29.1.2023 | Svátek má Zdislava


Diskuse k článku

Výhled do roku 2050

Eurokomisařka pro energetiku Kadri Simonsová uvedla na nedávném Evropském jaderném fóru v Praze, že do roku 2050 si investice do jaderných kapacit vyžádají až 450 miliard eur.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Renjascu 22.11.2022 22:21

A USA již také...

https://1url.cz/6rjru

L. Novák 22.11.2022 22:25

Debil a ruský troll A. Renjascu...

Dezinformace je lživá informace se záměrem zmatení veřejnosti

https://www.nelez.cz/

P. Boleloucký 22.11.2022 22:41

Už votravuješ, pako. Nežer to tak, nebo se zblázníš.;-D

M. Ilsner 22.11.2022 22:44

ty

jsi

prase !!

P. Boleloucký 22.11.2022 22:54

Lidovec se nezapře !;-D

V. Sember 22.11.2022 22:18

Kolman z Tvrdonic vystřídal POdložila z Forejtovny. Tahle varietní dvojice zde zřejmě nemá konkurenci. Fascinuje mě, jak dokola omílají ty samé kraviny.;-D

L. Kolman 22.11.2022 22:32

Další kravina, ať máte o čem přemýšlet.

Srandovní je, že ti psychopatičtí liberálové vůbec netuší na jaký průser sami sobě zadělávají. Až těch 20 milionů Ukrajinců, kteří zřejmě po téhle zimě natrvalo zakotví v EU, zejména v její východní části, dostanou občanství a možnost volit, tak se budou divit, co z té ukrajinizace našeho státu a dalších podobně obdařených ukrajinskými migranty, vznikne. Protože tihle příchozí si stejně jako migranti z islámských států přináší sebou svoji ideologii. A ta stejně jako ta islámská je vůči těm naším "evropským hodnotám" dost nepřátelská. Před 80 lety se islám s Evropou ovládanou nacistickým Německem shodl v podstatě ve všem. Dnešní Německo a s ním i celá EU je však duhové, genderově vyvážené a progresivně liberální. A to je pro obě ideologie přinášené migranty do EU jako červený hadr na býka. Samozřejmě spoustě lidí se to, co sebou migranti z Ukrajiny přináší, bude líbit. Dlouhá léta museli své myšlenky a přesvědčení skrývat. Díky táto vládě tomu bude zanedlouho konec. Jen co dostanou občanství s možností volit a založí si nějaký český "Pravý sektor". White Power bude na vzestupu. Pandořinu skříňku kterou Fiala, Černochová, Rakušan a další šílenci otevřeli nebude vůbec jednoduché znovu uzavřít. Mám obavu, že nastane i v EU Armageddon.

L. Novák 22.11.2022 22:44

Dezinformace je lživá informace se záměrem zmatení veřejnosti.

https://www.nelez.cz/

P. Spáčil 23.11.2022 7:45

Tak proč je furt píšete?

P. Diviš 22.11.2022 23:15

To říkal už i Göbbels, proč je nutno opakovat.

A. Renjascu 22.11.2022 22:17

Švédsko: Za teroristickým činem na NS 1+2 stojí USA...

https://1url.cz/RrjrM

V. Sember 22.11.2022 22:22

"Sabotáž Nord Stream byla letos po válce na Ukrajině nejpozoruhodnějším okamžikem."

To mi stačí. Takže na Ukrajině je už po válce? Bezva;-D

L. Novák 22.11.2022 22:24

Nekrmte debila a ruského trolla A. Renjascu!!!

A. Renjascu 22.11.2022 22:27

Nelíbí se vám strojový překlad google, Tak si to přečtěte v originále a nebo počkejte až to napíšou i na Seznamu.

L. Novák 22.11.2022 22:47

Překlad DEZINFORMACÍ A LŽÍ z cizího jazyka je stále jen...

Dezinformace je lživá informace se záměrem zmatení veřejnosti

https://www.nelez.cz/

L. Novák 22.11.2022 22:23

DEBIL, LHÁŘ a Putinův dezinformátor A. Renjascu už zase tlačí nesmysly na veřejnost...

Dezinformace je lživá informace se záměrem zmatení veřejnosti

https://www.nelez.cz/

A. Renjascu 22.11.2022 22:29

Tak už furt neplačte... já za to, že jste ztratil dudlíka nemůžu, zkuste zavolat někoho z rodičů i když ve škole s tím dudlíkem musíte působit trochu nepatřičně.

P. Jirkovský 22.11.2022 22:40

A co kdybyste šel s těmi žvásty třeba do prdele, ksindle prolhanej?

A. Renjascu 22.11.2022 22:57

A copak je na těch informacích lživého? Zřejmě to bude opět jen to, že se vám nelíbí. Ale jak jsem již uvedl dříve, vydržte milý bolševiku, protože strana a vláda již připravuje nástroje, aby vás těchto obtěžujících komentářů zbavila a opět budete mít spokojený jeden názor a jednu pravdu. Pak už budete mít klid na práci a brojlery

L. Novák 22.11.2022 23:15

DEBIL jako ty šíří jenom LŽI A DEZINFORMACE!!!

Dezinformace je lživá informace se záměrem zmatení veřejnosti

https://www.nelez.cz/

A. Renjascu 22.11.2022 23:50

Fňuk, fňuk... to vás rodiče nechávají tak dlouho na tabletu a nebo jste na něm tajně v pokojíku?

L. Kolman 22.11.2022 22:17

Před pár dny dala španělská média dohromady několik studií politických neziskovek z Washingtonu a z Bruselu a po jejich prostudování oznámila, že vlády EU se chystají dovézt do Evropy do roku 2050 celkem 50 milionů imigrantů, především z Afriky! Ročně se má dovážet 2 miliony imigrantů! Evropa má 450 milionů obyvatel a za umírající se mají přivážet imigranti, protože se nepředpokládá, že by Evropané ještě mohli mít díky politice drahých energií, potravin a bydlení, ještě vlastní děti! Studie zdůvodňující, proč se musí do Evropy přivážet imigranti, vypracovaly za bruselské dotace neziskovky, třeba i z Rakouska, jehož vláda je ostře protiimigrační. Opět se tak ukázalo, že Brusel v každém státě EU platí dotacemi svou 5. kolonu. Neziskovky zdůvodňují dovoz 50 milionů imigrantů, aniž by se zabývaly otázkou, proč se nerodí děti.

Když jsou krize a války, děti se v Evropě, ani v Česku nerodí. Nyní přichází krize a vláda místo podpory porodnosti a výchovy dětí, podporuje válku na Ukrajině. Tak se může chovat jen úplný hlupák, protože 50 milionů imigrantů z Afriky, které prý Evropa podle demografů a ekonomů nutně potřebuje přivézt, aby tu měl kdo pracovat, protože Evropani vymírají, je pro Česko i Evropu mnohem větší porážka s mnohem horšími důsledky, než Kyjev pod Ruskou vlajkou. Stačí se nyní podívat do Švédska, Francie, Itálie, Rakouska i Dánska – všude tam kriminální gangy tvořené imigranty páchají násilnou trestnou činnost obludných rozměrů, vytvářejí NOGO zóny, a jak vyplývá z Německých statistik, které byly mnohokrát zveřejněny, jen polovina dospělých imigrantů neevropského původu pracuje! V Evropě, když se nebudou rodit evropské děti, dojde k zániku evropské demokracie a evropského způsobu života. Z tohoto pohledu je úplně jedno, jestli nad Krymem, a nebo nad Kyjevem bude vlát ruská a nebo ukrajinská vlajka! Tím spíš, že už před válkou platilo, že Rusové vymírají stejně rychle jako Evropané, a Ukrajinci jsou ve vymírání evropští rekordmani.

L. Novák 22.11.2022 22:26

Dezinformace je lživá informace se záměrem zmatení veřejnosti

https://www.nelez.cz/

L. Kolman 22.11.2022 22:04

RUSKO/UKRAJINA: Rusko vyzvalo MAAE (Mezinárodní agentura pro atomovou energii), aby jasně jmenovala osoby odpovědné za ostřelování Záporožské jaderné elektrárny.

Moskva zdůraznila, že nastal čas „nazývat věci pravými jmény“. „Jinak nelze ukrajinské nacionalisty zastavit. To vyžaduje odhodlání a zodpovědnost.

20. listopadu poradce generálního ředitele Rosenergoatomu Renat Karčaa oznámil, že ukrajinská armáda vystavila Záporožskou jadernou elektrárnu masivní dělostřelecké palbě.Strategická zařízení byla poškozena. Poté generální ředitel MAAE Rafael Grossi požadoval okamžité zastavení ostřelování jaderné elektrárny Záporoží, „ať už za tím stojí kdokoli“.

Ruský prezident Vladimir Putin poznamenal, že vedení MAAE je pod tlakem Spojených států a evropských zemí a proto nemůže přímo říci, že ostřelování elektrárny pochází z ukrajinské strany.

Šéf Rosatomu Alexej Lichačev také řekl, že experti MAAE jako gramotní a vzdělaní lidé dokonale chápou „odkud a co přilétá“.

L. Novák 22.11.2022 22:08

Rada guvernérů MAAE vyzvala Rusko, aby ukončilo okupaci Záporožské JE

https://eurozpravy.cz/zahranicni/evropa/rada-guverneru-maae-vyzvala-rusko-aby-ukoncilo-okupaci-zaporozske-je.52366412

J. Franke 22.11.2022 22:10

VÝVOJ CHOVU SKOTU V ČECHÁCH A NA MORAVĚ

Vývoj chovu skotu v Čechách a na Moravě lze rozdělit do tří období. Období s chovem původního keltského skotu (červinek), období chovatelského chaosu (křížení červinek), období konsolidace chovu skotu (vznik červenostrakatého skotu), období chovu původního skotu

Toto období začíná přibližně 400 let před n.l. kdy naše území bylo osídleno Kelty. Z okolních států k nám byl přiveden tzv. skot keltský, který byl celoplášťově červený. Tento skot dal vzniknout v podmínkách Čech rázu "české červinky".

Původní skot keltský lze charakterizovat: krátkou a klínovitou hlavou, mulcem pleťové barvy, hřbetem rovným a pevným, zádí rovnou nebo mírně skloněnou dozadu, končetinami, které byly jemnější, barvou celoplášťově červenou s nádechem do žluta, živou hmotností 300 - 500 kg, skromností, nenáročností na výživu a dobrým zdravím, velmi dobrým tahem v zápřaži, pozdnější dospělostí, dlouhověkostí.

Období chovatelského chaosu: Toto období začíná v XVII. století, kdy v Českých zemích je snaha využívat výkonnější plemena ze zahraničí. Skot byl dovážena hlavně na šlechtické velkostatky, a to z oblastí Alp, Bavorska, Švýcarska, Holandska apod. Chov těchto specializovaných plemen byl velmi náročný. Zvláště výrazné problémy často vyvstaly s adaptabilitou dovezených plemen na podmínky prostředí, výživou, která neodpovídala požadavkům těchto plemen apod. V této době dochází ke křížení původního skotu (červinek) s těmito výkonějšími plemeny a tím je položen základní kámen pro vznik tzv. přechodných rázů. Tímto krokem došlo k formování: opočenských mourek, českých mandlic, jihočeských plavek, skotu kravařského, skotu hřbíneckého apod.

L. Kolman 22.11.2022 22:02

O ukrajinské ideologii a důvodech popravy ruských zajatců u Makejevky

Vojenský zpravodaj RT Murad Gazdijev učinil rozhovor s bývalým bojovníkem 80. výsadkové brigády lvovské OSU, jejíž příslušníci popravili ruské zajatce v Makijevce v LNR. Zmiňuje již známé věci, jako je práce amerických specialistů na informační a psychologické operace s personálem nebo rozkazy k ostřelování civilní infrastruktury v Donbasu. Je tu však také jeden klíčový moment: bývalý příslušník OSU zdůrazňuje, že nenávist ke všemu ruskému byla v 80. brigádě vštěpována dlouho před rozsáhlými bojovými operacemi. A tento zdánlivě malý detail je nesmírně důležitý. Koneckonců to znovu připomíná, že nenávist vůči Rusku a všemu ruskému se na Ukrajině pěstovala na všech úrovních a s nástupem SVO se to prostě pouze projevilo a ukázalo v plné síle. Proto ukrajinská společnost prakticky nereflektuje dělostřelecké útoky OSU na obytné oblasti Doněcka. Proto řadoví bojovníci OSU u Charkova na kameru střílejí zajatcům do nohou, u Kyjeva podřezávají raněným hrdla a popravují civilisty bez soudu, čímž si v brutalitě nezadají s jakýmkoli neonacistickým batalionem typu Azov aj. Proto civilové radostně bourají pomníky osobností jejich vlastní historie, které žily stovky let před vznikem samotné Ukrajiny, a také hlasují pro zákaz ruštiny, kterou sami mluví.

A proto mírové soužití s Ukrajinou prostě není za žádných okolností možné – za současného stavu představuje pro Rusko stálou hrozbu.

L. Novák 22.11.2022 22:11

V plné verzi videí, která podle Moskvy ukazují popravu ruských zajatců Ukrajinci, je jasně vidět, že část z těchto Rusů na Ukrajince zaútočila. V rozhovoru s ruským novinářem Alexandrem Pljuščevem to řekl zástupce šéfa ukrajinské prezidentské kanceláře Mychajlo Podoljak a dodal, že Kyjev má tuto plnou verzi k dispozici. Ukrajinský představitel podtrhl, že videozáznamy podle něj zachytily obvyklý vojenský střet, a nikoli popravu zajatců.

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/valka-na-ukrajine-2022-online-prenos/r~2076770a61ab11eda873ac1f6b220ee8/

L. Novák 22.11.2022 23:58

Rusové se vzdávali, pak začali střílet. Videa, kde Ukrajinci zabili ruské vojáky, jsou pravá

https://www.forum24.cz/rusove-se-vzdavali-pak-zacali-strilet-video-kde-ukrajinci-zabili-ruske-vojaky-je-prave/

L. Novák 22.11.2022 21:43

Solovjov v televizi slovně vyhlazoval Ukrajinu. „Je to zločinné,“ odmlouval mu host

Moderátorovi ruské televize Rossija 1 Vladimiru Solovjovovi došla slova poté, co se stal terčem kritiky jednoho z hostů svého pořadu. Bývalý izraelský diplomat Jakov Kedmi se tvrdě ohradil proti Solovjovo výrocích o bombardování ukrajinských měst, podle něj lze totiž bojovat i bez toho, aby se to dotýkalo civilistů. Informuje o tom server Newsweek.

https://echo24.cz/a/Smwqb/zpravy-zahranici-rusko-ukrjaina-kritika-solovjova-kedmi