21.7.2019 | Svátek má VítězslavDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Andrej a myŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 154, poslední: 6.12. 2018 22:02, přehled diskusí

To byl dotaz na pana M. Zdobinského níže... :
Autor: V. Klepetko Datum: 6.12.2018 9:58

Špatně se to přilepilo.

No, nevim:
Autor: Č. Berka Datum: 6.12.2018 9:51

pan Vodvářka už s jistotou ví, že ČR bude vracet miliardy... To opakování mýtu, že Babiš má nějaké geniální PR oddělení :-D - když vidíte, jak bývá zaskočen a jak neobratně se brání- i ten Větvička z toho byl znechucen. Jak na akci Šuman tak později je vidět, že si většinu obstarává sám- i s tím Přibilem se sešel osobně v podstatě "veřejně" v restauraci. To neznamená, že PR oddělení nemá- ale to se spíš stará o přípravu do diskusí, nebo jeho Facebook. Na něm je vidět, že se snaží spoustu věcí zařizovat a řídit sám- proto to většinou působí špatně!... Že byl v STB? :-D Ale jděte- jeho složka je veřejně dostupná- má pouhých 45 listů a většina jsou administrativní údaje...teď, když byl v Maroku, zjistila nějaká paní s překvapením, že tam žil od roku 1985 do roku 1991, takže to s tím udáváním disidentů bude nějaké podivné :-D

Re: No, nevim:
Autor: J. Vintr Datum: 6.12.2018 10:15

Babišova popularita u jeho voličů je v podstatné míře založena na tom, že Babiš působí jako obyčejný člověk, jeden z nás. Vyjadřuje se lidově a jeho vyzáž (když odmyslíme oblečení) by jej klidně mohla zařadit mezi štamgasty putyky čtvrté cenové skupiny. Jeho obdivovatelé jaksi přehlížejí jeho majetek, protože miliardy už jsou zřejmě nad jejich obzorem chápání, a zpusob, jak k nim přišel, protože to zřejmě nechtějí vědět, nebo to také není v jejich možnostech pochopit. A hodnotí ho podle toho, co on sám o sobě říká.

Re: No, nevim:
Autor: M. Šejna Datum: 6.12.2018 10:27

Babišova nepopularita u jeho odpůrců je v podstatné míře založena na tom, že Babiš působí jako obyčejný člověk, a nikoli jako pravdo-láskař. Vyjadřuje se lidově a jeho vyzáž by jej klidně mohla zařadit mezi štamgasty putyky čtvrté cenové skupiny. Jeho odpůrce silně štve jeho majetek, protože jeho miliardy jsou zdrojem jejich závisti, a způsob, jak k nim přišel, je nad jejich možnosti to pochopit. A hodnotí ho podle toho, co o něm říká kulturní fronta, co bez státních dotací do kultury nepřežije ani jeden den.

Re: No, nevim:
Autor: J. Vintr Datum: 6.12.2018 10:34

To se zcela zásadně pletete. Babišova nepopularita u těch, kterým se nelíbí jeho účinkování v politice, vychází výhradně z toho co reálně dělá a co dělal v minulosti.

Re: No, nevim:
Autor: J. Vintr Datum: 6.12.2018 10:37

A ještě k původu jeho majetku. Najděte si například někde na internetu povídání o tom, jak zahájil svou úspěšnou "podnikatelskou" kariéru "zprivatizováním" Agrofertu.

Re: No, nevim:
Autor: J. Farda Datum: 6.12.2018 10:53

Bývalá funkcionářka ODS, dnes hejtmanka Karlovarského kraje za ANO

paní Vildumetzová, prohlásila minulý týden o Babišovi (v diskusi nedělních Otázek

Velkého Manipulátora) "Tohle je Andrej Babiš, člověk, který se nezastaví před ničím ....."! Zcela jistě touto formulací, kouzlem nechtěného, nenarážela na událost, kdy v roce 2010 dohnal bývalého vlastníka mělnické firmy k sebevraždě, ergo kladívko, že tedy dokáže jít přes mrtvoly ... :-)

https://neovlivni.cz/ne-lukacovic-ale-premier-babis-se-v-byznyse-skryval-za-firmu-z-kypru/

Re: No, nevim:
Autor: Č. Berka Datum: 6.12.2018 13:25

https://www.lidovky.cz/nazory/hlavac-co-se-do-reportaze-nedostalo.A170406_102343_ln_nazory_pev

Re: No, nevim:
Autor: J. Farda Datum: 6.12.2018 13:58

Děkuji pane Berko za info neznámého úhlu pohledu, i když je "jen" z Babišovo Lidovek, které na Netu, kromě sobotních papírových, dodnes čtu. Jen drobnost - pan Sládeček označovaný v tomto článku důsledně "jen" za společníka byl ale dříve, než souhlasil se vstupem oné kyperské firmy, většinovým rodinným spoluvlastníkem. A já jsem výše hlásil, že ta charakteristika paní Wildumetzové na pana Babiše, v této či jiné záležitosti zcela jistě, ale zcela určitě jistě nemířila. Způsob řešení toho případu ale odpovídal tomu, co je známo i z jiných Babišových podnikatelských akvizic - nejdřív vstup jako společníka, pak změna podílů v neprospěch púvodních vlastníků/společníků, pak převzetí firmy. Za jiné kauzy třeba Bočkovy Kostelecké uzeniny nebo Radovo Agro Jevišovice - tomu relativně nedávno okořeněno spálením 300 ha potravinářské pšenice týden před sklizní. Dle českého práva nejspíš čisté, leč morálně též? Namítnete, co je to vlastně morálka? :-)

Re: No, nevim:
Autor: Č. Berka Datum: 6.12.2018 10:40

někdo mý vyzáž ;-) nevinného chlapce, jako Nečas- a pak se z něj vyklube sexuální predátor ...

Re: No, nevim:
Autor: J. Vintr Datum: 6.12.2018 10:45

To, že si někdo "nabrnkne" svou sekretářku z něj dělá sexuálního predátora? Ale jděte vy moralisto. Srovnávat tohle s hamtáním miliard z veřejných peněz, to je hodně debilní.

Re: No, nevim:
Autor: T. Kočí Datum: 6.12.2018 11:10

Bože, to je ale kec.

Re: No, nevim:
Autor: J. Richter Datum: 6.12.2018 12:48

..a někdo má vzdělání typické pro voliče estébáka a zemanovce..a i ,,vyzáž" :-)))))))

Re: No, nevim:
Autor: Č. Berka Datum: 6.12.2018 13:31

s vyzáží přišel pan Vintr, já k tomu přidal ještě pro jistotu ;-) smajlíka

Re: No, nevim:
Autor: J. Vintr Datum: 6.12.2018 15:14

A ještě řekněte, že velká část lidí se u voleb nerozhoduje podle ksichtu kandidáta. Proč by politici utráceli peníze na billboardy z nichž na nás civí jejich hlavy v nadživotní velikosti? Kvůli těm nic neříkajícím heslům, která tam kromě nich jsou, určitě ne.

Re: No, nevim:
Autor: J. Malá Datum: 6.12.2018 12:19

Co tak nabídnout k posouzení vaši vizáž, ať víme, jestli se do té čtvrté cenové vejdete?

Re: No, nevim:
Autor: J. Vintr Datum: 6.12.2018 13:05

Já na svůj ksicht nikoho nelákám.

Bohužel asi až hospodářská krize:
Autor: M. Valenta Datum: 6.12.2018 9:39

nás zbaví Babiše. Voliči z něj opadají stejně rychle jako k němu přilnuli. Do opozice onnepůjde, neboť tam není moc co k mání a ani by to neuměl a tak zmizí v oparu dotací a svých miliard tak jako se před lety objevil. Ale výlet do politiky to byl a stále je výživný. V jednom má Babiš velkou pravdu - kouzelný šém mu do čela zastrčili Ti před ním. Někde ve sklepě už jistě čeká další monstrum, další zkouška pro demokracii.

už aby ta krize přišla, že?:
Autor: M. Šejna Datum: 6.12.2018 10:09

pan Valenta se těší na příští ekonomickou krizi, protože se konečně zbaví Babiše. Sice bude pan Valenta rýt držkou v zemi a krmit se pilinami, ale bude to bez Babiše.

Tomu se říká trpět pro osvobození českého národa od totality diktátora a tyrana Babiše.

:-D

Re: už aby ta krize přišla, že?:
Autor: Š. Hašek Datum: 6.12.2018 10:20

Začal bych tím, že bychom mohli Babiše vyvlastnit, zavřít to. Zavřít ho.

A postavit se do fronty k Pekarové Adamové, na jídlo. Ale až po demonstraci za "hodnoty".

Re: už aby ta krize přišla, že?:
Autor: M. Valenta Datum: 6.12.2018 11:22

Najděte mi to místo, kde píšu, že se těším na krizi.

Argumenty neplatí:
Autor: M. Zdobinský Datum: 6.12.2018 9:11

Když zrekapituluji obhájce Babiše ve zdejších diskusích,tak se to dá shrnout do několika bodů :

1/Že byl v KSČ a spolupracoval s STB nám nevadí, protože jiní tam byli a spolupracovali taky.

2/Že se ke svému majetku dostal mírně řečeno pochybně (viz.http://forum24.cz/podil-v-agrofertu-v-hodnote-360-milionu-koupil-babis-za-25milionu-za-vlady-zemana/) nám taky nevadí,protože někteří jiní taky.

3)Že spáchal evidentní podvod s Čapím hnízdem a udělal ze svých dětí v podstatě "bílé koně" nám taky nevadí,protože dotační podvody dělali i jiní.

Co by jim tedy vlastně vadilo? I kdyby spáchal vraždu,tak jiní přece taky vraždí. Takže mají vlastně neprůstřelnou argumentaci, která je otázkou spíš jejich vlastní divné morálky,víry a přesvědčení. Racionální argumenty na ně neplatí. Tak vzniká slepá víra, podobná té,kterou měli Němci (jinak kulturní a vzdělaný národ) v Hitlera před válkou.

Re: Argumenty neplatí:
Autor: Š. Hašek Datum: 6.12.2018 9:16

Snad tedy ten bod 1.

Víte, pane Zdobinský, mě už to začíná celkově nudit. Asi je zima a dlouhé večery.

A všem zásadovým navrhuji odmítnout daně z Agrofertu a poradit Babišovi, aby je poslal neziskovkám do Afriky. A vůbec bych to zavřel, resp. ty podniky převedl na Feriho.

Re: Argumenty neplatí:
Autor: P. Kmoníček Datum: 6.12.2018 9:25

Nudí Vás to, Hašku, tak to nečtěte a pěstujte třeba rajčata.

Re: Argumenty neplatí:
Autor: M. Zdobinský Datum: 6.12.2018 9:32

V jedné věci máte pane Hašku pravdu. Je toho Babiše už moc a většinu lidí to začíná nudit. Daněmi bych se zase tak neoháněl,je to oblíbený argument AB, jen zapomíná dodat,že na dotacích pobírá výrazně víc než platí na daních. To se v případě zájmu dá dohledat. O Africe a Ferim jsem nic nepsal, takže to mi jako relevantní argument nepřipadá.

Re: Argumenty neplatí:
Autor: I. Mertl Datum: 6.12.2018 9:38

A taky zisky Agrofertu klesají, neb na to Andrejko nemá čas a manželka nestíhá. Tak co kdyby šel od válu a začal zase vydělávat (jaksi oficiálně)?

Re: Argumenty neplatí:
Autor: Š. Hašek Datum: 6.12.2018 10:16

Jistě, pane Zdobinský, pouze jsem poukázal na to, že těm kritikům Babiše jeho daně nesmrdí, ve své nenávisti by i snad jeho podniky zavřeli - snad by potom platili ty mzdy vyhozeným ze svého, že?

Říká se tomu nenávist až za hrob.

Ano jsem nevolil.

obvyklé lhaní Zdobinského:
Autor: M. Šejna Datum: 6.12.2018 10:16

Stačí si najít na oficiálních webových stránkách výroční zprávy Agorfertu, aby si každý udělal obrázek o tom, jak vysoké jsou dotace Agrofertu, a kolik Agrofert odvádí na daních ze zisku.

Pak každý zjistí, že Zdobinský lže, jako když Slonková píše.

Re: obvyklé lhaní Zdobinského:
Autor: M. Zdobinský Datum: 6.12.2018 13:21

Šejno,šejno je tak nepochopitelné,že si část lidí myslí,že by premiér neměl být agent STB, neměl by lhát a podvádět? Jestli to tobě nevadí,tak mně prostě ano. Z toho se nevykecáš.

Re: Argumenty neplatí:
Autor: J. Vintr Datum: 6.12.2018 10:20

Daně neplatí Babiš, ty jdou ze zisku podniků, které fungovaly i před tím, než se jich Babiš zmocnil a určitě by dál fungovaly i bez něho.