21.10.2021 | Svátek má Brigita


Vztek politikovy manželky

24.7.2010

Paní Paroubková si stále neuvědomuje, že je ženou politika. Donedávna jednoho z nejvýznamnějších v této zemi. A že proto jsou na ni kladeny vyšší nároky než na jiné ženy - včetně toho, že může být zpodobňována v karikaturách. Navíc pojala své mateřství jako součást politické agitace, na předvolebních mítincích i v médiích je dávala ostentativně najevo, takže není divu, že na její nejapný útok na city reagovali někteří kreslíři ironickými obrázky. Přesto ale byl v drtivé většině terčem jejich humoru její manžel, nikoliv ona sama, natož její těhotenství. Ostatně ona sama k tomu zavdala důvod demonstrativním předváděním šťastné rodiny či dnes již zlidovělým výrokem o sexy mozku.

Ale budiž, bránit se žalobami proti karikaturám je její svaté právo, ať už si o tom myslíme cokoliv. Jenže paní Paroubková se čím dál víc mění k obrazu expředsedy ČSSD. Nepřejímá ale bohužel žádnou z jeho dobrých vlastností (autora těchto řádků zrovna konkrétní příklad nenapadá, ale jistě se nějaká najde). Z Jiřího Paroubka se na ni přenáší spíš jeho papalášství a bohorovnost, která mu dovolila říct o politických protivnících v podstatě cokoliv urážlivého.

Ale nyní paní Paroubková svého manžela předstihla - sprostotou, která ani na naší politické scéně není obvyklá. Ve výše zmíněné esemesce osočila nejmenované političky, že se na "vysoké posty a do úřadů dostaly doslova a do písmene intimním stykem". De facto je nařkla z prostituce. Její slova na sebe může vztáhnout každá z poslankyň současné vládní koalice, tedy nejen členky Věcí veřejných, na které byl bezesporu útok veden, ale kupříkladu i Miroslava Němcová, Vlasta Parkanová či Jitka Chalánková, nemluvě už o ženách, které ve sněmovně nezasedly, ale zastávají odpovědné funkce ve státní správě.

Přejme paní Paroubkové hodně rodinného štěstí a pohody. Od narození dcerky Margarity už nicméně uběhlo hezkých pár měsíců, a sprostotu její matky tak na duševní pohnutí v šestinedělí svést nelze.
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.