25.1.2021 | Svátek má Miloš


MOBY DICK: Kdo je tady zločinec

12.10.2013

Brněnský pištec, socdem motorkáři, rasistický Úsvit, průhledný Lukoil, ruská kosmonautika a čeští uhlopolitici
************************************
Listárna Moby Dicka

Co tak kdybyste okomentoval: jen si tak trochu písknout v Brně?
S.L., Břeclav

Vážený čtenáři, nemohu, bohužel, okomentovat celé světové dění. Popis světa by byl stejně složitý, jako svět sám. Krom toho mi uniklo, co značí "jen si tak trochu písknout v Brně"… ? Za mail dík,
>>:)) Moby Dick

Písknout v Brně = pískání na prezidenta a následně zadržení policií, vyšetření na psychiatrii a pokuta 7000,-.
S.L., Břeclav

Vida, to je už skoro jak v SSSR za Brežněva. Protestuješ – tak jsi blázen. A do psychiatrického vězení s tebou! No alespoň ho pustili. Zatím.
Za připomenutí dík,
>>:(( Moby Dick

***
Opisují z Deníčku Moby Dicka!
"Ten, kdo dostane výpověď, se to dozví dnes mailem. Komu nepřijde, tak pracuje dál. Komu ano, tak se dostaví v pondělí nebo v úterý na určené místo. Bude to strategicky mimo budovu. V pondělí dostávají výpovědi lidé z HN, v úterý z iHNedu." Více na Mediáři.
Petr N.

(Z odkazu vyplývá, že Společnost Economia opustí 58 nastálo zaměstnaných redaktorů z celkových 178. Dalších 42 identifikovaných kusů jsou externisté.)

Milý Petře, to víš, Bakala musí ušetřit na další provozování Paskova. Už teď Hospodské noviny mnoho důležitých věcí vůbec nezachytí. A také se objevují tragické chyby pravopisné a faktografické, které svědčí, že se šetří i na korekturách a editorech. A že ani přetížený redaktor nemá čas si text po sobě přečíst…
Původně jsem z Hospodek čerpal monopolně, ale už před několika lety jsem si musel rozšířit portfolio.
Potvrzuje se Parkinsonův zákon: Pořídíš si nový barák (v Karlíně), zkrachuješ!
Za mail dík,
>>:)) Moby Dick

Zajímavé bude pozorovat, jak si novináři, identifikovaní k vymístění, zachovají morální a profesionální integritu. Zejména jestli vrátí nevypsané propisky!
Žena Moby Dicka: "Zajímavé bude pozorovat, jestli po tomto dalším transferu zvládne zbytková redakce ještě přinášet nějaké vlastní zprávy, nebo jestli se stane pouze doménou komentátorů a zprávy bude přejímat jen od tiskových agentur, a přičiní k nim jen vlastní titulky."
Mrtvá Kočka: "To bychom pak mohly Hospodky provozovat samy jen se Ženou!"
Moby Dick: "Až si je koupíte."
Žena Moby Dicka: "Za korunu."

V HN to je teď jako v Českých textárnách v roce 2001. Zde zápis ze středy 21. února: "Myslel jsem si, že když Ambrož, Junior a já jako jediní vytváříme texty, se kterými České textárny dále obchodují, že nás snad ani vyhodit nemohou. Ukazuje se však, že dnes je jednodušší cokoli koupit od dodavatelských firem a uchovat si jen pružnou páteř obchodních a podpůrných manažerů. Krom toho textům klesá odbyt, nastoupila konkurence mektů a tlachů."

Propouštění, rušení nadbytečných míst,zeštíhlování, liberalizaci, transfer a vymístění zajišťovala v Českých textárnách firma Morgue. "Redukci stavů" v Ekonomii koná firma TCC ("Tvoříme cesty k cílům"). To by ani Moby nevymyslel…
>>://

Sobota 5. října


Před třemi měsíci kdosi koupil nějaký sklad v Libině na Šumpersku. V noci se zde střílelo. Na soukromém setkání. Je jeden mrtvý a jeden postřelený. Ne, Ženo, to nebyl večírek ČSSD, ale motorkářů.
Žena Moby Dicka: "Jaký je rozdíl?"
Mrtvá Kočka: "Policie tentokrát zajistila všech 90 přítomných."

Zaslal Ota. Dík! >>:))

"Já si nedovedu představit, že bych byl ředitelem nějaké státní firmy a uzavíral kontrakty s takovými společnostmi. Mě to prostě děsí."(Nedůvěrný premiér zemanovské vlády Jiří Rusnok si předvolá na kobereček podezřelého ředitele státní firmy Čepro. Transparency Internacional vynašla, že s touto firmou obchoduje neprůhledná společnost P3Chem se sídlem na Kypru, jež neobchoduje s nikým jiným než s Čepro.

Menažerii spíše děsí těsné spojení SPOZemanovců s Lukoilem! A nic nepomůže, že je to tak průhledné!!!

Vůdce zlatého Úsvitu byl uvalen do vyšetřující vazby kvůli podílu na vytvoření zločinecké organizace. Nikolas Michaloliakos popírá jakoukoli vinu. Jeho partaj jenom protestovala proti tomu, aby se na sociálních výhodách Řeků nespravedlivě podíleli i přistěhovalci. Skutečně pravicoví politici chtěli bez falešné korektnosti svou zemi a svůj národ očistit od příživníků a komoušů. Strana má i internacionální charakter – její delegace vyrážejí po celé Evropě, aby se po boku svých kamarádů zúčastnily proticikánských akcí. No a to, že jeden z jejích členů zavraždil levičáckého zpěváka Pavlase Fyssase, to byla čistě jeho osobní věc. Stejně jako čistě osobní věc bylo zapojení jednotlivých Úsvitářů do Řecké dobrovolnické gardy ve válce v Bosně. Tam statečně bojovali i proti srebrenickým muslimským teroristům, za což byli osobně vyznamenáni Radovanem Karadžićem
"Zlatý úsvit disponuje striktně hierarchickou strukturou, kterou řídí všemocný předseda podle hitlerovského Führerprinzipu." (Ze zprávy prokurátora.)

Žena Moby Dicka: "Jestlipak senátor Tokio Omamura hledal pro název svého Úsvitu Přímé Demokracie inspiraci v zahraničí, anebo ho to napadlo maně?"
Mrtvá Kočka: "Tokio neopisuje. Jeho rasismus je originální."

Úsvit získal ve volbách 6,9 %, a je tak v parlamentu.
Moby Dick: "Bože, něco jsem zaspal?"
Žena Moby Dicka: "Vypadáš tak. V Řecku! U nás ještě volby nebyly."

"Doufám, že je jasné, že Spojené státy nikdy neupustí od snahy dopadnout osoby odpovědné za teroristické činy." (John Kerry, US ministr zahraničí po úspěšném zajetí abú Anase Libího v libyjském Tripolisu a neúspěšném pokusu o zajetí nejmenovaného velitele z Čečenska, který slouží v žoldu machometánského spolku aš-Šabáb v Súdánu. Libí stál za útokem proti americkým velvyslanectvím v Keni a Tanzanii v roce 1998, při kterých bylo zabito 220 lidí.)

Žena Moby Dicka: "Někdo asi zinkasuje $5 milionů, která byla za informaci vedoucí k dopadení tohoto masového vraha vypsána."
Mrtvá Kočka: "Nezáviď. Jde to na šlechetný účel."

Kdo má zájem o další dny tohoto týdne, může si je přečíst na autorově blogu Šamanova hospůdka U hřbitova.

*******************************************************

Čtenáři, kteří by si toužili koupit Deníček Moby Dicka, kde popisuje první tři roky kvasu v ČESKÝCH TEXTÁRNÁCH, mohou tak učinit na stránkách internetového knihkupectví Daemon.cz

Portrét Mobyho vyhotovil Kryšpín.
Dostupné staré kousky Moby Dicka: Leden 2003, Únor 2003
Kdo byl kdo v Českých Textárnách v dubnu 2003.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka lze posílat na schránku moby.dick@seznam.cz .
Předem dík! >>:)) Moby Dick
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.