7.7.2020 | Svátek má Bohuslava


MOBY DICK: Odklonění politici

15.6.2013

Utužený fotbal, naši Turci, lesbická lobby, globální Lidová fronta a konec Petra Nečase
************************************
Sobota 8. června

Zdravotníci zachraňují ve znojemské nemocnici osm lidí, kteří si dopřáli smaženici ze směsi muchomůrek růžových a tygrovaných.
Mrtvá Kočka: "Rostou!"

Ze sportu: Předsedou Fotbalové asociace ČR se stal nepřekvapivě jediný kandidát, předcházející předseda FAČR Miroslav Pelta.
Žena Moby Dicka: "Za to, že dovedl český fotbal tam, kam dovedl."
Mrtvá Kočka: "A kam?""
Žena Moby Dicka: "Ještě není deset večer!"
Mezi jeho spolupracovníky se na místo 2. místopředsedy prosadil Roman Berbr. Ten se proslavil tím, že před rokem požadoval po jistém Michalovi B., aby mu předal seznam "spřízněných klubů". Tedy příznivých k volbě pana Berbra. Aby jim pak za odměnu mohl pan Berbr poslat dotace.
Žena Moby Dicka: "V civilizovaných zemích tomu říkají »korupce«. A je to tam trestné."
Krom toho se ukázalo, že pan Berbr je estébák. Tedy "rozvědčík": "Dělal jsem sedm let u rozvědky, to mě utužilo. Měl jsem na starosti Bundesnachrichtendienst, německou rozvědku. A Izraelce."
Žena Moby Dicka: "To dnes není trestné…"
Mrtvá Kočka: "…ale mělo by být neslušné."

Martin Kuba, ministr obchodu a průmyslu (?) pravil, že by si měl stát "posvítit", kam tečou ty peníze (vloni 281 mil. Kč.), které do fotbalu vráží. Ještěže jsou tu ti mecenáši, kteří se neohlížejí na vlastní ztráty, jako Daniel Křetínský, jenž za devět let ve Spartě prodělal 857 milionů korun.
Žena Moby Dicka: "To neprodělal Křetínský, ale my, občané."

Ve městě Čching-tao v provincii Šan-tung (ČLR) začíná první mezinárodní konference o borůvkách. Na vysoce odborné mezinárodní platformě zde bude probíhat akademická výměna názorů na rozvoj borůvkového průmyslu. Konference zároveň podpoří rozvoj ekologicky šetrného a zdravého životního stylu v Číně.

Na kalifornské usedlosti Rancho Mirage druhým dnem jedná čínská delegace vedená prezidentem Si Ťin-pchingem se svým hostitelem Barackem Obamou (prezident, USA). Shodli se na tom, že KLDR se "musí vzdát jaderných zbraní"
"Ani jedna ze zemí nepřijme Severní Koreu jako velmoc disponující jadernými zbraněmi a že obě země budou spolupracovat na prohloubení spolupráce a dialogu s cílem dosáhnout denuklearizace." (Thomas Donilon, bezpečnostní poradce US prezidenta.)(Thomas Donilon, bezpečnostní poradce US prezidenta.)
Žena Moby Dicka: "Što éto takóje »prohloubení spolupráce a dialogu«?"
Mrtvá Kočka: "Američané budou Severokorejcům nadávat a Číňané jim budou poskytovat hospodářskou pomoc."

Obama dále "naléhal" na svého prezidentského kolegu, aby se Čína "více snažila" zabránit hackerským útokům na americké duševní vlastnictví, o nichž "nemá pochyb", že jsou vedeny z Číny. Je to "překážka v dobrých vztazích mezi oběma zeměmi".
Číňané se proti tomu ohradili: Kybernetická bezpečnost by měla být zdrojem spolupráce, a ne sporů mezi oběma zeměmi, které čelí podobným problémům. Protože i Čína je napadána hackery. A Američanům to takhle ošklivě nevyčítá.

Obě strany se pak zavázaly, že "najdou cesty ke snížení emisí skleníkových plynů".
Mrtvá Kočka: "A nastaví procesy ke globální borůvkizaci."

Júsif Mangúš, vrchní velitel libyjské armády, rezignoval na svou funkci. Stalo se tak po střetu ozbrojených demonstrantů a ozbrojených milicí v Benghází, kdy bylo zabito 31 lidí.

Neděle 9 června 2013

Povodně v Čechách umožňují vládě Petra Nečase utrácet. Ale tak, aby nebylo napadnutelné, že rok před volbami…

Na borůvkovou konferenci v čínské Čching-tao dorazili vedoucí představitelé Mezinárodní organizace borůvek, Americké komise pro borůvky a Chilské asociace borůvek.

Z technických důvodů nebyl odvysílán humoristický pořad o rozchodu Ludmily Alexandrovny a Vladimira Vladimiroviče. Alespoň podle vedení nové (před měsícem založené) ruské veřejnoprávní televize. Dva moderátoři, kteří pořad připravili, práskli dveřmi. "Technickými důvody" byly – zákaz ze strany programového vedení.

Opozice má plán, jak svrhnout během následujících sto dní prezidenta. "Očekávám, že režim padne ještě předtím." (Farúk Abu Issa, mluvčí 20 opozičních stran.) Prezident Umar al-Bašír vládne Súdánu už přes 20 let. Svržení se má udát prostřednictvím veřejných fór na univerzitách, a masových shromáždění. Pokud s nimi budou souhlasit bezpečnostní složky… A když nebudou? Tak se prej uvidí.

Saúdská Arábie vyhlásila 1. dubna amnestii, která umožňuje nelegálním zaměstnancům legálně vyřešit svá pracovní povolení nebo beztrestně odejít. Po jejím vypršení budou přistižení nelegálové zavřeni až na dva roky a pokutováni až $27.000. Někteří, tedy většina, tedy asi 180.000 nelegálních pracovníků díky této amnestii už ze země uprchlo, další se snaží svůj pobyt zlegalizovat. Drobný problém je, že amnestie končí už 3. července, a vyřizování se jaksi prodlužuje. V Džiddě to prý před konzulátem vypadá ještě hůře než před českou cizineckou policií na Olšanské! Rozzuřený dav 8.000 lidí začal metat na konzulát kameny a posléze založil oheň. Jedna žena prý přitom přišla o život.

Po šestiměsíčním procesu byl odsouzen "soudruh Artemio", jinak Florindo Flores. Peruánský soud ho poslal do vězení na doživotí. A napařil mu pokutu $183 milionů. Pod průhlednou záminkou, že soudruh je jakožto vůdce ozbrojených opozičníků ze skupiny Sendero Luminoso terorista, a jako takový odpovědný za smrt směšných 70.000 Peruánců. Dále obchodoval s drogami a pral špinavé peníze. Ale to všechno potřeboval, aby mohl v Peru nastolit spravedlivý komunistický stát!
Mrtvá Kočka: "Nechtěl by kandidovat do čela FAČR?"

Kdo má zájem o další dny tohoto týdne, může si je přečíst na autorově blogu Šamanova hospůdka U hřbitova.

*******************************************************

Čtenáři, kteří by si toužili koupit Deníček Moby Dicka, kde popisuje první tři roky kvasu v ČESKÝCH TEXTÁRNÁCH, mohou tak učinit na stránkách internetového knihkupectví Daemon.cz

Portrét Mobyho vyhotovil Kryšpín.
Dostupné staré kousky Moby Dicka: Leden 2003, Únor 2003
Kdo byl kdo v Českých Textárnách v dubnu 2003.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka lze posílat na schránku moby.dick@seznam.cz .
Předem dík! >>:)) Moby DickHledáme 30 testerek: Pojďte s námi otestovat 6 druhů BIO příkrmů!
Hledáme 30 testerek: Pojďte s námi otestovat 6 druhů BIO příkrmů!

Pro 30 z vás jsme si připravili 6 různých druhů příkrmů HiPP v BIO kvalitě. Těšit se můžete na masová i čistě zeleninová jídla.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.