29.6.2022 | Svátek má Petr, Pavel


MOBY DICK: Nepodložená a bizarní tvrzení

11.3.2017

Německý prohnaný stát, absurdní rozvědčík, směšné strašení, rázný Slávek a neevidovaný Bureš

Sobota 4. března 2017

„Hrozné! Právě jsem zjistil, že Obama odposlouchával mé telefony v Trump Tower krátce před mým vítězstvím.“ (Tvít US prezidenta Kačera Donalda Trumpa)
„Vsadím se, že dobrý právník by měl skvělý případ z toho, že prezident Obama odposlouchával v říjnu mé telefony, krátce před volbami!“ (Následný tvít US prezidenta Kačera Donalda Trumpa)
„Základním pravidlem Obamovy vlády bylo, že žádný úředník Bílého domu nikdy nezasáhne do žádného nezávislého vyšetřování vedeného ministerstvem spravedlnosti. Součástí této praxe bylo, že prezident Obama ani žádný úředník Bílého domu nikdy nenařídil dohled nad žádným občanem USA. Jakýkoliv náznak něčeho jiného je prostě nepravdivý.“ (Mluvicí vovčáček prezidenta Baraka Obavy)
„A týká se to i nevyšetřování zfalšovaných rodných listů pana Obavy?“ (Mrtvá Kočka)
„Trump je proslulý svými častými nepodloženými a někdy až bizarními tvrzeními.“ (Britský list The Independent)

Trump svá obvinění nepodepřel žádnými důkazy.
„Tvíty se ničím nepodepírají.“ (Pachole Moby Dicka)

Donald si nejspíše konečně přečetl náš deníček ze Středy 15. února 2017, kde jsme komentovali šplechty New York Times takto:

„Trumpovi poradci měli kontakty s ruskou špionáží“ (Titulek v New York Times)
„Vládní úředníci vypovídají o záplavě hovorů, zachycených před volbami“ (Podtitulek NYT) Promluvili „čtyři vysocí činitelé“.
O čem to svědčí?
„O tom, že Trumpův volební tým odposlouchávaly americké tajné služby.“ (Moby Dick)
„Obamovy tajné služby.“ (Mrtvá Kočka)
*

Radnice německého města Gaggenau zrušila ve čtvrtek vystoupení tureckého ministra spravedlnosti Bekira Bozdaga, kde měl promluvit k místním Turkům jak správně hlasovat v blížícím se referendu o sultanizaci Turecka. Bekir to označil za „nepřijatelné“ a zrušil plánovanou schůzku s ministrem spravedlnosti Heikem Maasem.

„Jel Erdůjanův ministr do Němec, aby jednal se svým německým kolegou , anebo aby rozplamenil německé Turky?“ (Žena Moby Dicka)
„Dobře položená otázka.“ (Moby Dick)
„Dobře položená odpověď.“ (Mrtvá Kočka)

„Německý prohnaný stát pracuje ve prospěch „ne“ v referendu o turecké ústavě zabránil posílení Turecka.“ (Mevlüt Çavuşoglu, turecký ministr zahraničí)
Mevlítek pak německou vládu poučil: „S takovým nátlakem s vámi mluvit nebudeme. Jestli s námi chcete udržet vztahy, musíte se naučit, jak se chovat. To je náš vzkaz Německu.“

Turci se zlobí kvůli „omezení svobody slova“...
„...osmanských agitátorů v Německu...“ (Mrtvá Kočka)
... a zatím zavírají své novináře. Jeden z nich není tak docela turecký, protože má i německé občanství: Novinář Deniz Yücel, dopisovatel listu Die Welt, byl nedávno v Turecku zavazben, když zveřejnil obsah stránky zetě pana Erdůjana, ministra energetiky Berata Albayraka. Po útoku levicových hackerů na schránku pana ministerského zeťáka unikly na veřejnost citlivé informace Jeho e-maily dokazují, že turecká věrchuška se snaží kontrolovat mediální skupiny v zemi a zmanipulovat veřejné mínění pomocí falešných účtů na sociálních sítích. Turecká policie to označila za „podporu teroristických organizací a podněcování veřejnosti k násilí“.

A ještě poznámka, kterou Turci asi těžko pochopí: Sraz sudetotureckého lansmanšaftu nezrušila německá vláda, ale radnice! A žádné radnici nemůže vláda nic diktovat!
„Fakt ne?“ (Andrej Bureš Babiš)

Neděle 5. března 2017

Vůdcemu tureckého národa doma i v zahraničí se také zrušení vystoupení Bekira v Gaggenau nelíbí:
„Německo, nemáš vůbec žádný vztah k demokracii a mělo bys vědět, že tvé současné kroky se nijak neliší od těch, co se dělaly za nacistické éry.“ (Turecký sultán Recept Erdůjan)
„To je neslýchaně nemístná poznámka despoty z Bosporu. Srovnání s nacismem je stejně odporné jako absurdní.“ (Generální tajemník Křesťanskosociální unie (CSU) Andreas Scheuer pro Passauer Neuen Presse)

Dnes přijel do Kolína nad Rýnem rozplamenit místní Turky turecký ministr hospodářství Nihat Zeybekci. Také tuto akci místní radnice zrušila – s ohledem na požární bezpečnost. Ze stejného důvodu postupovala stejně i radnice ve městě Frechen poblíž Kolína, kam hodlal Nihat osmanský požár přesunout.
Menažerie to považuje za „podporu teroristických organizací a podněcování veřejnosti k násilí“.

Němečtí politici na různých úrovních se ohrazují proti tomu, aby Turecko „prosazovalo svou vnitřní politiku“ na území Německa.
„Jako třeba Němci dlouho přehlížené »vraždy ze cti«, které za nezájmu policie probíhají v turecké komunitě???“ (Žena Moby Dicka)
„Nebo existence tureckých a muslimských »NoGo zón«? (Moby Dick)
„Neexistují u nás žádné NoGo zóny!“ (Němečtí politici)
„Jenom čtvrti, kam raději ani nepáchneme.“ (Německá policie pro agenturu Muška na Zdi)

Turci jsou už v Německu, takže turecké problémy jsou i německými problémy. Mínění menažerie: Turci v Německu, Alžířané ve Francii a Afghánci v Británii se mohou stát islámskou pátou kolonou v Evropě. Stačí jenom, aby je někdo k tomu pořádně rozpumpoval. Zatím se snažili pouze nenávistní imámové, teď se k nim přidal náš největší (skoro)evropský spojenec v NATO...

Pondělí 6. března 2017

US prezident Kačer Donald Trump podepsal nový executiv order, který má omezit migraci. Sám tento „prezidentský dekret“ je omezen na dobu 90 dní. Až Kongres rozhodne o tom, jestli jmenované státy mají být embargovány neomezeně (jak Trump požaduje). Do USA se zakazuje vstup občanům Íránu, Jemenu, Súdánu, Sýrie, Libye a Somálska. Irák (nejspíš na radu poradců) ze seznamu vypadl.
„Irák je významným spojencem v boji proti ISIS. Společně s iráckou vládou zavedeme opatření, která k nám zabrání cestovat lidem s kriminálními či teroristickými úmysly.“ (US ministr zahraničí Tillersonaurus Rex)

Podle K.D. Trumpa jsou obyvatelé šesti penalizovaných států „potenciální riziko“ a vydané nařízení má dát americkým úřadům čas (90 dnů) na vytvoření přísnější kontroly lidí cestujících do USA nebo připrchlíky.

Určitě na radu právníků se nařízení nevztahuje na držitele zelených karet a již vydaných víz (aby nemohlo být napadeno za zpětnou platnost). Mírnější je i přístup k připrchlíkům ze Sýrie. Kritiku sklidil hlavně ten bod EO, jenž na 120 dní pozastavuje azylové a uprchlické programy.

Po přímé srážce s americkými úřady a soudy tentokrát má nový „dekret“ vstoupit v platnost až 16. března, aby se úřady mohly včas připravit.
„A aby se mohli včas připravit i teroristé, bohužel.“ (Kačer Donald Trump pro MnZ)
„A levičácká právnická opozice.“ (Mrtvá Kočka)

Úterý 7. března 2017

Trump byl za nový antipřiprchlický výnos konečně pochválen. Ze strany Iráku. A také pohaněn:

„Je to jako virus který jen zmutoval do nebezpečnější podoby. Opatření je stále namířeno proti muslimům, xenofobii jen lépe maskuje.“ (Amnesty International)
„Miliarda jiných muslimů může přijet bez problémů.“ (Trumpův výrok k původnímu výnosu, necitovaný nepoctivými médii)
*

Dvacet kriminalistů zahájilo krátce po třetí hodině odpolední několikahodinovou razii v sídle pražské Technické správy komunikací (TSK) v Řásnovce, Praha1. Odvezli si spisy, počítače a bývalého ředitele a současného náměstka TSK Ladislava Pivce. Menažerie to dává do souvislosti s podobnou razií, kterou právě před týdnem provedli kriminalisté na radnici Prahy 1. Taky jich tehdy bylo dvacet...
„Inu, Tajupná Řásnovka...“ (Moby Dick)

Podle webu pražského vrchního státního zastupitelství pak Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) obvinila celkem tři lidi a jednu firmu z ovlivňování průběhu veřejných zakázek. Razie proběhla i v centrálním dispečinku Dopravních podniků Na Bojišti.
„To bude ještě boj!“ (Moby Dick)
„To je boj, který pokračuje už několik let...“ (Žena Moby Dicka)
„Neteče v něm krev, jenom miliardy.“ (Mrtvá Kočka)
*

Stádní prezident Mlhoš Zeman dnes přijal na Pražském hradě na svou vlastní žádost bývalého ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka, svého agenta v ČSSD. Poděkoval mu za velkou práci, kterou vykonal v podpoře českého průmyslu a ekonomické diplomacie.
„Što éto takóje »ekonomická diplomacie«?“ (Žena Moby Dicka)
„Obchody s Ruskem přes sankce EU.“ (Mrtvá Kočka)

Mlhoš dnes rovněž přijal na Pražském hradě majoritního majitele společnosti PPF (98, 92 % akcií) Petra Kellnera, nejbohatšího občana České republiky (před rokem majetek o ráži 10,6 miliardy dolarů, Andreji!). Předmětem diskuse byly ekonomické vztahy s USA, ČLR a Ruskou federací, které prezident republiky plánuje v tomto roce navštívit.
„A podpořit tak další Kellnerovo zbohatnutí.“ (Mrtvá Kočka)

Připomeňme, že holdingová společnost PPF Group N.V je registrovaná v Nizozemsku (kde tedy platí daně), kterážto země má s Českem velice vypečené podmínky na ochranu podnikání.
*

Jak dnes zveřejnily servery Novinky.cz a Seznam Zprávy: Minulý týden si neznámý chlápek fotil vládní vilu v Praze 6. Tu, kde bydlí ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Vystartovala po něm ochranka, jíž se podezřelý legitimoval jako vojenský zpravodajec. Rozvědčík (podle vysvětlení armády) sledovat jiný objekt ve stejné ulici. Tuto historku poněkud nahlodává fakt, že (podle bodyguardů) měl ten chlápek ve foťáku toliko snímky vnitroministerské rezidence. A to s podrobnostmi, kdežto údajný cíl je na druhém konci ulice a na pořízených fotkách vůbec nebyl. (Nejmenovaný zdroj pro deník Právo)

„Moc bych si přál, aby tuto zprávu prověřil i útvar proti dezinformacím při ministerstvu vnitra.“ (Vtipný ministr obrany Martin Stropnický (ANO) pro Právo)
„Spekulace o sledování ministra Chovance vojenskou rozvědkou jsou absurdní. Přesto jsem inicioval svolání stálé sněmovní komise pro kontrolu Vojenského zpravodajství, aby tento médii prezentovaný, hm, »incident« vyšetřila.“ (Ministr obrany Martin Stropnický (ANO), bylo tam víc mikrofonů)

„Povedztě Kefalín, čo vy si predstavujetě pod takým slovom absurdné?“ (Major Haluška)

„Také absurdné“ je, když vojenská rozvědka sleduje na pokyn milenky premiéra jeho ženu, aby ona nejmenovaná sekretářka dosáhla jejich rozvodu. Absurdní je, když to vojenská rozvědka označuje za „standardní postup“ a soudkyně to nedokáže odsoudit. (Připomínáme: Šlo prý o „kontrasledování“, které však musí být chráněnému objektu oznámeno, což tedy tehdejší manželce pana Nečase prokazatelně nebylo. Připomínáme, že stydlivý pan Nečas před soudem nestydatě lhal.)

„Také absurdné“ je, když se jede zajmout do Libanonu příslušník Vojenského zpravodajství – a to dokonce pod svým pravým jménem (prej jako „soukromá civilní osoba“). Na něj a na další čtyři české občany tam čekali příbuzní teroristy, který byl u nás ve vydávací vazbě. Načež byl onen terorista výměnou za jejich propuštění vrácen do své vlasti.

„Také absurdné“ je, když se vojenský rozvědčík při focení nápadně chová, když se nechá chytit a když se pak legitimuje(!!!???) nějakým trapným bodyguardům, místo aby mlčel a počkal na příjezd policie. (Tedy, „také absurdné“ je i to, že ministr vnitra nemá policejní ochranu, ale nějaké zřejmě soukromé bodyguardy.) „Také absurdné“ je, že jim ukazuje fotky a prozrazuje (údajný) cíl své mise! Vtipnej pane Stropnický!!!

Středa 8. března 2017
Mezinárodní den žen

„Havaj chce chránit své občany, podnikatele a školy, stejně jako svou svrchovanost proti nelegálním krokům prezidenta Donalda Trumpa a jeho federální vlády“. (Generální prokurátor Havaje Douglas Chin vyhlašuje záměr žalovat nový Trumpův Executiv Order u havajského federálního soudu.)
Jen jestli není pan prokourátor poněkud příliš anarchistický. A předpojatý, když už předem označuje kroky svého prezidenta za „nelegální“.
„To by se právníkovi stát nemělo.“ (Žena Moby Dicka)
„Třeba má Plzeň.“ (Mrtvá Kočka)

Federální soudce Derrick Watson stanovil datum jednání na 15. března. Tak může rozhodnout o vydání předběžného opatření, které by pozastavilo platnost Trumpova EO ještě před jeho uplatněním, a to až do doby, než se o stížnosti rozhodne.

„Havaj je v této věci specifická a vždy se chovala nediskriminačně...20 procent jejích obyvatel se narodilo v cizině, 100.000 tu žije bez občanství a také 20 procent pracovní síly se narodilo v zahraničí.“ (Havajský prokourátor Douglas Chin). Chin si na pomoc v této kauze najal právnickou firmu, jíž zaplatí – z havajského rozpočtu – $150.000 dolarů
„Jen jestli to není nelegální.“ (Moby Dick)
„No nelegální v Americe je určitě žít tam nelegálně.“ (Žena Moby Dicka)
„A divný je, že se tím ten prokouš chlubí.“ (Mrtvá Kočka)

No, Havaj je specifická. Vždyť se tu narodil i první americký afro-americký prezident.
„Narodil se tam jeho rodný list.“ (Mrtvá Kočka)

„Havajské univerzity budou znevýhodněny, protože budou mít problém získat studenty pro své fakulty. Havajská ekonomika rovněž utrpí poklesem turistického ruchu.“ (Douglas Chin)
„Z Chíny.“ (Mrtvá Kočka)
*

Zpráva českého dne: Premiér Bohuslav Sobotka se fláká. Alespoň podle tvítů ministra financí Andreje B. Babiše. Zítra totiž začíná další eusummýš, a Slávek se zúčastní jen jeho prvního dne. Pak hnedle chvátá na víkendový sjezd ČSSD.
„“Místo hájení českých zájmů a jednání o kvótách, brexitu a migraci dá přednost volbě své vlastní osoby na politickém sjezdu. Premiér se jen vymlouvá, když tvrdí, že bude chybět „jen“ na neformální části. Právě NEFORMÁLNÍ část je ta nejdůležitější.“ (Andrej B. Babiš, (ANO))
„Já? Já že se flákám? Já mám stopro účast na jednáních Evropské rady. U Babiše bych očekával taky alespoň těch sto procent“ (Slávek Sobotků podle MnZ)
„A.Babiš byl na Ecofinu jen v 51%. Ministr financí nepracuje a fakt nehájí zájmy ČR.“ (Tvít premiéra)

(Hádky koaličních nepřátel zaplňují bulvární tisk, zájemci o další masité podrobnosti nechť se uspokojí tam.)
*

Rakouský socdemácký kancléř Christian Kern těsně před eusummýšem požaduje v rozhovoru pro německý Die Welt krácení unijních prostředků pro ty členské země EU, které budou nadále odmítat přerozdělování připrchlíků:
„Pokud se (některé) země budou nadále vytrvale vyhýbat řešení migrační otázky, nebo provozovat daňový dumping na úkor sousedů, potom by už neměly v budoucnu dostávat platby z Bruselu v miliardové výši... Selektivní solidarita by také měla v budoucnu vést ze strany čistých plátců (EU) k selektivní připravenosti platit.“

„Nerozumím tomu, proč se podobné nesmyslné návrhy některých států stále dokola opakují, teď navíc den před důležitým summitem EU... Jsme jednou z nejaktivnějších zemí, která pomáhá přímo v místě konfliktů i v okolních státech. Aktivní pomoc tam, kde je potřeba, přesně to je cesta, kterou se podle nás mají problémy řešit. Doufám, že to pochopí i ti, kteří se místo toho soustředí na výhrůžky na adresu svých partnerů. Podobnými populistickými výkřiky se nenecháme zastrašit.“ (Milan Chovanec, výkonný místopředseda ČSSD a ministr vnitra)
„Promluvím si o tom s Christianem v sobotu na našem sněmu v Brně.“ (Milan Chovanec)

Čtvrtek 9. března 2017

Státy Washington (nikoli D.C.), Oregon a New York rovněž požádaly o pozastavení Donaldova příkazu. .
*

V Bruseli začíná summýš EU. Do čela Evropské rady zvolil dosavadního jeho předsedu, polského expremiéra Donalda Tuska. Volba byla téměř jednomyslná, proti bylo jedině – Polsko.
„Takže my odmítneme celkové závěry této schůzky!“ (Beata Szydlová, současná polská premiérka, ale z jiné strany než Tusk)
„“To je směšné strašení, které budí jen politování.“ (Bývalý ministr zahraničí Polska Radoslaw Sikorski)
Beata v dopise všem účastníkům summýše obvinila Tuska z „pokusu o svržení polské vlády neparlamentní cestou“.

„Dnešní rozhodnutí nevěstí pro Evropu nic dobrého.“ (Mluvicí vovčačka polské vládní strany Právo a spravedlnost (PiS) Beata Mazureková)
„Znovuzvolení Tuska do čela je signál toho, že EU se podřizuje diktátu Berlína.“ (Polský ministr zahraničí Witold Waszczykowski)

„Jak se, pane předsedo, chcete domlouvat s polskou vládou, když se Poláci s vámi nechtějí vůbec bavit?“ (Dotaz MnZ)
„Polsky.“ (Donald Tusk)
*

Na nádraží v západoněmeckém Düsseldorfu zaútočil v devět večer na cestující chlápek se sekerou v ruce. Zranil sedm lidí, z toho tři vážně. Byli to tři muži, žena, dva policisté a 13letá dívka. Prej přitom nic nekřičel. Až pak, „au, au“, když při útěku před policií skočil z několik metrů vysokého mostu na silnici, a po dopadu z výšky několika metrů utrpěl těžká zranění, načež byl převezen do nemocnice. Nebyl to první útok chladnou zbarní na cestující v německém vlaku! Před časem došlo k podobným útokům i v Londýně...

Policie neví, co bylo příčinou útoku, ale „určitě nešlo o teroristický čin“. Německá média také okamžitě, bez lékařského vyšetření, převzala argument policie, že „muž je duševně chorý“.
„Nejspíš ho rozrušilo nějaké kázání.“ (Muška na Zdi)

Na tom je zvláštní, že si zřejmě byl vědom svého nesprávného chování – když utíkal před policajty!

Chlápek pochází „z bývalé Jugoslávie“, ale nebylo oznámeno, zda z Kosova anebo Bosny a Hercegoviny, ani do které mešity chodil. O tom, zda měl společníky, není zcela jasno, avšak bezpečnostní jednotky krátce po činu zadržely pro sichr ještě dva další lidi, kteří se „chovali podezřele“.
„A měli sekyry.“ (Moby Dick)
„Asi se nakazili duševní chorobou od kamaráda.“ Žena Moby Dicka)
„V mešitě.“ (Mrtvá Kočka)
*

Teroristická chřipka zachvátila další dva nevinné muže. Tentokrát v kavárně ve švýcarské Basileji, kde zastřelili dva hosty a třetího těžce zranili. Z místa činu duševně choří pachatelé utekli. Nebožeby nebyli duševně choří?
„Byl to místní incident. Nemá to co dělat s islamisty nebo terorismem.“ (Nejmenovaný policejní představitel)

Podle policajtů a politiků když na veřejnosti někdo útočí sekyrou nebo střílí, a není to muslim, pak to není terorista. Zajímavé...
„Možná to byli příslušníci vojenského zpravodajství.“ (Mrtvá Kočka)
*

Stádní prezident Mlhoš Zeman uspořádal na Hradě večírek pro své příznivce. Soukromě jim oznámil, že bude znovu kandidovat na prezidenta. Zatím to vědí jen dva lidi: těch několik set pozvaných a sociální média.

Pátek 10. března 2017

Moby se díval na přenos ze sjezdu ČSSD. Slávek Sobotka se ve svém projevu snažil projevit jako „pevný vůdce“, pod jehož vedením partaj vyhraje volby. Ale řekněte sami, jaký může být vůdce někdo, komu říkají spolustraníci „Slávek“? Slíbil všechno všem – zaměstnancům zvýšení platů, živnostníkům snížení daní, důchodcům vylepšenou valorizaci a všem bezplatné zdravotnictví. Pochválil se, že zrušil třicetikorunový regulační poplatek...
„...a nepřiznal, že tím připravil zdravotnictví o systémový deficit ve výši 2-5 miliard korun...“ (Žena Moby Dicka)
...které zaplatí zaměstnanci, živnostníci a důchodci.“ (Mrtvá Kočka)
„Nic neplatíš. Seš mrtvá.“ (Mrtvá kočka spisovatele Karla Michala)

Bezprostředně pak následoval krátký a rázný projev Milana Chovance, pod kterým se otřásal řečnický pultík. Projev byl doprovázen souhlasným potleskem, čehož se Slávek tedy nedočkal. Dočká se jistě opětného zvolení předsedou ČSSD.
„Aby měli přátelé po zpackaných volbách koho vyhodit.“ (Žena Moby Dicka)
*

V 11.30 hodin se na Pražském hradě uskutečnila tisková konference prezidenta republiky Mlhoše Zemana, který své včerejší soukromé vyjádření přednesl veřejně. Více jiní jinde.
*

A na závěr něco veselého od našich sousedů: Slovenský Ústav paměti národa (ÚPN) podal ústavní stížnost proti verdiktu nejvyššího soudu, že jistý agent StB Bureš byl neoprávněně evidován. ÚPN považuje onen verdikt za nezákonný. Nejvyšší soud měl prý dovolání věcně projednat a rozhodnutí nižších soudů z důvodu závažných procesních pochybení zrušit.
„Nemůžeme si dovolit, aby naše minulost byla překreslována kontroverzními soudními rozhodnutími. Pokud bych se s tímto rozhodnutím nejvyššího soudu spokojil, nemohl bych se podívat do očí lidem, kteří za minulého režimu nespravedlivě trpěli.“ (Předseda správní rady ÚPN Ondrej Krajňák)

ÚPN poukazuje na to (a to se týká i českých agentů StB, soudruzi soudci!), že byly připuštěny nezákonné důkazy. Tedy výpovědi „bývalých“ příslušníků StB – kteří jsou totiž stále vázáni mlčenlivostí ohledně své činnosti, kterýžto závazek trvá i po skončení služebního poměru!!!

*******************************************************

Portrét Mobyho vyhotovil Kryšpín.
Dostupné staré kousky Moby Dicka: Leden 2003, Únor 2003
Kdo byl kdo v Českých Textárnách v dubnu 2003.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka lze posílat na schránku moby.dick@seznam.cz .
Předem dík! >>:)) Moby DickAkční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!