Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Vzhůru k vítězství s koulí na noze

diskuse (1024)

Jsem lídr a vedu naši kandidátku k vítězství, řekl Alexandr Vondra Ivetě Křížové ve velkém interview v Lidovkách. Správně sebevědomá slova, přistupme ale ke konkrétním bodům. Ty jsou pozoruhodné.

Evropa bude muset zásadně a radikálně změnit přístup k migraci, říká Vondra. To dnes říká kdejaký západoevropský politik a jistě přikročí k zásadním krokům, až se účastníci statisícových demonstrací ve prospěch myšlenky vyhlazení Izraele vrátí domů. Co ale navrhuje Alexandr Vondra hned a teď a s čím půjde do voleb? Opět budu citovat:

Musíme přesvědčit ostatní státy EU, aby nebyly tak generózní v různých sociálních dávkách migrantům z těchto oblastí. Musíme přesvědčit autority EU, aby ještě aktivněji bránili vnější hranici. Musíme říci jasné „ne“ různým nevládkám, které organizují pašování lidí a třeba ze zemí, jako je Německo, dodnes dostávají nějaké peníze. Musíme zatočit s pašeráky, neváhat třeba ty lodě, samozřejmě bez lidí, potápět, ničit. Když umíme zabírat lodě ruským občanům, tím spíš bychom měli dokázat likvidovat lodě, které slouží k pašování lidí a následné destabilizaci. Když tohle neuchopíme vážně, tak hrozí přímý útok na demokracii, poroste vliv extremistů v domácí evropské politice a může to ohrožovat svobodu i demokracii zevnitř.

Tak na to jsem zvědavý. Ani ne tak na to, jak bude Alexandr Vondra úspěšný v přesvědčování Němců, aby přestali financovat pašerácký byznys a jak přesvědčí spolek zvaný Evropský soud pro lidská práva a jak přesvědčí evropské soudy, aby posvětily likvidaci plavidel, které evidentně porušují veškeré předpisy o přepravě osob na moři. Hlavně jsem ale zvědav, jak o nosnosti této teze přesvědčí vlastní mužstvo, které vede jako lídr na steč do boje. Jak přesvědčí Luďka Niedermayera, že se má postupovat (cituji) racionálně při stanovování dalších cílů. Nikoliv zbrkle a ideologicky. Tedy tak, abychom byli v souladu s našimi ekonomickými možnostmi, aby to nepodkopávalo konkurenceschopnost Evropy, aby to bylo v souladu se sociálními možnostmi společnosti, konec citátu.

Týž Niedermayer ve stejnou dobu na twitteru vzkazuje:

Naše investice do energetiky musí směřovat do OZE a dalších technologií, které to zajistí. Díky tomu bude elektřina co nejlevnější, čistá a bezpečná. Využijeme pro to tisíce miliard z EU. Co nejrychleji a efektivně.

Mám z toho smíšené pocity. S Alexandrem Vondrou souzním. Volič by měl vědět, že on byl skutečně zpravodaj návrhu EK, které pak v Evropském parlamentu opravdu prošel, a díky Alexandru Vondrovi si v dohledné době ještě budete moci za rozumné peníze koupit rozumné auto. A naše děti a spíš vnuci, až si rozsvítí a LEDku bude napájet elektřina z jaderné elektrárny, snad si aspoň jeden z desetitisíce vzpomene na Alexandra Vondru, že přispěl k prosazené jádra jako bezemisního zdroje energie.

Vondra ale pojede proti Babišovi, bez ohledu na to, že Babiš nekandiduje. Pojede proti Babišovi, který jako premiér Green Deal přischválil a teď pokrytecky horuje proti němu. Bude se s ním tahat o stejné voliče. S koulí na noze.

Nedává mi to velký smysl. Jen takový machiavellistický: že takto jasným programovým vyjádřením chce Niedermayera natolik znechutit, že přeběhne do STANu k Nerudové, té neposkvrněné evropské, bezemisní, inkluzivní, istanbulsky genderové světici, která by se jistě nechala raději upálit než by připustila rekvizici lodí, sloužící k páchání trestné činnosti.

Marian Kechlibar
16. 7. 2024

Ve špionážní klasice Fredericka Forsytha Šakal se nachází scéna, která musela až do včerejška na...

Daniel Vávra
16. 7. 2024

Pro všechny balistické experty, co mají pocit, že to celý bylo nahraný a další konspirační...

Lubomír Stejskal
16. 7. 2024

Začátkem tohoto roku jsem si koupil lahev portského (Ruby) a uložil ji. Původně pro jednu zvláštní...

Hana Lukešová
16. 7. 2024

V květnu roku 1967 Egypťané obsadili celý Sinajský poloostrov.

Jan Bartoň
16. 7. 2024

Joe Biden vyzval po atentátu na Donalda Trumpa k tomu, aby se do politiky vrátila „slušnost a...

Aston Ondřej Neff
13. 7. 2024

Ministr kultury Martin Baxa si pochvaluje, že vláda má kolo zápasu úspěšně za sebou. Další přijdou...

Aston Ondřej Neff
15. 7. 2024

Událost vyvolala celosvětovou odezvu. Naši političtí předáci reagují lidsky a věcně, přinejmenším v...

Aston Ondřej Neff
16. 7. 2024

Je až pozoruhodné, jak malou pozornost vyvolalo v našich médiích oznámení Roberta Fica z minulého...

Marian Kechlibar
16. 7. 2024

Ve špionážní klasice Fredericka Forsytha Šakal se nachází scéna, která musela až do včerejška na...

Lukáš Kovanda
15. 7. 2024

Český Green Deal je tu, Fialova vláda ho chce schválit bez pozornosti médií nyní v čase dovolených....

ČTK, kh Kateřina Havlická
16. 7. 2024

Spojené státy získaly v uplynulých týdnech informace o íránském plánu zabít exprezidenta Donalda...

Lucie Macháčová
16. 7. 2024

České fotbalistky po roce končí ve skupině Ligy národů A a sestupují do béčka. V posledním zápase...

dtt Ditta Stein
16. 7. 2024

Rusko může zasáhnout téměř všechny evropské metropole v čele s Berlínem, Prahou a Paříží, pokud mu...

Když přijedu s divadlem do školky, odvážnější děti mi hned mávají, jiné vykuleně koukají. Ale těší...

jla Jiří Lacina
16. 7. 2024

Německé železnice prošly během právě uplynulého fotbalového šampionátu zátěžovou zkouškou. Podle...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz