22.9.2020 | Svátek má Darina


Změňte ústavu

19.10.2019

Momentálně, pokud jde o politiku, jediné, co mě zajímá, je sobotní hlasování britské sněmovny. Tipuju, že sněmovna dohodu s unií neschválí, protože si nedovedu představit, že by spolkla exteritorialitu Severního Irska, ale třeba to dokáže.

Co se děje na domácí scéně?

Úplně zdravý prezident Zeman jde do nemocnice, aby byl ještě zdravější. Zároveň žádá více pravomocí, konkrétně chce, aby mohl předkládat návrhy zákonů. To je zjevné nepochopení základních principů rozdělení moci na moc zákonodárnou, výkonnou a soudní.

Ze sněmovny, která právě pominula příležitost jak nastavit expandujícímu prezidentovi mantinely, vzešla protiiniciativa: Což kdyby se rušila přímá volba prezidenta?

Ta přece vzešla reakcí ad hoc na zcela unikátní situaci, kdy byla sněmovna rozdělena na dvě půlky a o výsledku se rozhodovalo někde na hajzlu. Taková situace není a pravděpodobně už nikdy nebude. Ty důvody, proč zbabělí poslanci zpotvořili paskvilním způsobem ústavu, pominuly. Mají možnost to napravit. Prostě vrátit ústavu tam, kde byla.

Na to ale nemají koule. Jako na nic.

Aston Ondřej Neff


POUZE 5 VÍTĚZŮ! Tropická soutěž s vůněmi Glade Exotic Tropical Blossoms
POUZE 5 VÍTĚZŮ! Tropická soutěž s vůněmi Glade Exotic Tropical Blossoms

Přeneste se do tropů s exotickou vůní květů Monoi, jasmínu a sladkého kokosu. Zapojte se do soutěže a možná právě vy vyhrajete balíček nové řady...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.