21.5.2019 | Svátek má MonikaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Brněnská nechutnost je přehlédnutý milníkŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 63, poslední: 12.6. 2018 23:47, přehled diskusí

Re: milý Portwyne:
Autor: J. Jelínek Datum: 12.6.2018 12:11

Já nic neoslavuji a nic mě neuráží. Kromě blbců, ale s tím nic nenadělám.

Re: milý Portwyne:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 12.6.2018 14:23

Tentokrát v tom máte zmatek. Neměl byste mluvit o NÁS, společnost je rozdělená nejen na 2 části. Řeknu to za sebe. Plastici jsou mně lhostejní. Černý a Stohovnaři jsou vych caní, lidmi pohrdající hajzli, Pussyny, kravky. Ježíš nikoho neuráží, naopak uráží režisér svoji idiotskou provokací a taky hluchota "Evropanského" brněnského magistrátu k faktu, že tento "Umělecký kousek" je pro mnohé křesťany urážlivý....Souhlasím s panem Portwynem, že je to násilná propagace CIzího, Evropanského nad Českým, míněno čecháčkovským...

Re: milý Portwyne:
Autor: P. Portwyn Datum: 12.6.2018 14:23

Nojo, ale Vy říkáte "my", a nemyslíte nás.

"My oslavujeme Ztohoven" je ale zbytečné flagelantství. Oslavujete je Vy nebo já?

Film o sprejerech nebo Černý určitě nejsou vytvořeni a tlačeni zdola. To je právě libůstka elit. Píčovej Kravál taky není zrovna záliba soustružníka z kolbenky nebo prodavačky ze sámošky, ti si radši dojdou na Kabáty nebo na Divokýho Billa.

Podle mne normální "hloupí" lidé v tomhle směru mají o dost větší vztah k vlastní civilizaci, než elity. Celkem zákonitě - oni těžko v případě nouze emigrují na Havaj jako nějaká celebrita. Je to jejich země a jinou nemají.

"Oslavujeme...":
Autor: M. Prokop Datum: 12.6.2018 14:52

Máte to těžký, koukám. Mimochodem, kdo? Vy a uklízečka?

Re: milý Portwyne:
Autor: A. Sedláčková Datum: 12.6.2018 18:54

Pane ˇˇSejno, vy jste splácal všechno dohromady - kdo obdivuje Ztohoven, Pussy Riot a hrdiny sprejery, obdivuje také určitě hru s násilnícím Ježíšem a potupou národní vlajky.

Páter Halík:
Autor: P. Portwyn Datum: 12.6.2018 10:18

samozřejmě ohledně hry nezklamal, ale hvězdnou chvíli si užil později. To když nám sdělil, že očekává mučednickou smrt od hloupých a nenávistných Čechů :o)

https://zpravy.e15.cz/domaci/udalosti/pravda-je-vzdy-na-strane-mensiny-pocitam-s-tim-ze-me-muzou-zabit-rika-knez-tomas-halik-1347529

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/547048/halik-nekdo-me-muze-zavrazdit-pocitam-s-tim-rekl-i-nejkratsi-cestu-do-nebe.html

Ne celé záležitosti je pikantní toto::
Autor: D. Stirský Datum: 12.6.2018 10:13

Většina vyjadřujících hru vůbec neviděla. Přesto se o ní pospaly stohy papíru resp. GB znaků. Jde o jednu jedinou hru z festivalu, o jiných hrách se vůbec nediskutuje. Zatím jediný, kdo hru shlédl (ze záznamu), byl Halík. Vlastní inkriminované scény trvají asi 2 minuty z celého představení. A 99 % diskutujících zajímá: znásilnění a vytahování fáboru z k--y. Chtělo by se říci: Čeho je mysl plná, tím ústa (klávesnice PC) přetékají

Re: Ne celé záležitosti je pikantní toto::
Autor: R. Chodovsky Datum: 12.6.2018 10:59

A proto jste to, pro názornost, napsal dvakrát.

Re: Ne celé záležitosti je pikantní toto::
Autor: D. Stirský Datum: 12.6.2018 11:44

Nikoli. V první várce byla neodpustitelná hrubka.

Na celé záležitosti je pikantní toto::
Autor: D. Stirský Datum: 12.6.2018 10:12

Většina vyjadřujících hru vůbec neviděla. Přesto se o ní pospali stohy papíru resp. GB znaků. Jde o jednu jedinou hru z festivalu, o jiných hrách se vůbec nediskutuje. Zatím jediný, kdo hru shlédl (ze záznamu), byl Halík. Vlastní inkriminované scény trvají asi 2 minuty z celého představení. A 99 % diskutujících zajímá: znásilnění a vytahování fáboru z k--y. Chtělo by se říci: Čeho je mysl plná, tím ústa (klávesnice PC) přetékají.

hLOUPOST .:
Autor: p. smatlak Datum: 12.6.2018 9:24

a NAVÍC JE TU PŘEKROUCEN FAKT,ŽE MUSLIMOVÉ V TÉ DOBĚ JEŠTĚ NEEXISTOVALI,ALWSPOŇ NE JAKO MUSLIMOVÉ A O ISLÁMMU PLATÍ TOTÉŽ.tAKŽE NEJEN AROGANTNÍ HAJZLÍCI A,E JEŠTĚ LIDÉ CO NEVĚDÍ NIC A JEN SE CHTLI,TA KAŽDOU CENU ZVIDITELNIT,YA\ TO SE JIM,ALE V TOM NEGATIVNÍM SMYSLU POVEDLO.aNÁŠ NÁROD,LID A POLITICI TI SE UKÁZALIOPĚT JAKO NESVÉPRÍVNÍ A DUŘEVNÍ IMPOTENTI,KDE MORÁLKA A SLUŠNOST JE AŽ TO POSLEDNÍ.

Pane Pešto,:
Autor: Š. Hašek Datum: 12.6.2018 9:24

skláním se před Vaší moudrostí (poslední odstavec) - jako lid prostý. Zkusím ještě zapracovat a příště už budu volit podle nějaké směrnice, kterou nalinkuje ČTveřejno a Drahoš.

Je smutné pozorovat, jak vrcholní pseudodemokraté si nadále myslí, že jiný názor je protistátní/primitivní/bez eurohodnot ...... .

A Vy zkuste na sobě zapracovat, abyste měl i jiné argumenty než tu slivovici a tlačenku! Slivovice i tlačenka jsou docela vysoké hodnoty, které využívá nejen prostý lid ...... něco mi říká, že podobný názor jako já měl i Franz Joseph I i Masaryk.

A nakonec - lid vystoupil proti nechutnostem. Jen televize mlčela. Asi ze zákona mlčela. Mlčení zavládlo i mezi kultruravantgardou, která jinak stříhá každý půlrok státní standarty a křičí nad kdejakou olovinou, která jim neleze pod vousy.

Politici, nebo - dokonce - státníci?:
Autor: S. Ševeček Datum: 12.6.2018 9:11

Jsou to jenom herci. Otázkou je, kdo jim píše role ... jenom peníze? To určitě ne.

Neříkalo "se" ještě onehdá, že occidentální civilisace stojí na křesťanství? Rubikon 2.0

Ano, brněnská nechutnost.:
Autor: K. Janyška Datum: 12.6.2018 8:41

A to mám na háku náboženství úplně všechna... Dzp.

ano, Kajane:
Autor: M. Šejna Datum: 12.6.2018 8:55

nechutnost to je. Ale dělat z toho málem ohrožení našich národních kořenů, jak tvrdí autor a s ním souhlasící diskutéři, je šaškárna.

Re: ano, Kajane:
Autor: P. Harabaska Datum: 12.6.2018 9:56

To jistě ne. Ale stojí za povšimnutí, co se v tom dnešním Brně vyskytuje najednou: Plivání na státní symboly, šplouchání se v páchnoucí stoce exhibicionismu a pornografie a laškování s neupřímnými projevy podlézavosti vůči (kdysi) brněnským Němcům, kteří podle svědectví starší generace vůči Čechům nebyli nikterak laskaví. (Tvrdívá se, že brněnští Němci rádi sledovali divadlo okolo poprav českých lidí). Dohromady to vytváří obraz o perverzitě přítomné v hlavách těch, kdo stojí v čele Brna (jež se tak rádo považuje za předměstí Vídně) a brněnské kulturní obce.

přesně tak, pane Harabasko:
Autor: M. Šejna Datum: 12.6.2018 11:54

tohle by se v Praze nestalo. Fůůj Brňákům. Sláva pražským uvědomělým katolíkům a pražským ochráncům ideologické čistoty umění.

:-D

Re: přesně tak, pane Harabasko:
Autor: P. Harabaska Datum: 12.6.2018 15:45

Já nejsem ani Pražák ani katolík, nýbrž volnomyšlenkář.

Re: přesně tak, pane Harabasko:
Autor: K. Janyška Datum: 12.6.2018 19:05

Ti jsou k ničemu... Dzp.

Re: Ano, brněnská nechutnost.:
Autor: L. Harvánek Datum: 12.6.2018 9:52

Ale jen do doby, než Vám začne téct opravdu do bot.

Re: Ano, brněnská nechutnost.:
Autor: K. Janyška Datum: 12.6.2018 11:42

Pak se stane co ? Dzp.

proboha, to je ideologický žvást:
Autor: M. Šejna Datum: 12.6.2018 7:41

nevím, jak jiní, ale mě je nějaké divadelní představení u zadnice. Jak může autor považovat tohle představení o šukajícím Kristovi za něco nebezpečného? Nechutnost to určitě bude, ale to je tak všechno, co se k tomu dá napsat. Nehledejme v tom nějaké nebezpečí pro naše tradice a národní sebevědomí.

Jsme společně s Holanďany nejvíce ateistickou zemí v Evropě. Do kostela skoro nikdo nechodí. Skoro nikdo se nemodlí před jídlem. Pouze se ztotožňujeme s křesťanskými tradicemi a kulturou, ale jen s některými (Vánoce, Velikonoce apod.).

Plnou hubu křesťanství mají dnes hlavně horliví odpůrci imigrace a náckové. Já chápu, že islámská imigrace může být nebezpečná, pokud nám tu budou musulmani chtít zavádět ty jejich musulmanské zvyklosti. Ale rozhodně mě nijak nevadí a neohrožuje, že nějaký "umělěc" předvádí v nějakém divadle píchajícího Krista.

Re: proboha, to je ideologický žvást:
Autor: M. Těhanová Datum: 12.6.2018 8:13

Něco tak blbého, jako jste napsal vy, může jen člověk, který si nedohlédne na špičku svého nosu a není schopen si dát věci do souvislosti.

Velký pozér, který se chce za každou cenu odlišit od ostatních, dle jeho názoru přízemních lidí. Je to jen ubohost - vaše.

ubohá Těhanová:
Autor: M. Šejna Datum: 12.6.2018 8:53

ubohá Těhanová je najednou děsná náboženská fanatička, které doma visí nad každýma futrama ukřížovanej Ježíš a desetkrát denně si opakuje otčenáš.

Mě do tohoto vašho velkého křesťaského pozérství netahejte. Choďte si na křesťanská procesí sama. Já se považuji za klasického českého ateistického vlastence a vaše naboženské katolické rejdy mě nezajímají.

Re: ubohá Těhanová:
Autor: K. Krejčů Datum: 12.6.2018 9:39

Těhanová prostě není schopná diskuse, urážka diskutujícího rozhodně diskusí není. Stačilo napsat "já mám jiný názor, Vy si nechte svůj, já si nechám svůj", případně se pokusit svůj názor zdůvodnit. Brněnský případ, nebýt medializován, by oslovil tak pár puberťáků.

Re: proboha, to je ideologický žvást:
Autor: M. Berka Datum: 12.6.2018 8:25

Já jsem ateista, ale toto mne taky nadzvedlo, protože se jedná o urážku hodnot miliónů lidí, kteří věří... Když pominu to, že Kristus zemřel cca 800 let před tím, než se objevila první muslimka...

Trochu zvláštní je, že nikdo neuvedl hru o tom, jak prorok Mohamed przní nezletilá děvčata, což mimo jiné odpovídá skutečnosti. Takže urážet jedny věřící je bez problému, ale opovažte se dotknout islámu??? No to snad ani ne... Charlie Hebdo muže vyprávět...

pane Berko:
Autor: M. Šejna Datum: 12.6.2018 8:48

kdyby se u nás hrála v divadle hra o tom, že Mohamed byl buzerant a pedofil, mě by to bylo u zadnice úplně stejně, jako hra o píchajícím Kristovi.

Vy byste nejspíš proti hře o buzerantovi Mohamedovi protestoval, protože Vy máte pocit, že náboženské symboly se urážet nesmějí.

Re: pane Berko:
Autor: P. Portwyn Datum: 12.6.2018 10:11

Mirku, kdyby se vedle téhle hry hrála jiná o pedofilovi Mohamedovi, tak by podle mne takový bugr nebyl. Prostě by to byly další dvě laciné senzace bez špetky vkusu, kterých je dnešní umění plné - ostatně co taky jiného, než provokace, když pořádné nápady došly.

To, co lidem vadí, je dvojí metr. Inscenace o pedofilním Mohamedovi by byla našimi pomazanými tepána co ukazatel české malosti, xenofobie a českého fašismu (ostatně takto je tepán pouhý nesouhlas s inscenací). Inscenace o sexuálním násilníku Kristovi se musí bránit jako vyjádření svobody slova.

Ne hra sama, ale pokrytectví mediálních elit je tedy příčinou odporu zdola. Hra opět postavila proti sobě menšinu a většinu. Je to další krok na cestě k rozdělení na "my" a "oni".

Re: proboha, to je ideologický žvást:
Autor: L. Harvánek Datum: 12.6.2018 9:54

???

Tak já se i před jídlem modlím.:
Autor: A. Alda Datum: 12.6.2018 11:27

Děkuji Bohu za to, že mám co jíst. Není to samozřejmé.

A že mne kvůli křesťanství označujete za nacistu, to je obzvlášť pozoruhodné. To nedokázali ani gottwaldovští a zápotočtí komunisti. Ba ani ti stalinovci neztotožňovali křesťanství s nacismem.