15.10.2019 | Svátek má Tereza


MOBY DICK: Velmi příjemná a uvolněná setkání

16.3.2013

Nesmírné schopnosti, neislámské chování, rozzlobení národní umělci a působivé složení chemických látek
***********************************

Sobota 9. března 2013
V Česku je vlaho. Příjemné počasí na golf.

Ve věku 55 let zemřel na berounském golfovém hřišti exmanažer Mostecké uhelné společnosti, exmajitel Vysoké školy finanční a správní, vlastník televizních společností Metropol TV a TV Pětka miliardář Luboš Měkota, údajně nezákonně trestně stíhaný za údajné vytunelování MUS, kvůli čemuž měl obstaveny miliardová konta ve Švýcarech a stamilionové majetky v Česku.

Mrtvá Kočka: "Jak může být trestní stíhání nezákonné?"
Žena Moby Dicka: "Třeba tak, že skutky, které mu byly kladeny za vinu, nebyly trestnými činy."

Trestní stíhání proti Jekotovi a Blekotovi pokračuje.

Práškovací letoun typu Z37-A se z dosud nejasných důvodů zřítil do lesa u obce Srbce (Chrudimsko). Jeho pilot pád nepřežil. Druhý Čmelák z roje šťastně přistál.

Vedoucím ruské delegace na Chávezově funuse byl Igor Sečin, ředitel Rosněftu (investice, plánované do těžby venezuelské ropy $17,6 mld.) Čínskou delegaci vede předseda státního výboru pro rozvoj a reformy Čang Pching (půjčky Venezuele ve výši $46,5 mld.)

"V posledních letech pod vedením ústředních úřadů a díky aktivní koordinaci zodpovědných orgánů jsme včasně i vhodně vyřešili přibližně stovky tisíc případů týkajících se konzulární ochrany pro čínské občany i instituce v zahraničí. Pomohli jsme deseti tisícům čínských občanů ve stahování se z nebezpečných zemí a důsledně jsme chránili zákonná práva i zájmy čínských občanů a podniků v zahraničí." (Jang Ťie-čch', ministr zahraničí, Čína.) V cizině podniká už 20 tisíc čínských firem. Na území cizích států žije přes 83 milionů Číňanů, za jejichž zákonná práva a zájmy je lidová Čína ochotna se zaručit. (Čísla a ochota se netýkají obyvatel odštěpenecké provincie Tchaj-wan.)

Jang Ťie-čch' rovněž oznámil, že nový čínský prezident pojede na první zahraniční cestu do Ruska, kamž ho pozval jeho kolega Vladimir V. Putin. Další pozvánky zaslali kolegové a soudruzi prezidenti Jakay Kikwet, Jacob Zuma a Denis Sassou-Nguesso. Takže po Rusku pojede do Tanzánie, Jihoafrické republiky a Konga. Nový prezident Číny uskuteční tyto návštěvy "ihned po nástupu do funkce".
Mrtvá Kočka: "A kdo to bude, a kdy bude zvolen?"
Žena Moby Dicka: "Kdo to bude se ví od listopadu a zvolen bude někdy v březnu."
Mrtvá Kočka: "Nic mimořádného. Ruský prezident byl znám vlastně pět let dopředu."

Sedm zahraničních zaměstnanců libanonské stavební firmy Setraco, které 17. února unesli musulmani v severní Nigérii, bylo zavražděno. Vlády Británie, Itálie a Řecka "považují své občany za mrtvé". Libanon se neozval. Vraždou se dnes pochlubili únosci ze skupiny Ansar Muslimeen. Důvodem byly "pokusy Británie a Nigérie" o osvobození unesených (přelety letadel).
"Je to neodpustitelný čin, čistá, chladnokrevná vražda, pro kterou neexistuje omluva." (William Hague, ministr zahraničí, Velká Británie "ostře odsuzuje" zabití britského rukojmího Brendana Vaughana.)
Žena Moby Dicka: "Že ostře neodsoudil zabití dalších šesti rukojmích?"
Mrtvá Kočka: "Ti mají své vlastní ministry zahraničí."

Z sunnitsko-šíitské fronty: 19 lidí zabito při dvou sebevražedných výbuších v Afghánistánu. Chuck Hagel (nový US ministr obrany), který je v zemi na zahraniční návštěvě, nebyl zraněn.

Mohamed Ahmadíneřád (Írán, prezident) byl usvědčen, že se objímal se ženou. Konkrétně s Elenou Frías, matkou zesnulého venezuelského vůdceho Hugo Cháveze na jeho funuse. Ostatní íránští neřádi z řad duchovních i politiků se mohou vzteky zjevit. Prezident se prý dostal "pod palbu kritiky" za své neislámské chování.
Mrtvá Kočka: "Pod jakou palbu se dostane, až se vrátí domů?"

A je to jasné: Prezidentské volby v Keni už v prvním kole vyhrál s přesvědčivým ziskem 50,07 % místopředseda vlády Uhuru Kenyatta, syn otce zakladatele a prvního keňského prezidenta Jomo K. (Během noci bylo pro něj dopočítáno 0,04 %. Je hlášeno velké množství neplatných hlasů.) Tentokrát bylo při volbách zabito jen 19 lidí, minule to bylo asi 1.000, na čemž prý měl vinu právě Uhuru a jeho výzvy k mezietnickému násilí. Premiér Raily Odinga, druhý na pásce, již dříve oznámil, že výsledky voleb právně napadne.
Malik Obama ve svém obvodě nezvítězil, a nestane se guvernérem. Barack Keňu nenapadne.

Neděle 10. března 2013
Před 65 lety, několik dní po uchvácení moci, zavraždili komunisté Jana Masaryka.

Miloš Zeman (prezident, Česko) zaměstná na Hradě předsedu Zemanovců Vratislava Mynáře jako kancléře.
Mrtvá Kočka: "A co deklarovaná nadstranickost?"
Žena Moby Dicka: "Mynář již nebude více kandidovat na předsedu Strany práv občanů Zemanovců."
Miloš Zeman: "Mynář byl předseda mého volebního výboru a prokázal nesmírné organizační schopnosti, které jsou v této práci nezbytné."
Než se Vráťa zaučí, bude mu sekundovat exkancléř Jiří Weigl.
Mrtvá Kočka: "A třeba ho doučí i anglinu."
Další možný důvod dočasného pokračování exkancléře Weigla na Hradě: Má bezpečnostní prověrku, což Vratislav Mynář zatím nemá.

Mluvčím hradu se stane mluvčí Zemanovy kampaně šestadvacetiletá Zemanovka Hana Burianová, předsedkyně místní organizace SPOZ.
Mrtvá Kočka: "Kampaň zřejmě pokračuje."

Zahraniční odbor Hradu povede Hynek Kmoníček, expert na Středně Blízký Východ. Domluví se arabsky i hebrejsky.
Mrtvá Kočka: "Budeme sledovat, s kým se bude domlouvat, Mlhošu."

Mezi Jindřišskou, Příkopy a Panskou postaví developeři nové kanceláře, které hlavnímu městu tak zoufale scházejí.
Žena Moby Dicka: "Památkářům nevadí, že se bude bourat v památkově chráněné zóně Václavského náměstí?"
Stevan Tennant (společnost Ballymore, irský investor): "Historické budovy a čelní fasády by měly zůstat zachovány."
Zvláštní je, že památkáři zakazují v Praze 2 střešní okna do dvora.

V noci zase hořel barák. Stovka hasičů hasila až do rána. Zahynulo nejméně osm lidí, z toho sedm dětí. Není jasné, co požár v domě, kde bydleli místní Turci, způsobilo. Stalo se ve městě Backnang (jihozápad SRN).

Další demošky proti korupci, nezaměstnanosti a drahé elektřině proběhly v Bulharsku. V nemocnici zemřel třetí sebeupálený nešťastník.

Další demošky egyptských ultras. Soud v Port Saídu potvrdil tresty smrti pro 21 chuligánů místního fotbalového fanklubu, kteří se podíleli na loňských bitkách, při nichž bylo zabito 74 lidí. V Port Saídu vládne zuřivá nespokojenst. V Káhiře (odkud je vloni napadený klub) panuje zuřivá spokojenost, v jejímž rámci byli zabiti další dva lidé. Nemocnice hlásí 65 přijatých zraněných.
Žena Moby Dicka: "Dost zraněných raději do nemocnice nejspíš nešlo."
Mrtvá Kočka: "Aby nebyli po vyléčení popraveni."

Rebélie vůči autoritě krále. Šíření falešných informací prostřednictvím sociální sítě. To jsou zločiny, za něž byli na 10 a 11 let odsouzeni rebelové Mohamed al-Qahtani a Mohamed al-Hamid. Dalším trestem je zákaz jejich Saudské asociace pro občanská a politická práva (ACPRA). Na Saudskou Arábii prý soud probíhal "nezvykle transparentně".
Mrtvá Kočka: "Předem se vědělo, že je jen tak nepustí."

"Rusko a Velká Británie se docela shodují v tom, jak má syrský konflikt dopadnout, tedy že má vzniknout »jednotná a demokratická Sýrie«. (Sergej Lavrov, ministr zahraničí, RF, v rozhovoru pro BBC). Lavrov uvítal "konstruktivní prvky", jichž se nedávno dobrala Syrská národní koalice (SNC). Nicméně:
"Neúčastníme se hry o změnu režimu. Jsme proti zásahům do domácího konfliktu."
Žena Moby Dicka: "Vy jenom dodáváme zbraně vládnoucímu režimu, že kolovrátku Lavrove."
Kolovrátek: "Není na nás, abychom rozhodovali, kdo povede Sýrii, toto rozhodnutí musí učinit Syřané."
Mrtvá Kočka: "Což nepochybně činí."

"Pokud bude konflikt dále eskalovat a neobjeví se žádné řešení, do konce roku budeme mít co do činění s mnohem větším počtem uprchlíků, dvoj- až trojnásobek současného počtu." (Antonio Guterrese, vysoký komisař Antonio Guterrese OSN pro uprchlíky.)
Současný stav syrských uprchlíků mimo svou zemi: Milion, Lavrove. Což už je počet, který sousední země dost podstatně zajímá.
Žena Moby Dicka: "A dva miliony v samotné Sýrii."
Mrtvá Kočka: "Což OSN z nějakého důvodu nezajímá."

"Protože se Spojené státy chystají rozdmýchat jadernou válku, budeme uplatňovat své právo na preventivní jaderný útok proti sídlu agresora, abychom bránili svůj svrchovaný zájem." (Nejmenované mluvčí ministerstva zahraničí KLDR.)
To není, jak nás lživě masírují média, reakce na zákaz dovozu jachet a dalších základních potřeb, které v Radě bezpečnosti OSN uplatnily USA společně s Čínou, nýbrž přiměřená odpověď na nácvik jaderného útoku vůči KLDR ze strany USA. (Podle komunistického deníku "Haló noviny.)
2. korejská válka je podle severokorejských a českomoravských komunistů "nevyhnutelná".

Kdo má zájem o další dny tohoto týdne, může si je přečíst na autorově blogu Šamanova hospůdka U hřbitova.

*******************************************************

Čtenáři, kteří by si toužili koupit Deníček Moby Dicka, kde popisuje první tři roky kvasu v ČESKÝCH TEXTÁRNÁCH, mohou tak učinit na stránkách internetového knihkupectví Daemon.cz

Portrét Mobyho vyhotovil Kryšpín.
Dostupné staré kousky Moby Dicka: Leden 2003, Únor 2003
Kdo byl kdo v Českých Textárnách v dubnu 2003.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka lze posílat na schránku moby.dick@seznam.cz .
Předem dík! >>:)) Moby Dick
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.