28.9.2020 | Den české státnosti


Diskuse k článku

Žluté vesty a co dál

Nás se události ve Francii jen zdánlivě netýkají. Stoupnou daně za benzín? To zasáhne dopravce, ti si to připočtou do nákladů a taky turisty. Francie je stejně už teď pekelně drahá, takže se to ztratí v tlačenici.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Kellner 5.12.2018 23:13

Re: ITAR - TASS je zplnomocněn prohlásit

Klidně dodejte vlastní překlad, rusisto.

R. Brzák 5.12.2018 23:09

Re: Babiš symbolizuje frustraci Čechů

Pane Rajmane, když už chcete nějak argumentovat, tak nepopírejte sám sebe. Množství stran schopných uspět ve volbách je totiž příznakem vysokého stupně individualizace v naší zemi. A to jim volební systém ještě nenahrává - bez pětiprocentní hranice by se objevilo ještě více subjektů. Nedůvěra v politiky je správná - politikům se nevěří, nýbrž se kontrolují a kritizují, díky čemuž se zmenšuje přirozený vliv moci nad druhými lidmi a politik pod takovým tlakem pomaleji "zvlčí". Babiš se z tohoto vymyká jen díky své kombinované moci nad druhými lidmi, má prostě příliš velkou moc mediální a finanční - a tak je schopen si udělat takové PR, které mu nějaký podíl moci koupí. To, že je mu umožněno setrvávat v politice, je chyba systému. Evidentně svou moc zneužívá ke svému prospěchu - ale mediálně to je schopen ustát.

Co se týče justice, máte sice pravdu - ale nelze očekávat, že bude policajt, prokurátor i soudce schopen jít proti někomu tak mocnému. Na to by musel být soudce i policajt skutečně nezávislý - a to ve státním zřízení vlastně neexistuje.

Babišova popularita může přerůst do většiny jedině tehdy, když bude narůstat podíl jím zaměstnaných či na něm závislých lidí - tedy nárůstem státních zaměstnanců či uživatelů dávek. Jsou to osoby, které jsou závislé na přerozdělování - a Babiš je přerozdělovací guru. Pokud chceme umenšit moc takových Babišů, musíme umenšit stát, zrušit penězotoky, ze kterých čerpá svou vzrůstající finanční moc. To zároveň bude znamenat vzrůst samostatných jedinců - lidé, kteří nemají možnost týt ze státu a zároveň jim stát neháže klacky pod nohy, se stávají odpovědnějšími - a tudíž jim Babišovo uplácení dávkami začne být odporné.

V. Fenzel 5.12.2018 23:06

Re: To je zase jalových blafů!

Kdyby do kteréhokoliv podniku přišla na směnu jen polovina zaměstnanců, co by asi na to zaměstnavatel řekl? A tady jde o zaměstnance sakra dobře placené!

P. Jirkovský 5.12.2018 23:03

Re: ITAR - TASS je zplnomocněn prohlásit

Kurnikšopa, to jste překládal vy? Česky alespoň přibližně správně by to nešlo? Když už chtěj poučovat o lidskejch právech ...

I. Kellner 5.12.2018 22:56

ITAR - TASS je zplnomocněn prohlásit

"Žádáme důrazně představitele Francie, aby nezneužívali sílu, nepoužívali ji vůči novinářům, ctili normy svobody slova a vytvořily bezpečné podmínky pro práci představitelů sdělovacích prostředků. Je nutno se držet obecných principů humanismu a lidských práv. Znovu upozorňujeme na nutnost vytvoření bezpečných podmínek pro práci novinářů v plném rozsahu."

https://tass.ru/politika/5873499?utm_source=twitter.com&utm_medium=social&utm_campaign=smm_social_share

P. Rajman 5.12.2018 22:49

Re: To je zase jalových blafů!

Do Parlamentu se má chodit, aby se v něm něco prosadilo. To číslo 92 je odrazem skutečne možnosti něco prosadit, ne té papírové.

A. Čepek 5.12.2018 22:45

Re: Kam se hrabe Janyška!

Tak, tak ... jak říkám, zlatej Kajan ;-)

I. Kellner 5.12.2018 22:45

Re: Kam se hrabe Janyška!

...Pohlová!

-)

J. Fialová 5.12.2018 22:43

Re: Kam se hrabe Janyška!

Na ja :) Nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř :)

K. Zelený 5.12.2018 22:40

Re: Naše milá pravice zase odebrala

Ciwe jsem se divil proč se ho tak zaťatě zastáváte a teď jste to trochu objasnil: "Lžou a kradou všichni..."

Vy tomu asi doopravdy věříte ale zkuste si připustit, že ne všichni žijí tak nešťastný temný život v obklopení samých lhářů a zlodějů jako vy. Vskutku existuje jiný, slunný svět s pravdomluvnými poctivci a ti, kdo v něm žijí, nemají důvod lži a zlodějny kohokoliv omlouvat.

A. Čepek 5.12.2018 22:38

Kam se hrabe Janyška!

Rozdělení genderových rolí na základě pohlaví se ve společnosti jeví jako přirozené, a neměnné, jak zdůrazňuje Bourdieu (2000): „Biologický rozdíl mezi pohlavími, mezi mužským a ženským tělem, a hlavně anatomický rozdíl mezi pohlavními orgány se (tak) může jevit jako přirozený důvod sociálního rozlišování mezi rody, a zvláště pak rozdělování podle pohlaví“ (Bourdieu, 2000:13). Anatomie žen a mužů se tak může jevit jako hlavní a přirozený důvod rozdělení genderových rolí a následně také dělby práce. Zároveň zdůrazňuje problematičnost zacyklení tohoto rozdělení, protože pohled společnosti na anatomické rozdíly vytváří diferenci a následně slouží jako základ a záruka přirozenosti tohoto uspořádání (Bourdieu, 2000).

V. Fenzel 5.12.2018 22:36

To je zase jalových blafů!

Ale že se v Parlamentu projednává státní rozpočet a je přítomno jen 91 poslanců ze dvou stovek, to nikomu nevadí!

A. Čepek 5.12.2018 22:33

Re: Elektroinženýry budeme shánět marně do konce světa

Právě si čtu PDF. velmi osvěžující!

P. Rajman 5.12.2018 22:33

Babiš symbolizuje frustraci Čechů

ze sebe samých. Jako by ve svém okolí hledali někoho, kdo jim rozumí, ale není z jejich středu, ve kterém panuje extrémní nedůvěra, o čemž svědčí množství stran, které jsou schopné v politice uspět. Říká se tomu krize důvěry. Tu nahrazují upínáním se k vůdci, ve kterém důvěru naharazuje slepá poslušnost a slepá důvěra v tuto svou poslušnost. Že vám to něco připomíná. Pochopitelně. Ale kolik Čechů je ochotno se politicky poučit od svého podle jejich přesvědčení stále mnohých "úhlavního" politického oponenta. Bez prozření, že Fürer neprospívá nikomu, ať se jedná o Čecha, Němce, Itala či Maďara může Andrejova popularita přerůst do rozměrů, které česká demokracie nebude schopná vstřebat. Nápravu nemůže přinést opozice bez aktivní justice, ta je na to však ještě hůř než oněch pět stran, které skutečnou opozici tvoří. A tak moc vůdce roste do chvíle, kdy justice selže. Pokud se tak stane, bude jeho moc už neomezená. To jsou neúprosné zákony politiky včetně přechodu od demokratické k té totalitní.

I. Kellner 5.12.2018 22:31

Re: Tak čtu toho Kubalu a nestačím se divit.

Však taky komunisti na Seznamu, v čele s komunistickým pohůnkem komunistické ČT Šímou dělají co mohou.. -)

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/dokument-o-patrani-po-pritelkyni-andreje-babise-mladsiho-situace-na-ukrajine-po-incidentu-v-kercskem-prulivu-a-rerpotaz-o-safari-na-krymu-61949?dop-ab-variant=3&seq-no=1&source=hp

P. Boublíková 5.12.2018 22:30

Re: Tak čtu toho Kubalu a nestačím se divit.

Kdyby opozice přestala trojčit, zas mu to poleze dolů. Přestane? Nepřestane?

V. Kotas 5.12.2018 22:29

Re: Tak čtu toho Kubalu a nestačím se divit.

Jo, jo, tyhle poraděnkové, to je sorta. Asi by se divil, kdyby to dopadlo opačně, jak zde bývá zvykem.

V. Čermák 5.12.2018 22:28

Re: Naše milá pravice zase odebrala

A Vy víte Jak to dělá?

V. Čermák 5.12.2018 22:27

Re: Naše milá pravice zase odebrala

Opakovaně tady pomlouváte velmi úspěšného premiéra prozatím velmi úspěšné vlády. Pokud nemáte žádné důkazy, jsou to jenom kecy člověka Vystrašeného z úspěchu premiéra Babiše....

J. Fialová 5.12.2018 22:27

Re: Tak čtu toho Kubalu a nestačím se divit.

Měly by se stihnout dříve než posílí na 50 %!

https://www.novinky.cz/domaci/491145-babisovo-ano-posiluje-ukazuje-dalsi-pruzkum.html

P. Rajman 5.12.2018 22:26

Babiš symbolizuje frustraci Čechů

ze sebe samých. Jako by ve svém okolí hledali někoho, kdo jim rozumí, ale není z jejich středu, ve kterém panuje extrémní nedůvěra, o čemž svědčí množství stran, které jsou schopné v politice uspět. Říká se tomu krize důvěry. Tu nahrazují upínáním se k vůdci, ve kterém důvěru naharazuje slepá poslušnost a slepá důvěra v tuto svou poslušnost. Že vám to něco připomíná. Pochopitelně. Ale kolik Čechů je ochotno se politicky poučit od svého podle jejich přesvědčení stále mnohých "úhlavního" politického oponenta. Bez prozření, že Fürer neprospívá nikomu, ať se jedná o Čecha, Němce, Itala či Maďara může Andrejova popularita přerůst do rozměrů, které česká demmokracie nebude schopná vstřebat. Nápravu nemůže přinést opozice bez aktivní justice, ta je na to však ještě hůř než oněch pět stran, které skutečnou opozici tvoří. A tak moc vůdce roste do chvíle, kdy justice selže. Pokud se tak stane, bude jeho moc neomezená. To jsou neúprosné zákony politiky jak té demokratické, tak té totalitní.

R. Neveselý 5.12.2018 22:26

Už chrní...

.

I. Kellner 5.12.2018 22:26

Elektroinženýry budeme shánět marně do konce světa

Zdechni, Evropo!

https://is.cuni.cz/webapps/zzp/detail/108906/

V. Čermák 5.12.2018 22:21

Re: Naše milá pravice zase odebrala

A co konkrétně ukradl, když je teď u moci? A nejvýhodnější pozici nemá, je pod trvalým drobnohledem, takže zase jenom ustrašené kecy ....

K. Němec 5.12.2018 22:19

Re: VELKÁ TIPOVACÍ SOUTĚŽ O CENY !!

bylo to jednoduché

Macron odstoupí a bude klid.

Babiš vyhraje další volby a situace se nezmění, stále bude napadán neúspěšnými.

Porošenko prohraje volby a zmizí.

Stas ať si dělá co chce.

P. Boublíková 5.12.2018 22:19

Re: Tak čtu toho Kubalu a nestačím se divit.

Po přečtení článku se přikláním k verzi, že si dělá prdel.

I. Kellner 5.12.2018 22:18

Re: Tak čtu toho Kubalu a nestačím se divit.

Já myslel s tím převratovým scénářem!..-)

Předčasné volby!

Předčasné volby!

-)

M. Prokop 5.12.2018 22:17

Re: Naše milá pravice zase odebrala

... Umí krást první ligu.

P. Vandas 5.12.2018 22:17

Re: Tak čtu toho Kubalu a nestačím se divit.

Ani ne. To spíše o Kubaly. :-):-):-)

M. Prokop 5.12.2018 22:17

Re: Naše milá pravice zase odebrala

Hodně hypoteticky, nějaký agitátor z ulice Politických vězňů.