17.6.2019 | Svátek má AdolfDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


Rakousko se staví na zadníŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 720, poslední: 6.12. 2018 23:40, přehled diskusí

Rakousko s mladým premiérem Kurzem se " probudilo " - snad:
Autor: V. Kotas Datum: 6.12.2018 6:42

Ať je jakékoliv, ty útoky jsou oprávněné. Kvalitu učitelů je nutné sledovat, příklady jejich " odbornosti " u některých, byly médii mnohokrát předvedeny.

Rakousko s mladým premiérem Kurzem se " probudilo " - snad:
Autor: V. Kotas Datum: 6.12.2018 6:44

Doby, kdy byl učitel přirozenou autoritou ve městě, na vesnici, jsou dávno pryč. Těch pár výjimek, je kapka v moři.

Re: Rakousko s mladým premiérem Kurzem se " probudilo " - snad:
Autor: P. Boublíková Datum: 6.12.2018 6:36

No a na to vám, pane Fridrichu, kdosi napsal, že pokud nezaplatíme učitele nadstandardním způsobem, skutečné odborníky do školství nedostaneme a kvalita výuky se nezlepší. Že se učitelé možná (podrobně to nesleduji) dostali někam na průměrný plat je sice fajn, ale špičkový odborník (který si udělá levou zadní pedagogické minimum) za ty prachy učit nepůjde.

Učitele:
Autor: D. Polanský Datum: 6.12.2018 6:44

Když je pořádně zaplatíme, tak již nebudou dělat nic. Běžný psychologický efekt. Přečtěte si příběhy lidí, kteří něco vytvořili. Obvykle žádné nadstandardní zabezpečení.

Re: Učitele:
Autor: P. Boublíková Datum: 6.12.2018 6:50

Tak to je docela originální názor :-)

Bohužel, školství nestojí na nadšení malého okruhu jedinců. Učitelů je potřeba opravdu hodně a většina absolventů vš se rozhoduje o tom, kam půjdou, podle toho, kolik si kde vydělají. Jen malá část se snaží najít uplatnění podle svých ideálů bez ohledu na výdělek.

Re: Učitele:
Autor: V. Kotas Datum: 6.12.2018 6:58

No, těžko se za rok dohoní to, co se zanedbávalo 25let.

Re: Učitele:
Autor: P. Boublíková Datum: 6.12.2018 7:00

Vo tom žádná. Ale někdy by se začít mělo.

Re: Učitele:
Autor: V. Kotas Datum: 6.12.2018 7:04

To každopádně, jen to nesmí řídit lepšolidi.

Re: Rakousko s mladým premiérem Kurzem se " probudilo " - snad:
Autor: J. Minarčík Datum: 6.12.2018 6:51

Tak špičkový odborník neřekne,že nepotřebujeme matematiku,genderem odborníky nevychováte,inkluzí už vůbec ne,profesoři vyučují neomarxismus-to nás zachrání v globálním světě?,máme čím dál víc humanitárních oborů,které nic nevyučují-možná komedianty,zaplaťme odborníky-ne vykladače!

Re: Rakousko s mladým premiérem Kurzem se " probudilo " - snad:
Autor: J. Fridrich Datum: 6.12.2018 7:24

Myslel jsem to trochu jinak - tedy je jasné, že jsem mluvil o " základkách ", na středních a vysokých školách je to jinak, zlepšovat je ale jistě také co.. No a na těch základkách vidím problém v tom, že tam je třeba velká změna na Ministerstvu školství, u těch " opravdových odborníků-pedagogů " ( snad už tam nějaké po těch cca 25 létech máme..) kteří při tvorbě základních školních osnov, dle kterých ti naši učitelé na ZDŠ učí ( rámcově to tak jistě je, nebo by mělo být ), zdali tam již promítli změny ve vývoji světa za posledních cca 30 roků a tyto osnovy oprostili od vidění světa těch námi prožitých cca 40ti let za budování socialismu a zdeformovaných těmi jejich polopravdami a nepravdami. Nejsem přesvědčen o tom, že jsou naši žáci objektivně seznámeni s děním u nás po roce 1948 a k čemu všemu tady došlo od našich a sovětských soudruhů při budování " nového řádu "..

Re: Rakousko s mladým premiérem Kurzem se " probudilo " - snad:
Autor: J. Schwarz Datum: 6.12.2018 9:05

A kde je psáno, že špičkový odborník musí mít stejný plat jako pomocný podučitel na šumavské jednotřídce? To je socanský výmysl mít na všechno celostátně platné tarify a každého platit prakticky stejně, ať umí nebo ne. Zvýšení základních platů proti odměnám za výkon preferují odboráři, protože nevěří ředitelům že by nepreferovali svoje oblíbence. To je ale cesta do pekel, protože nic nedemoralizuje víc než být dobrý a dostávat stejná ocenění jako flákač, nejlépe s vysvětlením že ten flákač je "potřebný".

FRANTO VSTÁVEJ !!!:
Autor: J. Vobr Datum: 6.12.2018 6:07

... jinak to nedoběhneš a dopadneš jako Brabenec !!!

_____________________________________________________

Já už mlátím do radiátoru !!!

:-)))

Re: FRANTO VSTÁVEJ !!!:
Autor: M. Němec Datum: 6.12.2018 6:27

Možná si Vráťa občas pustí trochu toho žlutýho štěstí do poklopce nebo hnědý vomajdy do kalhot, ale kromě toho je i skvělej spisovatel . Jeho poslední dílo Podoby ( sumář glos ) z roku 2016 je naprosto dokonalý. Neni to ale pro každýho, třeba čtenáři Babicovejch dobrot a dalších kuchařek vod Bohdalky ať se k tomu radši nevyjadřujou.

Tu-ááá !!!

Re: FRANTO VSTÁVEJ !!!:
Autor: F. Šimek Datum: 6.12.2018 6:36

STÁVÁM ! Dokonce sem si pustil moooc hezkou písničku. Tady čtu : ten Brabenec je dokonce skvělej ššpisovatel .....to nemá chybu !!!

https://www.youtube.com/watch?v=XdFP2JcYTUw

FRANTO VSTÁVEJ a dej si studenou sprchu:
Autor: M. Němec Datum: 6.12.2018 6:53

Dovolím si parafrázovat slavnou scénku ze seriálu F.L.Věk, kdy se rozpoutá v hospodě debata na téma Jean-Jacques Rousseau, kterého chce ouřednickej pitomec znectít německým překladem Hans-Jacob, ale jinak o něm ví große Scheiße. A František mu odpovídá :

"Přečetl jsem celého Rousseaua, a ráčej prominout, co přečetli oni ?"

Kyselej ksicht pitomy ( v bezva podání Pepika Somra ) mu byl odpovědí.

Takže : " Co ráčili voni, die Herren Šimek + Vobr, přečíst od Brabence ?"

Re: FRANTO VSTÁVEJ a dej si studenou sprchu:
Autor: J. Havelka Datum: 6.12.2018 7:00

Tak třeba Nástup, Bitva a tak..

Poslední věta mi vrtá hlavou:
Autor: M. Němec Datum: 6.12.2018 6:00

Zřejmě už nemá pan Neff na nájem nebo má z fajfky plíce hin a píchl by mu pobyt v alpskym Brixenu na čerstvym povětří, a to i s celou rodinou a příbuznejma na účet eráru, jak se to poštěstilo Havlíčkovi.

Je jenom dobře, že Rakousku dochází, že:
Autor: V. Kotas Datum: 6.12.2018 5:57

je nutné vybírat si, koho pustí natrvalo do své země. Nás EU nebrala vážně. A tomu jejímu dirigování je potřeba se postavit, rázně. Čeho je moc, toho je příliš. Snad tomu pomohou volby do EU. A ten mluvka z BIS, by zřejmě rád německy, nebýt totiž toho obrozeneckého národovectví, tak se tu dnes mluví jenom německy. A nějaká ČR/ Československo//země Koruny české/ se svojí tisíciletou historií, tradicemi, kulturou, by ani nevznikla. Nějakej divnej výběr mají do tý BISky.

Re: Je jenom dobře, že Rakousku dochází, že:
Autor: I. Kellner Datum: 6.12.2018 6:04

BISka píše to, co psát má, aby si hoši vydělali to, co si vydělat chtějí.

Ale s volbami do "EU" to není dobré - zúčastňují se ti, které to zajímá. Ti, kterým je to na háku, zůstávají doma. Na to mohou eusvině hřešit.

Pokud má v Evropě spadnout opona,:
Autor: P. Rajman Datum: 6.12.2018 5:31

pak od Karélie přes Doněck, Krym, "Bospor", Balkán, až po Gibraltar. Jinak nedává smysl ani opona a nakonec ani Unie. Od Štětína (přesněji tehdy Lübecku) k Terstu, to už tu bylo a pro Česko to byl rozhodně průšvih, jak ekonomický, tak politický tak nakonec i kulturní.

Re: Pokud má v Evropě spadnout opona,:
Autor: I. Kellner Datum: 6.12.2018 5:45

Aby vám opona nespadla na palici.

Lübeck (který nemá nic společného se Štětínem) očekává připojení NS2.

Taky se těšíte? Popište pocity.

Jiná cesta? Aston by zde měl být přesnější!:
Autor: P. Rajman Datum: 6.12.2018 5:10

Česko nechá do své země a hlavně Prahy, která se pomalu vyvýjí od zbytku Čech odlišněji než řekněme Rakousko a Německo, dnes a denně proudit desetitisíce lidí z Ruska, Ukrajiny ci Vietnamu a tváří se, že to jsou "jiní" lidé než lidé ze Sýrie či Afhanistánu. A protože nehodlám své "jiné" nespecifikovat, dodám, co tím česká politika dnes zcela konkrétně myslí. Etnicky a kulturně s ohledem na původ těch, které zarputile odmítá i rasově "vhodnější". Ale stejně jako Unie není pro každého, kdo si vezme svých pět švestek a vyrazí do ní, není ani pro rasisty, kteří určí, který národ či rasu přijímat budeme a který ne. K tomu musejí platit obecná pravidla pro všechny jak mimo Unii, tak uvnitř. Česká rebelie není tatáž co rakouská, kde počty všech imigrantů hlavně ve Cídni a okolíuž jsou opravdu extrémní, ale etnicky podmíněná. S tím počítá a na to sází ruský medvěd (pro někoho dodnes bratr). Jak řekl generál Pavel, od něj nám hrozí největší nebezpečí. Ale Češi to vidět nechtějí, protože doufají, na základě předchozích zkušeností, že v příštím potencionálním konfliktu budou jako loajální Slované (nikoli nějací tuctoví Evropané) jeho agrese ušetřeni. Proto také nechtějí slyšet nic o Ukrajině a dnes ve své většiněpodporují takové politiky, kteří k tomuto největšímu otevřenému konfliktu mezi dvěma slovanskými národy mlčí. Hodoťme proto uprchlíky s ohledem na konflikt, kterému jsou vystaveni a zda jsou obětí agresora (jako nás hodnotili Rakušané ale třeba i západní Němci po roce 1968) a ne jako ti co agresi vyvolávali a vyvolávaji at v roce 1938, v roce 1945, v roce 1968 či roce 2018.

Re: Jiná cesta? Aston by zde měl být přesnější!:
Autor: I. Kellner Datum: 6.12.2018 5:32

Jaký, že nechtějí nic slyšet o Ukrajině?

My jsme si nechali přivést 20 ultralaciných operátorů!

Muhehe:
Autor: P. Boublíková Datum: 6.12.2018 5:10

Buržoazní nacionalismus versus proletářský internacionalismus, kdepak už jsem to slyšela? :-)

A vážně se ve školách nemá správně vyučovat tendlencten evropský neomarxismus? ;^)

Podporujme Rakouzsko !!!:
Autor: P. Kolar Datum: 6.12.2018 2:44

Vší silou !!!

:
Autor: J. Peták Datum: 6.12.2018 1:31

Tak on se ten Havlíček v Brixenu na státní útraty neměl špatně. I souchotě se mu zlepšily z vysokohorského vzduchu. Jenže se mu strašně stýskalo po společenském životě národovců a to ho zabilo.

Jenže školní osnovy to furt líčí, jak kdyby ho tam Rakousko trápilo hlady a byl zavřenej v ajnclíku. A to je ten komunistický duch ve vyučování, který přetrvává.

Re: :
Autor: I. Kellner Datum: 6.12.2018 1:40

A?

Re: No, rozumný učtel neučí dle osnov:
Autor: F. Žůrek Datum: 6.12.2018 3:39

Re: :
Autor: P. Spáčil Datum: 6.12.2018 6:53

Jste mimo.

Školní osnovy v podstatě neexistují.

Ministerstvo stanovuje rámcový vzdělávací plán který si každá škola sama rozpracovává do vlastního tématického plánu. A co si tam dá, to učí.

Tož tak.

Re: :
Autor: V. Kotas Datum: 6.12.2018 7:01

Jó, nebylo nad experimenty většiny ministrů školství.