24.10.2021 | Svátek má Nina


Zavařeno na malér

3.6.2020

Zatím to nevypadá na to, že by politická bitva v brněnské odnoži ANO vážně ohrozila Babišův podnik, ale co není, může být. Lidé mají dnes jiné starosti, než aby bez dechu sledovali vystoupení Petra Vokřála a zkoumali, zdali je brněnské ANO opravdu napojené na podsvětí, nebo není. 

Lidé mají existenční starosti a taky se bojí o své zdraví: jestli se něco podařilo, tak tedy zničit poslední zbytky jakékoli autority, takže dnes už se opravdu nedá věřit ničemu a nikomu.

Nicméně faktem je, že je rozruch kolem místopředsedy ANO a kandidáta na hejtmana a někdejšího brněnského primátora, nejde tedy o žádného pana Hej Počkej. Klubko pomluv a obvinění je příliš složité na to, aby si kolemstojící pozorovatel udělal kloudný obrázek, nicméně faktem zůstává, že to klubko tady je. Až dosud si Andrej Babiš zakládal na tom, že jeho hnutí je něco jiného, než klasické partaje s historii protkanou korupčními skandály. On sám je zatížen skandály soukromými, které se přímo jeho politické funkce netýkají. Teď je to ale jiné. A stejně jako Vokřál není Hej Počkej, Brno není Horní Dolní, je to moravská metropole s mezinárodními vazbami a jestli je tamní ANO zkorumpované, pak je to malér… jako Brno.

Ještě k té Americe

Dnes jsem poslouchal v rádiu rozhorleného českého amerikanistu, dle hlasu mladého věku. Z toho, co říkal, plynulo, že pana Floyda zaklekl a udusil Donald Trump. Opravdu nejsem amerikanista, nicméně jaksi tuším, jak to ve světě chodí, a ten politický osten trčí z aféry jako šídlo z pytle.

Je zjevné, že ve Státech, nejen ve Státech, u nás je to taky tak, hodně oslabil princip, na kterém demokracie stojí: proběhnou volby a ti, co prohráli, výsledek respektují a v příštích volbách se pokusí prohru napravit. Dnes je to jinak a je to jako v Somálsku, kde strana, která prohrála, vtrhne do ulic s mačetami a podřezává stoupence vítězné strany. Tady zatím mačety nepoužíváme, jinak ale všechno ostatní ano. Jenže dmychání do ohně je nebezpečné, ono se snadno stane, že oheň blafne a sežehne i toho dmychajícího.

Aston Ondřej Neff


Koupání je legrace. Zvlášť, když voda šumí, bublá a je barevná
Koupání je legrace. Zvlášť, když voda šumí, bublá a je barevná

Večerní hygiena je důležitá. A co teprve u dětí, které přes den nemyslí na to, že se nemají umazat. Jak zařídit, aby se děti do vany těšily a vy...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.