19.6.2019 | Svátek má LeošDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


FRANCIE: Ať jedí koláče – a jezdí TeslouŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 126, poslední: 10.12. 2018 1:38, přehled diskusí

Re: "Ať jedí koláče – a jezdí Teslou" ???:
Autor: R. Langer Datum: 6.12.2018 14:04

Kecá kraviny jako... Inu jako Pivoda.

Krásné, díky.:
Autor: V. Student Datum: 6.12.2018 9:36

Tedy krásné ne, samozřejmě, ale víte, jak to myslím.

Kdyby se příslušnost k té které společenské třídě posuzovala podle schopnosti koupit si byt, patřil bych dnes mezi nuzáky. Koupil jsem si ho naštěstí v době, kdy se to ještě dalo. Přes mudrlantské kecy přátel, kteří by ty peníze "investovali". Však to také někteří udělali. Dneska nadávají na vysoké nájemné. Přes jízlivé články novinářů, kteří se pozastavovali nad tím, že v ČR jsou lidé "posedlí" touhou vlastnit, protože za komunismu nemohli. My, co jsme si byty kupovali do osobního vlastnictví, jsme byli za blbečky. Kdybych ten byt dneska prodával, měl by cenu takových čtyř a půl, možná pěti mega. To je, co? Zase nám můžete nadávat. Tentokrát do hnusných pětinásobných milionářů. Jak k tomu obyčejný člověk přijde, co?

Zcela výstižné. Díky.:
Autor: A. Alda Datum: 6.12.2018 11:25

Francie se zhroutí:
Autor: Senil Datum: 6.12.2018 9:27

Bohužel Francie se hroutí do kolapsu. A stačí jedna velká ekonomická recese a tato země se ekonomicky a sociálně zhroutí a začne občanská válka.

Jakákoliv snaha o reformu skončí masivními protesty, takže demokratickým způsobem ji není možné reformovat.

http://www.epshark.cz/clanek/1367/situace-ve-francii-je-bezvychodna

Re: Francie se zhroutí:
Autor: M. Prokop Datum: 6.12.2018 9:30

Viz ten výborný Kohout níže.

Re: Francie se zhroutí:
Autor: F. Svoboda Datum: 6.12.2018 9:36

Shnilí Francouzi se hroutí již od franc. revoluce, kdy revoluční svinstvo zařadili trvale do svého repertoáru. Nejdříve revoluce, posléze Napoleon, Pařížská komuna, vychytralá politika, která je přivedla do 3 válek s Německem a následně stálé stávky, demonstrace, zkrátka bordel místo tvrdé užitečné práce. Bohužel vždy to znamenalo obrovské násilí, provázené potoky krve !!! A místo kritického pohledu na svoji historii tak to svinstvo stále vehementně oslavují !!!

Re: Francie se zhroutí:
Autor: V. Student Datum: 6.12.2018 9:44

Vidím je přibližně stejně. Nikdy jsem tam nebyl ale stačí mi svědectví lidí, kteří tam nějakou dobu pobývali. F. hřeší na velikost své země. Kdo nemluví Francouzsky, s tím se prostě nebaví, vyjma samozřejmě hotelů atd. Taky jsem jich potkal pár tady, když byl na Smíchově Carrefour. Někoho tak namistrovaného, dávajícího okázale najevo nadřazenost, jsem snad nikdy nepotkal. Mimochodem, žádný Němec, kterého znám, se takhle nechoval a nechová.

Žádné třídy v lidském světě nexistují. Nebyly by schopny :
Autor: K. Janyška Datum: 6.12.2018 8:53

ani samostaně existovat. Je jen spontánní řád lidského světa, který tvoří všichni. Úplně všichni, coby jeho prvky.

Jděte do háje, marxáni... Dzp.

Vážený pane Kechlibare,:
Autor: M. Košařová Datum: 6.12.2018 8:23

velmi ráda čtu Vaše příspěvky. K tmuhle článku bych chtěla ještě dodat: Zelená hnutí a opatření pro udržitelný rozvoj jsou prezentovány jako nutnost uskromnit se, abychom ušetřili přírodu pro příští generace a chudí to nechtějí pochopit a nechtějí k tomu přispět. Bohužel realita je opačná. Zatím každé opatření, které vlády schválily pro ochranu přírody a udržitelný rozvoj, ve skutečnosti přírodu ničí víc než to bylo předtím. Jediný skutečně ekologický zdroj energie jsou vodní elektrárny, ale těch nikdy nemůže být dost. Jaderné elektrárny jsou také celkem šetrné, i když výstavba spotřebuje hodně energie. Ostatní buď spotřebovávají fosilní paliva, anebo nenávratně ničí přírodu. Z tohoto pohledu jsou nejhorší elektrárny na biomasu a štěpky. Elektrárny na štěpky ničí lesy, které zasadili naši prarodiče a které nevyrostou za pár let, i kdyby je majitelé těchto elektráren vysázeli hned po vykácení. Elektrárny na biomasu nenávratně ničí pole. Při pěstování kukuřice se odplavuje orná půda z polí. Pokud v krátké době zlikvidujeme auta se spalovacími motory, budeme muset vyrobit nové, tzn, spotřeba energie. Výroba akumulátorů do elektromobilů = velká spotřeba energie. Malá životnost baterek = nutnost další energie pro jejich výrobu.

Z toho všeho vychází, že nejmíň ekologicky se chovají právě zelení. Takže pokud chceme ušetřit přírodu přestaňme zeleným aktivistům věřit jejich bludy a učme se fyziku, abychom si sami mohli spočítat, který zdroj energie šetří životní prostředí a který spotřebovává víc energie.

Vážená paní Košařová:
Autor: I. Mertl Datum: 6.12.2018 9:05

rád čtu Kechlibarovy příspěvky v Echu, jsou pečlivě zpracované a věcné, nerad čtu jeho příspěvky na Psu, jsou pečlivě zpracované a demagogické. Zelení mi často připadají k smíchu, ale konec konců i díky nim pokračují snahy o ekologizaci našeho života, což je nesporně a velkou většinou dobře. Z toho hlediska považuji Váš příspěvek za demagogický. Jistě že některá ekologická opatření jsou sporná - ale ne "každé ničí přírodu víc než předtím". Nevím, jak je to s elektrárnami na biomasu, nemám data. Ale elektrárny na dřevní štěpku neničí lesy, které zasadili naši prarodiče... . Spalují dřevní odpad, který by se jinak většinou spaloval na hromadách v lese. I jinde se mýlíte nebo píšete polopravdu. Tedy učte se fyziku a počítejte! S rozvahou, prosím, abyste nebyla podobně směšná jako Greenpeace na elektrárenském komínu.

Re: Vážená paní Košařová:
Autor: M. Prokop Datum: 6.12.2018 9:30

Měly by spalovat dřevní odpad ...

Nebo dřevo z rychle rostoucích stromů, pěstovaných zvlášť pro ten účel.

Jenže obojího jednak není dost, druhak, pro malou hustotu energie, je třeba to dopravovat do elektrárny na značnou vzdálenost. Takže se pálí kdeco, zvláště, je-li výkup energie povinný (je) a dotovaný (je).

Biomasa by také měl být hlavně odpad, ale když už elektrárny jsou a odpadu není dost ... tak je holt nakrmí kukuřicí.

Jakmile něco pokřiví tržní záležitosti tak, jako zelená ideologie podpořená zákony a nařízeními, jde veškerá logika i ekonomika do kopru.

Re: Vážená paní Košařová:
Autor: J. Dobrý Datum: 6.12.2018 9:54

Co me neni dlouho jasne, proc zeleni maji tak zasadni potize s matematikou. Odhadnout potrebne mnozstvi biomasy + stepky na nejake pokryti spotreby energie neni tezke. Odhadnout mnozstvi odpadu, ktery je vyuzitelny v okoli takove elektrarny take. Pak si staci vzit kalkulacku a je jasne ze to minimalne o rad nesedi a ze realne fungovani bude jinde nez romanticka ekopredstava jak by to fungovat melo.

Re: Vážená paní Košařová:
Autor: V. Novák Datum: 6.12.2018 10:01

Výběrový efekt - kdo nemá potíž s matematikou (trojčlenka je pro někoho vyšší matematika), není Zelený. QED

Máte samozřejmě pravdu! ALE je to ještě horší.:
Autor: V. Petr Datum: 6.12.2018 10:28

Humanoidové prostě nejsou vůbec schopni problematiku "škodlivin" pochopit. To, co inženýr nebo lékař pochopí po první větě je humanoidovi skoro nemožné vysvětlit. Je to neuvěřitelné, ale taková je moje zkušenost.

Kampak na ně s takovými pojmy, jako "hustota energie."

Re: Vážená paní Košařová:
Autor: P. Lenc Datum: 6.12.2018 9:53

Jistě, tyto "ekologické"elektrárny mají nadbytek paliva a bez problému vykryjí energetickou potřebu ČR, že?A větrníkům se dá v bezvětří také pomoci.Občané budou v zástupu na větrníky foukat.Nakonec, když se "pokrok" prosadí, tak jak zelení soudruzi ví, jde přece všechno...pokud se ovšem nesáhne na jejich "zasloužená" privilegia.

Re: Vážená paní Košařová:
Autor: J. Lepka Datum: 6.12.2018 12:00

Pane Mertle, zaujal mne váš argument se spalováním dřevního odpadu. Tedy 1) asi podléháte omylu, že se každá uříznutá větev dostane do elektrárny sama o sobě, čistě levitací, zcela ignorujete zpracování a dopravu, která ovšem zcela neekologicky pálí naftu. Zatím jsem nikde neviděl energetickou bilanci, nakolik se o vůbec vyplatí. 2)Ve velké Británii s velkou slávou přestavěli uhelku na pálení štěpky. Po velmi krátké době, kdy zplundrovali lesy po okolí, začali dovážet dřevoštěpku z Brazílie, opět nikoho nezajímalo, jestli je energetická bilance aspoň rovnovážná, náklady na těžbu, zpracování a hlavně dopravu se evidují v jiné kolonce a o tom to celé je. 3)Z čeho myslíte, že asi vzniká humus ???

Re: Vážená paní Košařová:
Autor: J. Farda Datum: 6.12.2018 18:24

A tam štěpku nejspíš vyrábí při likvidací pralesů v Amazonii - inu, zelení rádi perlí bludy ... :-(

Re: Vážená paní Košařová:
Autor: I. Mertl Datum: 6.12.2018 18:38

k b. 1 a 2. Příteli Lepko, živil jsem se posledních 20 let mé kariéry ekonomikou, také ekonomickou analýzou návratnosti investičních projektů. Předpokládám proto, že před jakoukoli výstavbou se provedla taková analýza. Pokud ne, stavělo se špatně. Paní Košařové jsem vytknul argument, že spalováním štěpky se ničí lesy s tím, že odpadové dřevo by se stejně pálilo v lese.

k b. 3. Děkuji za inspirativní otázku. Vím, z čeho vzniká humus. Stromové zbytky dnes v Česku těžební společnosti výhradně pálí na hromadách v lese - čili žádný humus.

Re: Vážený pane Kechlibare,:
Autor: J. Lukavsky Datum: 6.12.2018 9:13

"Jediný skutečně ekologický zdroj energie jsou vodní elektrárny" Až na to, že změní řeku na jezero, např. Svatojánské proudy a to lze také považovat za ničení přírody. "nejhorší elektrárny na biomasu a štěpky" nu pálení současné biomasy je CO2 neutrální neb se uvolňuje CO2 co byl kdysi pohlcen stromy a bude opět pohlcen stromy, čili = 0. Štěpky se dělají z větví a zbytků a jistě by bylo možné je nechat zetlít na místě aby se alespoň část organiky vrátila do půdy, ale dříve také babky chodily do lesa na suché větve. Ono asi nenajdete žádný zdroj enrgie, který by byl naprosto neškodný a naprosto "zelený". Fofrníky zabíjí ptáky a netopýry a možná i trochu mění proudění spodních vrstev atmosféry.... Jinak ale souhlas, že "největší škody na přírodě napáchají ti, co to myslí dobře". J.L.

Re: Vážený pane Kechlibare,:
Autor: M. Prokop Datum: 6.12.2018 9:25

Někde jsem taky narazil na statistiku, že v Německu na dovolenou letadlem procentuálně nejvíce cestují voliči Zelených.

Re: Vážený pane Kechlibare,:
Autor: J. Schwarz Datum: 6.12.2018 11:43

To odpovídá, protože voliči nZelených se rekrutují z bohatších vrstev které na to cestování jednak mají, druhak z povahy svého povolání mají oprávněný dojem že je administrativní zásahy "ve prospěch životního prostředí" nijak nepostihnou. Podobně jako naši poslanci si jednoduše odhlasují vyšší plat. Zajímavé je, že čím je životní prostředí reálně čistší, tím víc katastrofisté řvou až mi to připomíná stalinskou poučku o zostřování třídního boje v podmínkách socialismu.

Re: Vážený pane Kechlibare,:
Autor: J. Sinnreich Datum: 6.12.2018 15:27

Velky propagator zelene Zemekoule, Al Gore. Jeho domacnost spotrebuje 20 krat vice energie, nez prumerneho Americana. (4 SUV atd.)

Re: Vážený pane Kechlibare,:
Autor: J. Fridrich Datum: 6.12.2018 9:32

Je to téma tragikomické, tak přidám jednu ironii - " Po Japonské Fukušimě zešílela Merkel a vypnula jaderné elektrárny a postupně vypíná i " klasiku " - no a její žáček Macron poslouchá jak třídní premiant.. Tak heslo zelených bude naplněno realitou - " zpátky na stromy " - nač topit, když se můžeme přiobléci, nač svítit elektřinou když do jeskyní se stejně lépe hodí svítit loučemi, no a k autám přidáme dlouhé elektro prodlužovačky...

Hm,tak každý by měl bydlet v nájmu...:
Autor: B. Volarik Datum: 6.12.2018 6:21

.. a od koho si to ten každý má pronajímat? Snad ne od majitele nemovitosti, domácího?Ale když každý bydlí v nájmu, kdo je domácím?

No přece stát, moudře řízený Velkým Zeleným:
Autor: F. Houžňák Datum: 6.12.2018 7:01

Vůdcem.

Re: No přece stát, moudře řízený Velkým Zeleným:
Autor: I. Mertl Datum: 6.12.2018 9:06

chtěl jste jistě říci Velkým Andrejem, ne?

Re: No přece stát, moudře řízený Velkým Zeleným:
Autor: V. Novák Datum: 6.12.2018 10:03

Andrej vám kecá do bydlení?

Re: No přece stát, moudře řízený Velkým Zeleným:
Autor: J. Jurax Datum: 6.12.2018 21:40

Kuš, tohle sem nepleťte ... Andrej je všelijaký, ale mozek zelenou plísní prožraný nemá.

Pokud vím,:
Autor: K. Novák 396 Datum: 6.12.2018 5:29

demonstruje se především v Paříži, kde jsou ty alternativy.

Re: Pokud vím,:
Autor: V. Novák Datum: 6.12.2018 10:05

Protože když se bude protestovat ve Zvonokosech, tak si toho nikdo ani nevšimne, proto musí Zvonokosští do Paříža a tam pochcat Vítěznej voblouk...