21.10.2019 | Svátek má Brigita


MOBY DICK: Brutální způsoby

31.8.2013

Červená čára, děsuplné výroky, partajní mlení, vypuštění Sněmovny, Klausova zpátečka a rozvod po korejsku
************************************
Sobota 24. srpna

Česko na několik dní navštívil podzim.

Čeští fašouni přišli s novou taktikou: Více menších "protiromských demonstrací". Přesto se policii podařilo většinou zabránit jejich průniku k bytům, kde (většinou) bydlí Romové. Kvůli "protiprávnímu jednání" byl zadržen 101 člověk.
Žena Moby Dicka: "Řekla bych, že házení kameny na policajty je útok na veřejného činitele a pokus o těžké ublížení na zdraví?"
Mrtvá Kočka: "Řekla bych, že útoky na obydlí není »demonstrace« nebo »pochod«, ale pogrom!"
Radnice povolují pogromy a policajti na sebe nechávají beztrestně metat kamení. Je něco divného s naší demokracií.
Na Přerovsku byl nalezen druh suchohřiba, který byl poprvé objeven před šesti lety v Itálii a který ještě nemá ani české jméno.

Zasedal Výkonný výbor ČSSD. Místopředseda strany Lubomír Zaorálek (ČSSD/neomarxisté) navrhl, aby se vyjádřila podpora předsedovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD/sobotkovci), načež senátor Zdeněk Škromach (ČSSD/zemanovci) navrhl, aby se hlasovalo tajně (což je dle stanov). Hlasování prý vyvolal místopředseda Michal Hašek (ČSSD/haškovci). V hlasování zvítězil Sobotka se skóre 86:51, 14 výborníků si nevybralo.
Žena Moby Dicka: "Za »podporu« bych to neoznačila."
Mrtvá Kočka: "Pěkně se to u socanů mele."

V pražské ODS se o první flek na kandidátce sváří exministr životního prostředí místopředseda ODS Tomáš Chalupa (ODS/hrdličkovci) a exprimátor Bohuslav Svoboda (ODS/exnečasovci).
Středočeská ODS nechce mít na své kandidátce zastupujícího zemského vůdce strany Martina Kubu (ODS/dlouháni), který zase nechce kandidovat v rodném Jihočeském kraji, kde v minulých volbách prohrál jak s exódéesáky, tak s voliči ODS.
Mrtvá Kočka: "Pěkně se to u modroptáčníků mele."

Minulou sobotu jsme se ptali: "Ještě nás bude zajímat, jak se chce prezident Obama přetvařovat v úsilí přesvědčit obecenstvo, že neztratil tvář." Včera zveřejnil Reuters (s odvoláním na nejmenované americké a evropské bezpečnostní zdroje): Zpravodajské agentury USA a spojenců údajně dospěly k předběžnému závěru, že syrská armáda použila při středečním útoku chemické zbraně, a to se souhlasem vlády prezidenta Asada. Načež Barack Obama (prezident, USA) vystoupil (72 hodin po události) se zásadním prohlášením:
"Informace o možném chemickém útoku by byla velkou událostí a zdrojem silného znepokojení. Pokud se zprávy potvrdí, dotkne se to hlubokých národních zájmů USA". Pokud byly nasazeny smrtící plyny, znamenalo by to překročení "červené čáry", pravil. Ale co hodlá podniknout, to nepravil.

"Nasazení smrtících plynů v Sýrii by znamenalo překročení »červené čáry«". (Barack Obama, US prezident, 30.4.2013)
Dnes jedná Barák Obava se svými poradci. US NAVY "přeskupuje" své síly ve Středomoří. Armáda chce být připravena na jakýkoli rozkaz pana prezidenta.

Lékaři bez hranic potvrdili 355 obětí středečního útoku a to, že šlo jednoznačně o chemický útok, Baráku. Celkem bylo s příznaky otravy přijato 3600 lidí. Lékaři bez hranic jsou nepolitická humanitární organizace a nejsou řízeni zdrbanštělým OSN.
Angela Kane, vysoká představitelka OSN pro odzbrojení, přicestovala do Damašku, kde se jí podařilo ukecat syrskou vládu, aby do zasažené oblasti "povolila přístup" inspektorům OSN, kteří pár bloků dále sedí trpělivě na zadnici. Syrská vláda inspektory na místo pustí až v pondělí, jen co se tam trošku uklidí.
Při té příležitosti si asádovci konečně vzpomněli: Ano, chemické zbraně byly rozhodopádně použity! A použili je rebelové! Syrská armáda právě našla jejich sklady.
Chemické zbraně použili rebelové. Tvrdí to Rusko. "Žádáme USA, aby se vyvarovaly minulých chyb a neprováděly akce v rozporu s mezinárodním právem." (Ministerstvo zahraničí Ruské federace.)
Chemické zbraně použili asádovci. Tvrdí to Francie, Británie a USA. Což bude mít pro Asádův režim blíže nespecifikované "závažné následky".
Žena Moby Dicka: "Embargo na dovoz Coca Coly a pornočasopisů?"
Podle Obavy není zatím jasné, jakým způsobem byly ty chemické zbraně "použity".
Mrtvá Kočka: "Aby zabíjely."

V noci zahynul při zneškodňování výbušnin 42. polský voják v Afghánistánu.

Indická policie dopadla všech pět pachatelů nedávného hromadného znásilnění mladé novinářky.

Neděle 25. srpna 2013

Prezident republiky Mlhoš Zeman obšťastnil národ svým dalším Hovorem z Lán.

Na konferenci Forum 2000 přijíždí na soukromou návštěvu České republiky dalajláma tibetský. Tentokrát se s ním žádný český státník nesetká, abychom nebortili naše křehké vztahy s ČLR a obchodní úspěchy našich firem. Se soukromou osobou dalajlámy se soukromě setká pouze senátor Petr Bratský (exstarosta Prahy 13, ODS) a možná se na konferenci uvidí i s exministrem zahraničních věcí Karlem Schwarzenbergem.

"Jde o brutální způsob mého odstranění z funkce. Pak už zbývá jen vražda." (Alena Vitásková, předsedkyně Energetického regulačního úřadu v Otázkách Václava Moravce, ČT, ke svému trestnímu stíhání.) Alena je obviněna z napomáhání, když svou podřízenou nechala zrušit přezkum podezřelých solárních staveb.
Mrtvá Kočka: "Hele, takhle zavraždil Mubarak Bhútovou!"
Paní předsedkyně tvrdí, že nic zrušeno nebylo, že naopak šetření dále probíhá. Za kuriózní považuje, že lidé, kteří se v tom nečistém kšeftu smočili, v jejím případě vystupují jako – svědci. Podle ní jde o rozsáhlé spiknutí za účasti nejmenovaných politických činitelů, které může stát daňové poplatníky až 162 miliard korun.

OVM bylo tentokrát vskutku výživné. Vystoupil zde i expředseda Senátu Petr Pithart, který o "ztrátě důvěry" pana prezidenta v Nejvyšší soud (případně v nejvyšší soudkyni) prohlásil: "To je katastrofální výrok a tady bych řekl, že se nám vyjevuje, v čem podstatném se bývalý prezident Václav Klaus a nynější prezident shodují: Naprosto nemají jasno v otázce třetí moci, soudní moci, a jsou prostě zklamáni a rozčíleni, když nerozhoduje tak, jak oni si přejí… To je opravdu děsuplný výrok."

Na Rudém náměstí zatkla policie 10 lidí, kteří zde rozvinuli repliku historického transparentu ze srpna 1968 "Za vaši i naši svobodu". Rudé náměstí je zakázanou zónou, takže přestupníky okamžitě zatkli. Už nepojedou do gulagu ani do psychiatrické léčebny, jenom zaplatí pokutu až 20 000 Kč.
"Tentokrát byla policie na místě rychleji – a ani nás nebila." (Natalija Gorbaněvská, básnířka, účastnice z 1968.)
Žena Moby Dicka: "Možná tam mohli jít jako na procházku, když jich bylo jen deset?"
Mrtvá Kočka: "Nezáleží, kolik jich je, ale co vzkazují."
Co? Za naši a vaši svobodu!

Car-prezident V.V. Putin vydal prezidentský dekret, kterým na dobu měsíc před a měsíc po konání ZOH 2014 zřizuje v Soči "zvláštní zónu", ve které budou dočasně a místně omezena určitá občanská práva, jako třeba právo shromažďovací a právo otevřít si hubu.
Žena Moby Dicka: "Dnes Rudé náměstí, zítra Soči…"
Mrtvá Kočka: "…a pozejtří celé Rusko!"

Právník Pavel Čikov pravil pro Echo Moskvy, že carputinovský výnos by mohl být "legální" jen v případě, pokud by bylo přijat jako zákon, případně při vyhlášení výjimečného stavu.
Mrtvá Kočka: "Pavle, nenapovídej!"

Chemické zbraně v Sýrii použili rebelové. Tvrdí to Írán. Pokud Amíci zaútočí na Sýrii, bude to pro ně mít "tvrdé následky".
Obava dal příkaz svým generálům, aby se připravili, ale neřekl jim, jak by měl (případný) útok vypadat, ani jaké by měly být jeho cíle. Cíle mu dodala syrská opozice.
Žena Moby Dicka: "Obava však mínil »politické cíle«!"
"Hrozí nám, že budeme zataženi do velmi drahé, obtížné, nákladné intervence, která se ve výsledku obrátí proti nám." (Nářek US prezidenta Obavy, nositele Nobelovy ceny míru, pro CNN.)
Mrtvá Kočka: "Proboha, Kongrese, zakaž mi to. Prosím, moc prosím!"

Indická policie hlásí hromadné znásilnění mladé policistky.
Žena Moby Dicka: "Zase klasická indická pětka?"
Hlas lidu: "Chytit a popravit!"
Mrtvá Kočka: "Chytit a uříznout!"

Kdo má zájem o další dny tohoto týdne, může si je přečíst na autorově blogu Šamanova hospůdka U hřbitova.

*******************************************************

Čtenáři, kteří by si toužili koupit Deníček Moby Dicka, kde popisuje první tři roky kvasu v ČESKÝCH TEXTÁRNÁCH, mohou tak učinit na stránkách internetového knihkupectví Daemon.cz

Portrét Mobyho vyhotovil Kryšpín.
Dostupné staré kousky Moby Dicka: Leden 2003, Únor 2003
Kdo byl kdo v Českých Textárnách v dubnu 2003.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka lze posílat na schránku moby.dick@seznam.cz .
Předem dík! >>:)) Moby DickDalší pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.