23.9.2021 | Svátek má Berta


Zneklidněný STAN

6.8.2021

Čteme na Novinkách, že mezi Starosty a nezávislými panuje neklid z padajících preferencí Pirstanu. Aby nepanoval, už proto, že ten pád souvisí s tím, jak se Piráti profilují jako nositelé progresivismu v naší politice. 

V jistém smyslu oba zásadní soupeři vycucli ideologii sociální demokracie – tím myslím obecný sociáldemokratismus, nejen naši politickou stranu. ANO se ujalo ideje, že všichni dostanou přidáno a zaplatí za to hlasy do volební urny. Marně teď Maláčová upozorňuje, že ona se taky zasloužila o to, že všichni dostali přidáno. Na výkonu vlády je podepsána vedoucí partaj a juniorní člen musí být rád, když dostane okousat kost od šunky. 

Sociální demokracie je ale zároveň majákem liberalismu. To převzali Piráti a profilují se jako ti mladí, kteří změní starý prohnilý svět. Teď ovšem lidem dochází, že v tom starém prohnilém světě je teplo a svítí tam elektrika, kdežto progresivisté svým Zeleným údělem slibují jen pot a slzy v boji s fiktivním nepřítelem, zatímco zbytek světa vesele topí uhlím a pálí v autech benzín a vesele hází odpadky do moře. 

Takže co se STANem? To musí zvážit STAN. Uhnout už asi nejde, to by byl opravdu nechutný podraz, stejně tak jako se ODS nemůže jen tak zbavit trapného přívažku TOP 09, který na sebe uvázala v domnění, že se to vyplatí zvýšenou kvótou poslanců. Na rozpory je tedy zaděláno v obou koalicích, kdežto ANO posiluje.

Migrace je zbraň

Teď už to snad musí být jasné každému vidoucímu. Lukašenko vozí z Iráku migranty pomocí boeingů a pak je náklaďáky dopravuje na hranice s Litvou, načež hranice uzavírá, aby Litevci nemohli oklamané ubožáky strčit zpátky. Je to zbraň, je to invaze, v podstatě totéž, jako když Palestinci ostřelují Izrael raketami. Jenom to jinak vypadá. Ovšem oklamaní ubožáci jsou i ti, kteří putují přes mafiánský řetěz pašerák – gumová loď – humanitární pomoc. Ty nakrmí lžemi o lahodném životě na Západě, okradou a opustí. Překulí se pár desetiletí a bude se psát, jak ten cynický Západ čerpal pracovní sílu ze zemí třetího světa a okrádal je o to nejcennější – o podnikavé lidi schopné rizika.

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.