27.3.2023 | Svátek má Dita


MOBY DICK: Ať žije Česko! Bůh nás chraň...

5.12.2009

Přejme našim estébákům také dlouhý život

******************************************************************

Neděle 29. listopadu 2009, Mezinárodní den solidarity s palestinským lidem

Primátor a pražský vůdce ODS Pavel Bém se několikrát srdečně zasmál při Otázkách Václava Moravce. Otázky se týkaly pumprdentlich Opencardu a Bém se smál těm nesmyslům, které o prošustrované téměř miliardě (ještě se mají prošustrovat další dvě) šíří média. Bém se smál i zlobil - noviny prej lžou. Pravda je taková, že si pořídí vlastní audit, jiný než ten, kterého se zmocnily lačné novinářské hyeny, pak si ho prostuduje, a pak nám - někdy po Vánocích - řekne, jakže to je správně. Václav Moravec nechtěl být lhář a spokojil se s tím - aniž se zeptal, proč vlastně třetina prachů šla na poradenskou a právní pomoc? Když poradci jsou evidentně pumprdentlich? On ten pořad s Bémem byl tak trochu "Poslouchání VM".
A primátorský audit - ten se bude platit z čeho?

Karel Schwarzenberg, předseda právě založené nové politické strany TOP 09, hodlá táhnout do volebního boje s heslem o utahování opasků...

Něvský expres na trati Moskva - Petrohrad se stal obětí teroristického útoku. Nálož byla prý ukryta v jedoucí soupravě a zabila asi 30 lidí. Vyšetřování se bude zabývat čečenskou stopou.

Hrozí státní bankrot ráje luxusních nemovitostí - dubajského emirátu. V ohrožení jsou aktiva za téměř půl bilionu dolarů. Evropa (tedy hlavně Německo) a Amerika zde mají nalito asi 90 miliard dolarů.

Švýcaři se dopustili zločinu nesnášenlivosti proti náboženským menšinám, když v referendu zakázali další výstavbu minaretů. Však jim to taky Vatikán vyčetl!

Íránská státní televize se pochlubila záměrem vlády na výstavbu deseti nových zařízení na obohacování uranu.

Pondělí 30. listopadu 2009

Václav Klaus ztrestá Kanadu za zavedení víz pro české občany - nepojede na zimní olympisjké hry do Vancouveru. Kdopak asi potrestá Rusy za okupaci Gruzie a nepojede v roce 1914 do Soči?

Do Běloruska přijel poprvé po 15 letech "západní" politik, italský premiér Silvio Berlusconi. No - západní. Spíše "jižní". A to myslím ještě trochu jižněji než je samotná Itálie či Sicílie. Silvio by se dobře uplatnil i jako lybijský politik. Při jednání s posledním evropským diktátorem Alexandrem Lukašenkem ho pochválil: "Lidé vás mají rádi, svědčí o tom výsledky voleb. Těch voleb, které prohlásila EU za zmanipulované! A co na to EU a její ministryně zahraničí, když tedy jako tahleta karanténa a jednotný postup Evropy? Ale obchodní zájmy Itálie se přece musejí respektovat, že...

Státní České dráhy byly odměněny za svou kvalitní službu a obdržely 92 miliard, za které nás v pěti následujících letech zašpiní na regionálních tratích. Kšeft byl dohodnut mezi státním molochem a socialistickými hejtmany den před novými pravidly, která podobné velké domů zakazují.

Premiér Jan Fischer prověřuje, jak se zástupci státu v dozorčích radách starají o majetek státu v polostátních firmách. Je to reakce na zlaté padáky kapitánů havarující ČSA. Místopředseda ČSSD Bohuslav Sobotka "nevidí důvod" k případným změnám ve vedení "státních" firem - když je přeci před volbami, a po volbách ke korytům zasednou vítězové. Přizvukuje mu i Petr Gandalovič z ODS. Rozhodně odmítá, aby se teď dozorčí rady začaly měnit. Dříve, než se dohodne nějaký další drážní kšeft?
Za vším prý stojí Fischerův poradce Vladimír Mlynář, který chce mít ve správních orgánech své lidi... Ještě může být hůře - neměli by to prý vůbec být politici!

Další výbuch poškodil další ruskou - vlastně dagestánskou - trať. Čečenská stopa k Něvskému expresu nemizí, i když se ke zločinu přihlásili ruští neonacisté z Kombat 18. (Něco takového skutečně v Rusku existuje, to by měl soudruh Hitler radost!)

Ivan Mykolajovyč Demjaňuk vulgo John Demjanuk stanul před německým tribunálem. No - stanul, přivezli ho na vozejčku, a ještě hekal, jak s ním jeli přes práh, chudák. Totožnost je ověřena, Ivan Hrozný se bude zodpovídat za svou spoluúčast na vraždě 28 tisíc lidí. Taková nelidskost - myslím tím týrání "Johna". Ivanovi je už 89 let.

Přejme našim estébákům také dlouhý život!

Úterý 1. prosince 2009, Světový den AIDS

Prezident Obava po třech měsících přemyšlování vyšle do Afghánistánu 30 - 35 tisíc vojáků. Od června 2011 pak začne stahování. Oproti nejméně 50 tisícům, které požadovali militaristé, je to málo, oproti okamžitému útěku z bojiště, pro který horují mírotvůrci, je to zase přemrštěné. Nevyhověl tak nikomu. To rozhodnutí je prostě - pumprdentlich!
Čeští politici chtějí zato v Afghánistánu bojovat dále - do posledního amerického vojáka...

Hospodské noviny vyrábějí aféru s "darováním metálů" kamarádům ministra obrany Martina Bartáka. Mezi zlotřilci je jmenován i poslanec ODS Jan Vidím. Nemůžeme hovořit o ostatních, ale Vidím byl jediným politikem, který vytrvale a neochvějně pracoval na tom, aby náš stát konečně nějak přilepšil válečným veteránům z druhé světové války i obětem třetího odboje. Všechny normální státy si své hrdiny opečovávají, u nás se na ně dlouho házel bobek. Za bolševika i menševika. Vidím - jako jediný z našich politiků - dokázal pro veterány něco konkrétního vybojovat! Zákon 357/2005 Sb. jako první stanovuje finanční kompenzaci účastníkům Pražského povstání. (Tedy zákon existuje. Jiná je otázka, zda někdo dostal něco vyplaceno, anebo jestli se smysl tohoto zákona - podobně jako smysl podobných zákonů - obchází úřednickou šikanou, jako obvykle...)
Vidím si svůj metál zaslouží. Jen by měl více bojovat za naplnění "svého" zákona!

Opencard má další průšvih: Možné slídění v osobních údajích občanů. Ale lze ho omezit. "Anonymní" roční tramvajenka však stojí 6.100 Kč, oproti 4.750 slídičské. Přičemž není vůbec jasné, kdo má do citlivé databáze přístup. Jenže to všechno jsou vpodstatě kecy - magistrát zcela jistě nedostane pokutu 5 milionů korun, která mu hrozí od Úřadu na ochr. osob. úd. A když - tak se to zaplatí z toho projektu. Magistrátní informatik Václav Kraus ví, že projekt stál 335 milionů korun - takže do těch magických 888 zbývá tedy ještě 553 melounů, a z těch se nějaká "pětka" v českých lehce odloupne.
Nový Bémův audit je nutný, tenhle, propíraný v novinách, má 50 chyb! No jo, kurňa, ale kde je ta chybějící půlmiliarda? Možnáže stejně, jako ve vesmíru existuje skrytá hmota a skrytá energie které, neumíme detekovat, skrývají se v účtech pražského magistrátu i tyhle děsný prachy. A ovlivňují svojí gravitací náš život...

Ukazuje se, že k razii ČEZ vedly nejen vlastní informace inspektorů EK, ale i stížnost firmy Czech Coal. Czech Coal odmítl po roce 2013 dodávat do ČEZácké elektrárny v Počeradech uhlí. Uhlí z dolu, ve kterém je elektrárna prakticky vestavěna a odkud k ní vedou transportní pásy... Czech Coal tu elektrárnu po ČEZu chce - bez uhlí prý je to prý stejně jen "hromada šrotu". Spolumajitelem Czech Coal je Petr Pudil. Petr Pudil je prezidentem evropské asociace Eurocoal - tedy v Evropě mocný muž mocné organizace. A vyšetřovatelé EK se činí u ČEZ - ne u Czech Coal - pochopitelně...

Středa 2. prosince 2009, Mezinárodní den za odstranění otroctví

Upřesnění Klausova výroku: "Jsem trošku uražený kanadskými vízy, proto tam asi nepojedu." Zmínil se mezi řečí při autogramiádě Liviiny knížky Smutkem neobtěžuji. A teď si bude muset odříci pohled na své oblíbené lyžování!

Zatímco popularita prezidenta Obavy ve světě klesá, na Kubě je stále oblíbenější. Fidel Castro jeho zvolení přivítal jako "naplnění amerického snu o a demokracii". A když už ho musí jako imperialistu kritizovat, činí tak s "lítostí" - protože v USA je mnohem více horších prezidentů - bývalých i možných budoucích... Kubánci Baracka milují - omezuje blokádu, kterou Američané vůči Ostrovu nesvobody praktikují už 50 let.

Ve německé spolkové zemi Braniborsko byla po nedávných volbách utvořena "červeno-rudá koalice" - sociáldemokrati s (post)komunisty z Levice. Teď se ukazuje, že 6 z 26 poslanců Levice byli spolupracovníci Stasi...

Bordel v přípravě na ne-očkování české populace proti viru takzvané chřipky vede k tomu, že vakcínu odmítají i chroničtí pacienti. Ze zdravotnického personálu se nechala naočkovat jen čtvrtina. Nemůže za to nesmyslné zpoždění, kvůli kterému by se mělo očkovat v době, kdy se už epidemie rozbíhá, nemohou za to nevyvrácené pochyby o bezpečnosti vakcíny - vinni jsou novináři, kteří dle sekretáře vakcinologické společnosti Romana Chlíbka "pod rouškou vyváženosti informací věnují přílišnou pozornost odpůrcům očkování"... Odpůrcem očkování nejsem, naočkován jsem - tím, čím se včas dalo, vy volové! A roušky mám ostatně taky...

Komisaři z Evropské komise již zjistili první hřích ČEZu: o jejich akci prý vedení firmy vědělo už 14 dní předem. Musel jim to nejspíš prásknout někdo z českého antimonopolního úřadu. V Čechách se všechno vyžvaní! Prý. Důkaz nebyl předložen...

Čtvrtek 3. prosince 2009, Mezinárodní den lidí s postižením,

Před 25 lety unikla z nezabezpečené chemické továrny v Bhópálu mračna jedu. V prvních dnech zemřelo asi 10.000 lidí, počet chronicky postižených je asi sto tisíc. Nějak postiženo bylo asi 600 tisíc lidí. V oblasti dosud žijí lidé. Zatím nedošlo k dekontaminaci terénu. Někteří pozůstalí, jejichž nároky byly uznány, dostali jako odškodnění důchod 4 dolary měsíčně - výměnou za závazek, že už nikdy nebudou chtít nic jiného.

Evropská unie chce na blížícím se zeleňáckém sjezdu vyhlásit závazek napumpovat do rozvojového světa sto miliard eur ročně - na co, proboha? Na snižování emisí oxidu uhličitého, prej. Ve skutečnosti na kšefty vybraných evropských firem, které budou v rozvojovém světě dál ničit přírodu...

V Evropském parlamenu vystoupil exbrouk Paul McCartney, který zde uspořádal přednášku z užité matematiky, když přednesl vzorec "méně masa = méně tepla". Dobytek totiž vypouští do vzduchu metan, proto by lidé měli být vegetariány. Poznámka Mrtvé kočky: Pro záchranu lidstva je potřeba především vyhubit lidstvo!

Evropská unie ve své moudrosti přišla s projektem Ovoce do škol. Unijní hruštičky a jablíčka jsou určeny pro první stupeň. Akce má přijít na zanedbatelných 72 milionů korun, tři čtvrtiny zaplatí hodná teta EU. A děti se zbaví obezity! Počítá se s tím, že jablíčko zdarma dostane děcko nanejvýš jednou týdně. Minimální "pravidelná frekvence" je - jednou měsíčně!!! No, alespoň nebude v okolí škol tolik hnijícího ovoce. (Poznámka pamětníka - vnucené přesnídávky pamatuji už za bolševika - nejlepší využítí nechtěného daru bylo jeho házení na spolužáky...)

"Podnikatel roku 2008" rozevlátý zakladatel a majitel Unicornu Vladimír Kovář provedl další neobvyklý krok. Veřejně prohlásil, že zakázka ČSÚ na sčítání lidu byla zmanipulovaná. Ačkoliv jeho firma nabízela o 120 milionů korun méně, zakázku získala předem vybraná firma jiná. Vždyť to přeci bylo napsaný pro Packardy, ne? "Tvrdé důkazy" však neexistují. Jenom chodí pánové, kteří slibují za 20 milionů zajištění dvou hlasů v komisi. A jenom téměř pravidelně vyhrávají ty nejdražší nabídky. Ano, existují jen takovéto "měkké" důkazy. Hodně smradlavé!

Premiér Jan Fischer, nedávný přednosta ČSÚ, po přečtení Hospodek vyzval své bývalé podřízené k prověrce výběrového řízení. Současný místopředseda statistiků Jiří Křovák nařídil provést audit zadávací dokumentace. Jde o kšeft za půl miliardy! No, pořád je to míň, než kolik vyfrcala Praha za Opencard. O tendr se nakonec zajímaly jen dvě firmy: HP a Unicorn. Podmínky byly totiž skutečně - jako šité pro HP!

Dávný kolega Ambrož měl podobné zkušenosti s Velkou modrou - ne jako konkurent, ale jako uživatel uživatelsky nepřátelského softwaru. Naříkal tehdy nad jeho toporností: "Dejte mi jednoho vysokoškoláka a sto tisíc korun, a já vám to za měsíc sfouknu!" Projekt trval tři roky , stál sto milionů a po jeho náběhu si zaměstnanci postižené firmy - začali dělat další tabulky v excelu...

Pátek 4. prosince 2009

Milánský soud odložil proces proti italskému premiéru Silviu Berlusconimu kvůli údajnému podplácení svědka na 15.ledna. Silvio nemá čas na soudy, předsedá vládě. Pro média se vyjádřil jednoznačně: "Ať žije Itálie, ať žije Berlusconi!"
Kajícný mafián Spatuzza zopakoval před turínským soudem své loňské prohlášení, že v politickém světě patřil Berlusconi mezi hlavní partnery kmotra Graviana v roce 1993, kdy mafie páchala vražedné atentáty ve Florencii, Římě a Milánu s desítkami obětí. Ať žije, Itálie! Bůh ji chraň!

Bémův opoziční audit Opencard vykonává poradenská firma, která nemá licenci k provádění finančních auditů...

V Brně začal sjezd sirotků ze Strany zelených. Delegáti schválili program a jednací a volební řád sjezdu. Vůdce budou volit zítra. Ale ne Olomoučáci, kteří odešli poté, co zjistili, že nemají právo hlasovat. Mandátová komise nepřijala jejich přihlášku - protože ji podali prej pozdě!!! Tývole, tak to ani komunisti ještě nezkusili. Lišácké rozhodnutí!

Socialisté začínají ve Sněmovně rozebírat Janotův balíček. Platy ve státní sféře - se nebudou snižovat. Dotace zemedělcům se mají - zvýšit. Sociální péče - dostane přidáno. Třináctý důchod - bude. Fondy - JSOU! 12 miliard korun, to už je přímo medvěd grizzly!
Dopravní stavby se mají prožrat, deficit mají zachránit dividendy vydojené ze státních firem (např. ČSA nebo ČD, že?). Sociálisti mohou uspět, neb mají podporu lidovců, zelených a některých nezařazených přeběhlíků.

Zdarmé noviny informují v intervjůku s hérečkou Sigourney Weaver, jak tato zachraňuje svět: "Každý v Holywoodu... dělá krůček za krůčkem ke zlepšení současné ekologické situace Samozřejmě také více potřebujeme zpřístupnit "zelené" výrobky a energii.Tohle záleží také na vedení státu, jestli nám oni pomohou nastavit směr k čisté budoucnosti, jsme připraveni stále více v cestě pokračovat...". Natočí dokumentární film o okyselení oceánu, jež je způsobeno - nadprodukcí CO2. Doufá, že bude jedním z hlasů, které napomůžou ochránit planetu před globálním oteplováním a a také zachránit oceán před okyselováním. Že ji raději nesežral Vetřelec hned v prvním díle!

Vanessa Farquharson se po zhlédnutí propagandistického filmu Nepříjemná pravda rozhodla také zachránit planetu: Prodala auto, vypnula ledničku a přestala užívat toaletní papír. Kdykoliv jde na záchod, použije láhev s vodou a bavlněnou látku. Přešla na ekologický make-up (červení se rozdrcenou cihlou?). Spí nahá - aby ušetřila na praní prádla... Ale přece jen poněkud ustoupila ze svého boje, neboť jí avokádo a místo látkových kapesníků smrká do papírových.

Ano, a ekologické megastars při svých gigantických vystoupeních maří ve svých obřích dieselgenerátorech pouze a výhradbě bionaftu - z polí na místě vyklučeného brazilského pralesa.

Sobota 5. prosince 2009, Mezinárodní den dobrovolníků pro hospodářský a sociální rozvoj

Nápaditá žena Moby Dicka navrhuje k záchraně planety: "Omezme ten dobytek. Jak ekologické by bylo, kdyby se v Holywoodu přestaly točit filmy vůbec!"

Ano, je potřeba omezit sračky.

-------------------------------------------------

********************************************************
minulý zápis: Jistý rozdíl proti Severní Koreji
předminulý zápis: Česká běda

*******************************************************

Čtenáři, kteří by si toužili koupit Deníček Moby Dicka, kde popisuje první tři roky kvasu v ČESKÝCH TEXTÁRNÁCH, mohou tak učinit na stránkách internetového knihkupectví Daemon.cz

Portrét Mobyho vyhotovil Kryšpín.
Dostupné staré kousky Moby Dicka: Leden 2003, Únor 2003
Kdo byl kdo v Českých Textárnách v dubnu 2003.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka lze posílat na schránku moby.dick@seznam.cz .
Případně si poslužte komentářem.
Předem dík! >>:)) Moby Dick

-----------------------------------