3.8.2020 | Svátek má Miluše


Vždyť se vlastně nic neděje

23.8.2019

Bylo by vtipné, kdyby Miloš Zeman odmítl jmenovat Lubomíra Zaorálka ministrem kultury. Jen si to představte. Vše je údajně domluveno, premiér Andrej Babiš oficiálně nominaci odeslal, už podruhé, Antonín Staněk přes Twitter nominaci požehnal a viceprezident Ovčáček oznámil, že k beatifikaci doje v úterý 27. srpna léta Páně na Pražského hradě ve 13.15. 

Není známo, zda se rozeznějí všechny zvony po celém království a zda povětrné ženštiny budou po následující hodinu svolné bez úplaty a zda z kašen poteče víno, ale bylo by dobré, kdyby se tak stalo. Odpovídalo by to významu chvíle.

Teď má Miloš Zeman příležitost ukázat, co v něm je. Lubomír Zaorálek ho podrazil při volbě prezidenta, byl jedním ze spiklenců sociální demokracie, kteří potopili vlastního kandidáta. Vystupoval proti angažmá sociální demokracie v Babišově vládě. A chová se neuctivě vůči Rusku, což je zločin možná dokonce nejhorší. Měl by ho Zeman setřít.

Zatím setřel Martina Bursíka na výstavě Země živitelka. To je ale snadný terč, Bursíka, tohoto Otce kůrovců, dnes stírá každý. Ale setřít Zaorálka, to by byla jiná liga. Pak by se opravdu dalo říct, ano, starý pán je v plné formě.

Tato vize zůstane ve sféře snu. Nominace proběhne podle předpokladů, všichni se tváří, že je všechno v pořádku. Nicméně jako stín na celé věci zůstanou otázky, kdo tuhle blbost vlastně zavinil.

Čistě věcně, měl Miloš Zeman vlastně pravdu. Staněk vyhodil Fajta z důvodů, které se dají pochopit. Jako idiot se zachoval Jan Hamáček, který nejdřív svého ministra podržel, ale pak se nechal okřiknout kulturní frontou a donutil Staňka k abdikaci. Poté nominoval člověka zjevně slušného a schopného, leč zcela nekompatibilního. Opět následoval náraz.

Vina Babišova? Je natolik zapletený do svých privátních problémů, že mu nezbývá než hrát vedlejší roli. A tím jsme u viny Zemanovy. Vedle pevného, sebevědomého premiéra by si nemohl dělat z ústavy hajzlpapír, protože by mu to premiér usazený v pevných kramflecích nedovolil.

Budeme se tedy tvářit, že se nic neděje. A ono by se opravdu nic nedělo, kdyby vláda řešila to, co je podstatné, lidi nemají byty (zákon omezující byrokracii schovala slabá vláda do šuplete), dopravní situaci (dálnice se nestavějí a přes všechny žvásty stavět nebudou, protože se stavět nemohou). Seznam může každý doplnit dle osobního zájmu.

Aston Ondřej Neff


Hledáme 20 testerek balíčku dětské kosmetiky od Oriflame! Nechte si ho poslat právě vy
Hledáme 20 testerek balíčku dětské kosmetiky od Oriflame! Nechte si ho poslat právě vy

Dopřejte svému děťátku jemnou péči s kosmetikou Baby O, která je z 95 % přírodní. 20 z vás ji pošleme rovnou do schránky.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.