobní asistentka a ředitelka tiskového odboru pěti amerických prezidentů.) Čtyři různí prezidenti obou hlavních US politických stran ji jmenovali znovu.
„To činitelům z Obavovy administrativy nehrozí.“ (Mrtvá Kočka)

Pondělí 16. ledna 2017
Den památky Jana Palacha

Turci dopadli Chazara, který na Nový rok vraždil v istanbulské diskotéce Reina. Je to Uzbek.

Úterý 17. ledna 2017

Při páteční Donaldově inauguraci nevystoupí žádná „skutečná celebrita“, pouze „druhořadí umělci“. Dověděli jsme se z médií.
„Alespoň ušetříme.“ (Kačer Donald Trump pro MnZ)

A nemusel by šetřit. Jeho tým totiž shromáždil na inaugurační ceremonii rekordní částku $90 milionů. Což je skoro tolik, kolik sehnal Barák Obava na své dvě inaugurace (55 a 43 milionů).
Jenže dle předsedy inauguračního výboru Toma Barracka si Trumpův tým přeje vyhnout se „cirkusovému ovzduší“, která obvykle na ceremonii panuje. Ta páteční by se měla díti pod heslem „vraťme se k práci“.
Tuto informaci zveřejnila Associated Press. Smutné je, že když si tuto zběžně zaslechnutou informaci Moby ověřoval, vyhledávač mu na prvním místě našel – článek na ruském propagandistickém webu Sputnik.cz!!!

„Důkaz, že Trump je spojencem Ruska!“ (Americká intelektuálská smetánka)
„Důkaz, že vy a vámi ovládaný tisk jste intelektuálská žumpa!“ (Moby Dick)

Středa 18. ledna 2017

Sebevražda, provedená výbuchem náklaďáku u vojenského stanoviště, stála život 50 lidí, sto lidí zraněno. Místo: Gao, Mali. Pravděpodobní teroristé: Místní islamisté. Obětmi jsou hlavně expovstalečtí Tuáregové, kteří zmoudřeli, a už si nechtějí vytvářet Tuáregistán.
*

„Kopeme a hledáme lidi.“ (Antonio Crocetta, ředitel Horské služby v italském Gran Sassa) Na hotel, kde pobývalo asi 30 lidí, dopadla drtivá lavina sněhu. Ta se utrhla po „minisérii“ tří zemětřesení. Hosté hotelu Rigopiano by byli většinou už pryč; odjet jim zabránily dvoumetrové závěje. Obětí by mohlo být možná méně, kdyby jistá ouřednice konala po zavolání o pomoc.
*

„Nastupuje nejméně oblíbený prezident USA.“ (Zhrzená americká média okopávají Donaldovi alespoň kotníky)
57 ze sta největších amerických deníků podpořilo Hillary, za Kačera Donalda se postavily jen dva (slovy dva) deníky! Přesto vyhrál.

„Díky svým neukázněným projevům na sociálních sítích.“ (Moby Dick)
„Lidé zvítězili nad tiskem, nad politickými stranami. Spojili se proti tomu, co tady bylo.“ (Eliška Hašková Coolidge)

Čtvrtek 19. ledna 2017

Majitel AGROFERTu předává svůj majetek do péče svěřenského fondu, takže bude moci lépe maskovat svůj vliv na pohyb státních peněz do „cizího“ koncernu (více než 250 subjektů ze sektoru chemie, potravinářství, zemědělství, pozemní techniky, dopravy a technologií, lesnictví a dřevařství, obnovitelných zdrojů a médií). Toť výsledek schválení zákona „lex Babiš“. Přičemž politická divize ANOfertu zůstává jeho majetkem.
„Prostřednictvím dluhů.“ (Žena Moby Dicka)

Babiš se stejně hodlá obrátit na Ústavní soud, aby mu potvrdil, že může být ministrem a posílat si do svých firem státní peníze a odpouštět svým firmám daně.
„Ústavní právo na zlodějny.“ (Mrtvá Kočka)

Na tom celém je nejzajímavější snaha socdemáků zkomplikovat život vůdci koaličního partnera. K tomu patří i dnešní intepelace poslance ČSSD Václava Klučky na (nepřítomného) ministra financí, který až teď vytáhl na světlo sněmovních lavic informaci, kterou přinesl např. Deník.cz už 4. ledna. Jde o trestní oznámení, které na Andreje B. Babiše zaslal kdosi z Němec kvůli dluhopisům, jež Andrej nakoupil v roce 2012. Tehdy se zavedlo, že výnosy dluhopisů do výšky 1 Kč nebudou zdaněny. Chytráci tak začali vydávat korunové dluhopisy po milionech. Udělal to i Babiš. Ušetřil tak 90 milionů Kč. A neporušil v tomto zákon.

„Zdá se, že jste tím sice neporušil zákon, ale jde podle mého názoru přinejmenším o hrubé nemorální jednání a plivnutí do tváře všem, kterým jste ještě v loňském roce říkal, že vybrané daně jsou peníze nás všech a jejich krácení je ve své podstatě krádež.“ (Václav Klučka, ČSSD)

Jenže ono toho je víc. Udavač vyrobil právní rozbor, ve kterém rozebírá babišáckou finanční pumpu:
„Není totiž legální:
(i) přimět svou vlastní společnost k tomu, aby vydala dluhopisy, ze kterých nemá žádný užitek jen proto, aby se majitel společnosti obohatil tím, že tyto dluhopisy nakoupí a nemusí danit příjem z těchto dluhopisů;
(ii) přimět svou vlastní společnost k tomu, aby vydala dluhopisy s nestandardně vysokým úrokem, který musí platit, a tím ji poškodit;
(iii) přimět svou vlastní společnost, aby svému majiteli a předsedovi představenstva poskytla miliardovou půjčku se zcela mizivým úrokem a tím ji poškodit;
(iv) uplatňovat nestandardně vysoký úrok z dluhopisů jako daňový náklad.“

Babiš vydatně kličkuje. Peníze prý měl vydělány a zasunuty v Agrofertu.
„Odkud si je půjčil, jak už neuvádí.“ (Moby Dick)

Daně poctivě platil.
„Z uměle sníženého základu, jak už neuvádí.“ (Žena Moby Dicka)

No, uvidíme. Policie oznámení šetří.
„Policie (ČSSD) oznámení šetří.“ (Mrtvá Kočka)
*

Moby se dostal k právě týden starým novinám. Tam je na názorové stránce hlavním příspěvkem článek Aleše Michla, externího poradce ministra financí.
Redaktor Marek Přibyl pak kritizuje právě přijatý zákon o střetu zájmů. „Takže ČSSD i KSČM můžou vlastnit média“ zní titulek. Na názorové stránce jsou sice názory, ale protože jsme minulou středu bedlivě sledovali diskusi v Poslanecké sněmovně víme, že pan redaktor nepíše své názory, ale poctivě cituje všechny výtky poslanců za ANO.

„Asi ten článek jen podepsal.“ (Žena Moby Dicka)
„Když chtěl zůstat redaktorem.“ (Muška na Zdi)

Na názorovou stránku se dostal do Fóra čtenářů i jistě pečlivě náhodně vybraný příspěvek pana Jaroslava V. (jednoho z mnoha Jaroslavů V.), který doporučuje ČSSD, aby vyměnila před volbami svého předsedu – protože se jinak sníží šance, že by „mohla spolurozhodovat o složení příští vlády“. Rovněž TOP 09 by měla změnit svého předsedu, neboť s tím současným „nemusí dosáhnout ani na potřebných 5 procent hlasů a stane se neparlamentní stranou“. Ale ty partaje své předsedy měnit nechtějí. „Komu není rady, tomu není pomoci. Tentokrát sociální demokracii a TOP 09,“ končí Jaroslav V.

„Jaroslav V. slovy Andreje B.“ (Žena Moby Dicka)
„Andrej B. slovy Jaroslava V.“ (Mrtvá Kočka)

Ano, uhodli jste. Deník se jmenuje „Mladá Fronta DNES“, a v tiráži uvádí, že je v majetku společnosti...
„Nemají tiráž.“ (Žena Moby Dicka)
„Tak komu patří ten list? (Moby Dick)
„Zas ta trapná nejistota!“ (Mrtvá Kočka)
*

„Obamova popularita je nejvyšší od roku 2009, Trumpovi voliči svých hlasů začínají litovat“ (Titulek na info.cz)
„Loučící se demokratický prezident Barack Obama má podporu 60 procent americké veřejnosti. Takovou oblibu neměl od června roku 2009, kdy byl v křesle prezidenta teprve půl roku. Ukázaly to výsledky ankety televize CNN a organizace ORC.“

„To je skutečně »síla faktu«.“ (Mrtvá Kočka)
„To je síla CNN.“ (Moby Dick)

K tomu opakujme minulotýdenní povzdech: To, že i česká média pokračují v nekritické kritice Trumpa a jeho administrativy, považujeme za neetické.
„Česká média jsou v tom nevinně. Jen bez úprav přejímají agenturní zprávy.“ (Muška na Zdi)
„To není nevinnost. To je neschopnost!“ (Mrtvá Kočka)

Dnes dodáváme: To není nevinnost, ale protizákonné jednání. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání dospěla totiž právě před týdnem k rozhodnutí, že Česká televize porušila zákon o vysílání. A to tím, že neobjektivně informovala o prezidentském duelu Clintonová-Trump. Dne 9. listopadu v pořadu Americká volební noc odvysílala ČT neobjektivní a nevyvážené zpravodajství o dvou tehdejších kandidátech na amerického prezidenta. Rada upozorňuje, že ČT úmyslně nadržovala Clintonové a docházelo k jednostranné kritice Trumpa:

„Byli pozváni hosté zastupující výhradně jen jednu stranu, a to v poměru 4:0. Tento výběr respondentů výrazným způsobem ovlivnil vyznění pořadu. V rámci pořadu došlo opakovaně k situacím, kdy nebyla respektována zásada, že názory nebo hodnotící komentáře musí být odděleny od informací zpravodajského charakteru.“ (RRTV)
„Pokutu bude platit kdo?“ (Moby Dick)
„My.“ (Mrtvá Kočka)

Pátek 20. ledna 2017

Do Washingtonu dorazily na dnešní Donaldovu inauguraci i tisíce jeho odpůrců. Jeden z nich křičel do televizní kamery a mával k tomu příslušnou cedulí:
„Ženy ztratí právo nakládat svobodně se svým tělem!“ (Jakože budou zakázány potraty)

Tak znovu. Co hodlá nový ministr spavedlnosti Jeff Sessions změnit? Plánuje snížit financování společnosti Planned Parenthood, která je největším americkým „poskytovatelem potratů“ (nikoli menším „poskytovatelům“). A antikoncepce už nebude kryta ze zdravotního pojištění. Kupte si ji sami!

„Vy fakt nečtete Mobyho Dicka!“ (Moby Dick)

„S ženským tělem by měli odpovědně nakládat hlavně muži!!!“ (Žena Moby Dicka)
„A pánská antikoncepce není ani tak drahá.“ (Moby Dick)
„Ani tak riziková.“ (Mrtvá Kočka)
„Největším zločinem je podávání hormonální antikoncepce mladistvým.“ (Gynekoložka Helena Máslová)
*

Nelegální přistěhovalci se shromáždili k protestu za svá práva v nezachyceném washingtonském kostele.
„Práva ilegálů? Není to protimluv?“ (Moby Dick)
*

Donald Trump s viceprezidentem Mikem Pencem a se svými rodinami si v 14:30 našeho času (8:30 východního standardního času) zašli na bohoslužby v episkopálním kostele svatého Jana poblíž Bílého domu.
„A proč ne do mešity?“ (Moby Dick)
„Tam šel nejspíš Obava.“ (Mrtvá Kočka)

Následoval přesun do Modrého salonku v Bílém domě, kde došlo k setkání budoucího a odcházejícího prezidentského páru u ranního čaje. Nad párou čaje si v klidu pohovořili.
„Chtěla bych být muškou na zdi.“ (Muška na Zdi)*

ČT24 bude od 17:00 vysílat přímý přenos z Trumpovy inaugurace. (Tedy až po páteční uzávěrce Neviditelného psa. Snad nám kubánští agenti, vycvičení FSB, Kačera Donalda nezastřelí! Z koho bychom si dělali hloupou kačeří srandu?)

Ráno si nezachycená moderátorka ČT pozvala do vysílání paní Elišku Haškovou Coolidge. Ta nejdříve ozřejmila americké prezidentské reálie. Načež vyjádřila potěšení z toho, že Trump vyhrál. Moderátorka se nevěřícně zeptala, jestli paní Eliška nástup Donalda skutečně vítá. (Což mohla vědět předem, pokud by se na rozhovor připravila. Nebo pokud by měla lidi, kteří by jí to vyklikali. Nebo pokud by měla obecný přehled!)

Pročež paní moderátorka rozhovor kvapně ukončila.

No fuj!
*

Slepá Baba Vanga předpověděla, že Obama bude poslední prezident USA. Slepá média to opakují.

*******************************************************

Portrét Mobyho vyhotovil Kryšpín.
Dostupné staré kousky Moby Dicka: Leden 2003, Únor 2003
Kdo byl kdo v Českých Textárnách v dubnu 2003.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka lze posílat na schránku moby.dick@seznam.cz .
Předem dík! >>:)) Moby DickAkční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!