29.6.2022 | Svátek má Petr, Pavel


MOBY DICK: Demokratičtí zvolbysynové

25.11.2017

(Miliardáři, neonacisté, komunisté, ruské právní zájmy, jemné nuance a marná urputnost policie)

Pondělí 20. listopadu 2017

Možné úvahy o podílu socialistů ve vládě jsou liché. Nezachycený politolog to řekl jasně: „Byla by to jejich politická sebevražda. Ta strana je v rozkladu.“

Ne, SPD do velké koalice s CDU/CSU nepůjde. Zelení Khmérové by do toho chtěli s CDU/CSU jít, aby mohli zavřít hnědouhelné elektrárny a zakázat auta se spalovacími motory – a Anděla Merkel s tím souhlasí, jen aby byla zase kancléřkou.
„Vhodně to doplňuje její tažení proti jaderným elektrárnám.“ (Moby Dick)

Zelení také propagují »zcelování rodin«, což se líbí i paní Merkel.
„Što éto takóje »zcelování rodin«,?“ (Žena Moby Dicka)
„Každý mladý muž ze severní Afriky nebo Blízkého Východu, který využil laskavého pozvání paní kancléřky, by za sebou mohl dotáhnout celou svou rodinu.“ (Moby Dick)
„Ke dvěma milionům současných připrchlíků by se tak přifařilo dalších 20 milionů.“ (Syrská Želva)

Tohle je zu moc pro svobodné demokraty (FDP). Ti se v noci rozhodli ukončit jednání.
„A tím rozbili naši možnou spolupráci.“ (Anděla Merkel a volební vůdce Zelených Khmérů Cem Özdemir)
„Nic jsme nerozbili. To vy jste odmítli naše připomínky.“ (Christian Lindner, předseda FDP)

Svobodní, aby zůstali svobodnými, požadovali projednání všech svých připomínek.
„Podmínek.“ (Mrtvá Kočka)
„A bylo jich 237.“ (Moby Dick)

Německý prezident Frank-Walter Steinmeier, dříve ministr za SPD ve vládě Anděly M, nesouhlasí s novými volbami:
„Musíte hrát s těmi kartami, které vám rozdali voliči!“
„Kopanou?“ (Mrtvá Kočka)
*

Člen Rady federace, ruský byznysmen Sulejman Kerimov byl zadržen francouzskou policií v Nice. Velvyslanectví RF usiluje o jeho propuštění. (Zpráva RIA Novosti)
„Sulejman Kerimov měl diplomatický pas, který při vstupu do Francie používal, proto jej chrání imunita.“ (Mluvicí vovčáček ruského prezidenta Dmitrij Peskov)
„Jenže se tím pasem neprokázal.“ (Žena Moby Dicka)
„Asi nechtěl dělat ostudu ruské diplomacii.“ (Muška na Zdi)

Senátor Kerimov je ruským občanem, 21. nejbohatším ($ 7 miliard v roce 2013). Na Azurovém pobřeží skupoval nemovitosti přes prostředníky.
„Vynaložíme všechny prostředky a nejvyšší úsilí, abychom chránili jeho právní zájmy.“ (Mluvicí vovčáček ruského prezidenta Dmitrij Peskov)
„Što éto takóje »právní zájmy«?“ (Žena Moby Dicka)
„Praní peněz a daňové úniky.“ (Muška na Zdi)

„Pana Kerimova chrání diplomatická imunita před trestním stíháním pouze u činů spáchaných v rámci vykonávání jeho funkce.“ (Francouzský ministr zahraničí Jean-Marc Ayrault)
Ruská duma schválila rezoluci, podle které Francie porušila Vídeňskou úmluvu o diplomatických stycích.

„To by se Kerimovi v Česku nemohlo stát.“ (Mrtvá Kočka)
„Nemohlo.“ (Zpráva BIS)
*

Prezident RF Vladimir V. Putin se v Soči setkal se svým syrským kolegou válečným zločincem a chemickým vrahem Bašárem Asadem. Oba spojenci se shodli, že občanská válka v Sýrii je už vyhraná, a teď bude potřeba mezinárodně uznat nároky demokraticky zvoleného pana prezidenta.
„Kterýho?“ (Syrská Želva)
„Obou.“ (Mrtvá Kočka)

Úterý 21. listopadu 2017

Prezident RF Vladimir V. Putin se v Soči setkal se svým českým kolegou Mlhošem Zemanem.
„V Sýrii jste zvítězili. Bašár Asad má pod kontrolou skoro celé syrské území vyjma malých oblastí. Nakonec, je to demokraticky zvolený prezident.“ (Mlhoš Zeman)
„On četl tvůj včerejší zápis, Moby!“ (Žena Moby Dicka)

No, pan prezident Mlhoš se už asi do Bílého domu ke svému příteli Trumpovi nedostane.

Z tiskové konference po setkání obou prezidentů:
„V jednu krásnou chvíli je potřeba skončit se vzájemnými sankcemi… Vždyť pokud to neuděláte, tak budete připraveni o naše skvělé sýry.“ (Mlhoš Zeman)
„A pivo si seženeme a otevřeme.“ (Vladimir V. Putin)

Při tomto ruském vtípku nás poněkud zamrazilo.

Poněkud nás udivilo, že Mlhoš odmítl služby překladatele s tím, že čeští žurnalisté tomu i tak musí rozumět. Jen jestli se v jemných nuancích nemůže ztratit nějaké důležité slůvko, které by si politici mohli vysvětlovat různě!
„Nebavíme se v jemných nuancích.“ (Vladimir V. Putin)
*

Demokraticky zvolený zimbabwský lidožravý prezident Robert Mugabe dnes abdikoval. Stalo se to den poté, co ho z čela generálního tajemníka odvolala jeho macešská Zimbabwská africká národní unie - Vlastenecká fronta.
„A týden po vojenském puči.“ (Žena Moby Dicka)
„Demokratickém.“ (Mrtvá Kočka)

Lid v hlavním městě Harare se raduje, zpívá, tleská a tančí.
„Necháme je ještě chvilku.“" (Viceprezident – a po odstoupení Mugabeho automaticky prezident Zimbabwe Emmerson Krokodýl Mnangagwa pro agenturu MnZ)
„Skončila vláda jednoho muže.“ (Emmerson Krokodýl Mnangagwa)
„A začala vláda druhého.“ (Mrtvá Kočka)

Připomeňme, že pan Krokodýl vykonával v 80. letech pro Mugabeho „špinavou práci“ (hromadně masakroval zástupce opozice), a znovu například i v roce 2008 před prezidentskými volbami.
„To se to pak demokraticky vyhrává!“ (Robert Mugabe pro MnZ)

Krokodýlovo kamarádství s panem Mugabem skončilo, když se místo měj měla po stařičkém mocnáři (93) stát prezidentkou paní Mugabová.
„Ta mě fakt otrávila!“ (Krokodýl)

Z otravy pana viceprezidenta zachránili jihoafričtí lékaři.
*

„Pan Mugabe historicky přispěl k nezávislosti a osvobození zimbabwského národa a je také aktivním iniciátorem a podporovatelem panafrického hnutí. Stále usiluje o čínsko-zimbabwské a čínsko-africké přátelství a významně přispěl k rozvoji čínsko-zimbabwských a čínsko-afrických vztahů. Čínská strana respektuje rozhodnutí pana Mugabeho na rezignaci, pan Mugabe zůstává dobrým přítelem čínského lidu.“ (Mluvicí vovčáček čínského ministerstva zahraničí Lu Kang)
*

Včera složili noví čeští poslanci slib a byla tak ustavena nová Sněmovna. Hned potom následovala vřava při ustavování Mandátního a imunitního výboru. Nakonec bude mít tento výbor 19 členů, aby se při poměrném zastoupení dostalo alespoň na jednoho celého člena pro nejslabší partaje.

Dnes ráno v 9:15 přišel na podatelnu nové Sněmovny požadavek na opětné snětí imunity z pánů poslanců Andreje B. Babiše (předseda ANO) a Jaroslava Faltýnka (místopředseda ANO), a to kvůli profláklému Babímu hnízdu, kteroužto kauzu bedlivě sledují evropské dohlédací orgány. (Jde nakonec o evropské peníze.)

„Ta rychlost, s jakou po mně jdou, opět jenom dokazuje, jak ohromný strach má korupční systém. Jak moc se mě ten starý systém bojí a jak urputně se mě snaží dostat. Ještě než sestavíme vládu, která by lidem ukázala, že premiér může dělat věci pořádně a ve prospěch lidí.“ (Andrej B. Babiš pro iDNES.cz)
„Ještě než sestavíme vládu, jejíž ministři vnitra a spravedlnosti si už zjednají ve svých resortech pořádek!“ (Andrej B. Babiš podle agentury Muška na Zdi)

„A vůbec – voliči mi dali důvěru!“ (Nepřekonatelný argument Andreje B. Babiše proti trestnímu stíhání)
„No my jsme taky dali nejdřív důvěru Viktoru Koženému.“ (Žena Moby Dicka)

Zatímco „rychlost a urputnost“ policie při vyšetřování podezření by měla být obecně vítána, zde je haněna (jak bylo dříve pozorováno i u konkrétního „kontroverzního“ policisty).
„Z čeho mají strach ti staří korupčníci?“ (Moby Dick)
„Z nového korupčníka.“ (Mrtvá Kočka)

Středa 22. listopadu 2017

Sněmovna si zvolila svého předsedu. Stal se jím jediný kandidát Radek Vondráček (ANO). V tajné volbě získal 135 hlasů. To se čekalo.
*

Předsedou mandátového a imunitního výboru zvolilo v tajné volbě 19 jeho členů pana JUDr. Stanislava Gros Piče (KSČ(M)). To se poněkud nečekalo. Dostal 11 hlasů z 19. (Což je shodou okolností součet hlasů ANO + SPD + KSČM). Byl pak demokraticky potvrzen ve veřejném hlasování ve sněmovně 115 hlasy ANO + SPD + KSČM.
„Babiš už nemusí Zemanovi nosit žádnou stojedničku.“ (Moby Dick)

Důvod této podivuhodné volby? Soudruzi ze Svobody a přímé demokracie a komunisté totiž ještě neohlásili, jak se postaví k vydání dvou nejmenovaných poslanců z ANO.
„Kdežto ostatní už mají jasno.“ Tak volbu ozřejmil F., jistý nejmenovaný obviněný místopředseda a poslanec za ANO.

„Odpor v letech 1948 až 1989, pokud existoval - pokud existoval - směřoval pouze proti československému politickému a ústavnímu systému. Ano, individuální nebo skupinový odpor obyvatel proti režimu se projevoval i v letech poválečných, ale označení třetí odboj zde není na místě a ani to není vhodné pro protikomunistické hnutí padesátých let používat. Tento odpor měl někdy formy ozbrojených akcí, ale převážně akcí, které směřovaly proti potlačování lidské důstojnosti, glorifikovaly vraždy a byly přímo upláceny zahraničními vojenskými službami. Je potřeba klást si otázku, zda lidé, kteří se dopouštěli této činnosti, kteří mají být tímto zákonem oslavováni, nenaplňovali skutkovou podstatu vlastizrady, a jak by proti takovým lidem bylo postupováno v jakékoliv jiné zemi včetně oněch proslulých západních demokracií, na něž se dnes v návrhu zákona odvoláváte. Navrhovaný zákon o třetím odboji je plivnutím do tváře všech poctivých lidí.“
(Projev poctivého poslance Stanislava Gros Piče k poslaneckému návrhu zákona o protikomunistickém odboji, červen 2011)

„A tahle pizda je stínovým ministrem spravedlnosti za KSČM.“ (Slušná žena Moby Dicka)
„Možná brzo ne už jen stínovým.“ (Mrtvá Kočka)
*

Soudkyně Pavla Hájková po přečtení úterního zápisu našeho zápisníčku z minulého týdne usoudila, že trestná činnost Jany Nagyové/ Nečasové a jejích kamarádů z vojenské kontrarozvědky byla „nezvratně prokázána“. (Skutečně - sledování není kontrasledování, o něm by musela sledovaná osoba být informována). Padly nějaké podmíněné tresty, proběhnou jistě i odvolání a dovolání.

Menažerii udivuje, že tak jednoduchá věc musela být tak dlouho souzena – a stále nedosouzena!
„Jestli ony za tím nebyly korupční tlaky na předcházející paní soudkyni.“ (Muška na Zdi)

Menažerii také udivuje, že submisivnímu panu expremiérovi až dosud procházela zřejmá lež, jíž se kvůli své sekkretářce a posléze manželce u soudu dopustil:

„O sledování své tehdejší manželky jsem nevěděl a nerozhodl..“ (Petr Nečas pro média, 2015)
„O sledování své tehdejší manželky jsem věděl a rozhodl.“ (Petr Nečas pro soud, 2015)
„Motivací, proč se svědek Nečas rozhodl i přes zákonné poučení o možných následcích křivé výpovědi vypovídat nepravdu, je snaha prospět obžalované Nečasové.“ (Soudkyně Pavla Hájková)

Menažerie bude sledovat, zda křivá odpověď chudáka Nečase bude mít nějaké avizované „možné následky“.
„On je už dost potrestán svým manželstvím.“ (Žena Moby Dicka)
„Ve vězení by se mu jako submisivnímu moc nedařilo.“ (Mrtvá Kočka)
*

Libanonský premiér (sunnita) Saad Harírí, který před dvěma týdny podal v Saúdské Arábii demisi, se včera vrátil do vlasti i s manželkou. Děti nechali u Saúdů. Z Francie to vzal přes Egypt, kde mu tamní prezident Abdal Fattáh Sísí slíbil, že ačkoliv podporuje Saúdy, proti šíitskému Hizballáhu, vládnímu libanonskému hnutí, ničehož nepodnikne. Saad po návratu nejdříve navštívil hrob svého otce Rafíka, který jako libanonský premiér podlehl atentátu, zosnovaném Sýrií a provedeném Hizballáhem, nynějším Saadovým koaličním partnerem. Na naléhání libanonského prezidenta Michela Aúna se rozhodl svoji demisi „odložit“.
„Do doby, než ho zavraždí koaliční partner ze sunitsko-šíítské Vlády národní jednoty.“ (Syrská želva)
„Nebo agenti přátelské mocnosti.“ (Muška na Zdi)
„Což se nevylučuje.“ (Mrtvá Kočka)
*

Ruský pan senátor Sulejman Kerimov byl propuštěn z vazby na kauci 5 milionů €. Byl mu odebrán jeho (civilní) pas a nesmí opustit zemi. Podle francouzské prokuratury poškodil stát na daních o desítky milionů eur.
„Z něčeho ty kauce platit musím.“ (Sulejman Kerimov pro MnZ)
*

Český prezident Mlhoš Zeman se při své státní návštěvě Ruska moc zlobí na jistého novináře ze státní televize Zvezda, řízené ministerstvem ruské obrany, který včera na redakčním webu zveřejnil zkázku o tom, jak by měli být Češi vděční za internacionální pomoc v srpnu 1968:
„Vstup vojsk do Československa nedovolil Západu uskutečnit státní převrat podle technologie uskutečněné za ‚sametových‘ revolucí a zachoval na více než 20 let život v míru za souhlasu všech národů Varšavské smlouvy.“ (Leonid Maslovskij)

Mlhoš v přímo vysílaném rozhovoru s ruským premiérem Medvědědem označil článek za „čin novinářského šílence s vylízaným mozkem“ a donutil Dmitrije, aby se od něj distancoval. Zeman se skutečně nevyjadřoval v nuancích. Požadoval, aby redakce „Krasnoj“ Zvezdy z toho „učinila závěry“.

Medvěděd se chabě bránil svobodou slova, ale od článku se skutečně distnancoval a prohlásil, že oficiální pozice Ruska, stanovená ve smlouvě o přátelských vztazích a spolupráci mezi Ruskou federací a Českou republikou z 26. srpna 1993 se nezměnila. Článek neobsahuje oficiální názor Kremlu.
„Jen oficiální názor sovětského velení Ozbrojených sil Ruské federace.“ (Muška na Zdi)

Čtvrtek 23. listopadu 2017

Na tiskové konferenci v Moskvě se stádní prezident Mlhoš Zeman pochlubil, jak to dobře zařídil s tím šíleným článkem ze Zvezdy (už ne Krasnoj, Mlhošu): „Nejenomže se od něj ruské orgány ústy ministerského předsedy distancovaly, ale tento článek byl okamžitě smazán, autor článku vyhozen, šéfredaktor dostal důtku, ale co je nejkrásnější, a to mi říkal Jirka Ovčáček, den na to se na témže webu objevil článek, který vychvaluje pražské jaro 1968.“
Tolik ke svobodě slova ve státních médiích, která by neměla zaměstnávat šílence.
„Ale já to nepsal!“ (Leonid Maslovskij)

Ke cti prezidenta Zemana je třeba přičíst žádost, aby se Rusko angažovalo v osvobození ukrajinského historika Kozlovského, který je v současné době vězněn v Doněcku, kde byl obviněn ze špionáže.

„A co za to?“ (Mrtvá Kočka)
„Domluvili jsme se, že na základě materiálů, na základě postoje českého ministerstva průmyslu a obchodu můžu vyjádřit podporu České republiky projektu Nord Stream 2. I když některé státy tento projekt kritizují. Jsem rád, že Česko má v této otázce svůj názor a brání své vlastní zájmy.“ (Exkluzivní informace pro TV Barrandov, která pro svůj pravidelný rozhovor zamířila za Mlhošem do Ruska)

„Što éto takóje »vlastní zájmy«?“ (Žena Moby Dicka)
„Závislost na ruských dodávkách plynu.“ (Mrtvá Kočka)
*

Čínský prezident Si Ťin-pching jednal 23. listopadu v Paláci lidu v Pekingu se svým džibutským protějškem Ismailem Omarem Guellehem, který je na státní návštěvě v Číně. Oba představitelé se shodli na založení čínsko-džibutského strategického partnerství a všestranném prohloubení spolupráce obou zemí v různých oblastech. (Zpráva tiskové agentury Nová Čína)
„Číňani si kupují jednu africkou zemi za druhou.“ (Žena Moby Dicka)
„Nekupují. Získávají je díky korupci lidožravých prezidentů.“ (Mrtvá Kočka)
*

„Miliardář, neonacista a komunista - to je nová česká vláda“ (Titulek článku německého zpravodajského serveru HuffPost) Článek reaguje na faktickou trojkoalici, která panuje ve Sněmovně, jak je patrno z výsledku voleb předsedy mandátového a imunitního výboru.

„Představa, že výsledkem těch osmadvaceti let je to, že na Hradě sedí bývalý komunista, který podporuje bývalého estébáka Babiše, který s bývalým estébákem Filipem dává dohromady vládu, mě úplně láme v kříži.“ (Miroslava Němcová (ODS) v rozhovoru pro Interview Plus serveru iRozhlas)

Pátek 24. listopadu 2017

Kotlebovi neonacisté (Ľudová strana Naše Slovensko) hodlají v Národní radě Slovenské republiky vyvolat hlasování o „zákonnosti nového sjednocení Krymu s Ruskem“.
„Oznámil list Izvestija.“ (Mrtvá Kočka)

Snad jsme na tom líp než na Slovensku.
„Myslíš? Vždyť totéž tvrdí náš pan stádní prezident!“ (Mrtvá Kočka)
*

Sněmovna tajně volila pět svých místopředsedů. ANO velkomyslně nežádá žádného místopředsedu, aby se dostalo na všechny. Výsledky voleb:
Hamáček (ČSSD): 143, Filip (KSČM): 121, Okamura (SPD): 102, Pikal (Piráti): 102, Fiala (zástupce čtyř stran Demokratického bloku, přičemž jeho ODS je první ze všech druhých stran): 83 hlasů. Fialův výsledek na zvolení nestačil, proběhlo tedy ještě jedno kolo. V něm získal Fiala jen 84 hlasů, což stejně nestačilo. Takže posledního místopředsedu bude Sněmovna volit znovu příští týden. ANO + Okamurovci + komunisté mají stále 115 hlasů (84 do 199, Karel Schwarzenberg je marod).
„Třeba zvolí Kalouska.“ (Mrtvá Kočka)

„Je to demonstrace síly. Nepolíbili jsme prsten, tak jsme tu funkci nedostali.“ (Předseda polsaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura)
„Výsledek považuji za demonstraci síly koalice ANO, SPD a KSČM a předzvěst dalšího vývoje.“ (Petr Fiala, předseda ODS)

„Že bych přeprchla na Slovensko?“ (Syrská Želva)

*******************************************************

Portrét Mobyho vyhotovil Kryšpín.
Dostupné staré kousky Moby Dicka: Leden 2003, Únor 2003
Kdo byl kdo v Českých Textárnách v dubnu 2003.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka lze posílat na schránku moby.dick@seznam.cz .
Předem dík! >>:)) Moby Dick