28.9.2020 | Den české státnosti


Zaorálek ex machina

22.8.2019

Tipoval jsem Ringo Čecha a ona sociální demokracie nasadí Lubomíra Zaorálka. Bývalý ministr zahraničí a bezesporu výrazná tvář sociální demokracie se chce ujmout rezortu kultury, neboť mu situace připadá nesnesitelná. Co to znamená? Nezbývá než odhadovat podle ukazatelů selského rozumu a životní zkušenosti.

Být na místě Jana Hamáčka, byl bych teď velice ostražitý, protože Lubomír Zaorálek je zcela jiná třída. Jediný odhadnutelný motiv, proč se chce ujmout rezortu poslintaného zemanovskou becherovkou, je ten, že se chce přiblížit vládní moci. Sociální demokraté zjevně vsadili na to, že si nechají líbit všechno, že i výkaly na hlavě jsou lepší než propad pod pětiprocentní hranici. Zaorálek rozhodně není Zemanův člověk, Zeman ho má na černé listině od roku 2003, kdy byl mezi těmi rozumnými sociálními demokraty, kteří věděli, že ten člověk není osobnostně způsobilý být hlavou státu. Měl tenkrát pravdu Zaorálek a jeho spřízněnci. Zeman není hlava státu, je to rozvraceč státu bohužel zvolený do funkce prezidenta.

Takže Zaorálek. Pokud na něho Zeman kývne, připustí, že jeho svévole není bezmezná. Bylo by to maličké vítězství po sérii výprasků pro sociální demokracii. Co se uvnitř této strany bude dít dál, je ve hvězdách. Zaorálek je ovšem hráč jiné kategorie, než uřvaný boxer Foldyna.

Aston Ondřej Neff Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.