1.6.2020 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

Vydat, či nevydat

Soudcovská unie se ohradila vůči výrokům nově zvoleného předsedy sněmovny Radka Vondráčka. Týkaly se vydání Andreje Babiše trestnímu stíhání. Vondráček šlápnul do měkkého hned dvakrát. Poprvé, když řekl, že je třeba být s vydáním Babiše policii opatrný, protože jde o budoucího premiérministra, a pak do toho zašlapal dupáka výrokem, že je potřeba počkat, až budeme mít solidní a nestrannou policii a soudy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 1193, poslední: 3.12. 2017 23:44, přehled diskusí

M. Jelínek 2.12.2017 3:15

Vydat

Vydat toho megazlodeje a podvodnika babise ....

F. Žůrek 2.12.2017 2:36

Má právo nějakou logiku anebo nemá

Logicky vzato, mnozí si myslí, že obvinění Andreje Babiše vzniklo účelově, jen kvůli tomu, aby nepřekážel v politice těm "pravým" politikům. Veškeré tance jsou logicky kolem jediného problému: jak se zbavit Babiše v politice...

K. Pavlik 2.12.2017 2:34

Toto doufam nemyslite vazne

Soudit nekoho za neco co nebylo trestne v dobe kdy neco udelal je mirne receno velice podivne.

V USA po zruseni otroctvi, kupodivu, nesoudili byvale otrokare za to ze meli otroky. A to USA je vzor spravnosti pro dost posetilcu.

Toto neni pro rusky prispevek!!!! To je jen muj nazor na pravo.

P. Dvořák 2.12.2017 5:18

Re: Toto doufam nemyslíte vážně?

Nic není u nás podivné. Alena Vitásková, bývalá předsedkyně Energetického regulačního úřadu, je stíhána a souzena za něco, co měla spáchat z titulu své funkce v prosinci 2010. Dne 20. července 2011 ji vláda pod vedením premiéra Petra Nečase jmenovala předsedkyní Energetického regulačního úřadu, a to s platností od 1. srpna 2011.

Stejně tak jako je možné, co je napsáno v článku "...jako byl po tři roky Vladimír Mlynář, až se po třech letech útrap ukázalo, že jde o nesmysl, lítá v tom Bohuslav Svoboda z ODS kvůli Opencard, zatímco původce toho je za vodou..."

P. Boublíková 2.12.2017 5:24

Re: Toto doufam nemyslite vazne

To je víc než podivné.

M. Moravcová 2.12.2017 6:59

Re: Toto doufam nemyslite vazne

podvod je podvod, i když se po letech jinak pojmenuje

P. Dvořák 2.12.2017 7:16

Toto doufám ani vy nemyslíte vážně.

Podvod nemůže být podvodem, jestliže by skutek spáchán v době, než se stal trestným.

Podle vašeho principu je kdysi v obci naměřená rychlost 55 km/h přestupek překročení rychlosti o 5 km i v době, kdy oproti dnešku ještě byla povolená 60 km/h?

M. Moravcová 2.12.2017 8:17

Re: Toto doufám ani vy nemyslíte vážně.

ne, poruší-li někdo vědomě podmínky smlouvy, je to podvod, ať se to týká čehokoliv. Dotační podvod byl jen později z množiny podvodů oddělen. Podmínky totiž byly předem dány.

P. Dvořák 2.12.2017 9:11

Re: Toto doufám ani vy nemyslíte vážně.

Porušení smluvních podmínek přece není automaticky podvod.

J. Pospíšil 3.12.2017 3:21

Re: Toto doufám ani vy nemyslíte vážně.

Ale trestný čin podvodu, tedy že někdo se obohatí tím, že někoho vědomě uvede v omyl, je snad odjakživa. Sazba na něj byla tvrdší a tak je obviněn z nového rozčlenění trestného činu podvodu, protože pokud se zákon změní ve prospěch obviněného, tak se použije.

Trestnost obohacení podvodem ale byla a zůstává.

J. Pospíšil 3.12.2017 3:22

Re: Toto doufám ani vy nemyslíte vážně.

Ale trestný čin podvodu, tedy že někdo se obohatí tím, že někoho vědomě uvede v omyl, je snad odjakživa. Sazba na něj byla tvrdší a tak je obviněn z nového rozčlenění trestného činu podvodu, protože pokud se zákon změní ve prospěch obviněného, tak se použije.

Trestnost obohacení podvodem ale byla a zůstává.

Vaše analogie, tak jak to u analogií bývá, nesedí.

K. Pavlik 2.12.2017 14:45

Re: Toto doufam nemyslite vazne

Vznika problem co je to podvod? Pokud je to v co verite vy tak samozrejme mate pravdu. Bohuzel trestni rad nema, aspon si to myslim, nekde napsano ze trestne je to co si Marcela Moravsova mysli ze je trestny cin.

J. Vobr 2.12.2017 2:15

DOKUD SE NEVYJÁDŘÍ OLAF - NEVYDÁVAT !!!

Tu-ááá.

V. Jadrný 2.12.2017 1:09

Nevydat

V Česku probíhá srandovní hra na demokracii a právní stát. Obojí probíhá pouze ve chvíli, kdy se to hodí elitám. Pokud se objeví v revíru škodná, jako je Babiš, jdou rukavičky dolů. Říká se mi to těžce, je mi z toho smutno, ale nevěřím policistovi Nevtípilovi.

T. Kohout 2.12.2017 1:03

nové pojetí práva, podle Ano

Vondráček vlastně řekl: budeme stíhat všechny jiné, jen nás ne. Takto zvlčí právník, když se přidá k Ano. Na tom ovšem není nic překvapivého, překvapivé je, jak se to líbí davu.

M. Mařák 2.12.2017 0:16

Astone, bravo, přesně tak

to je.

J. Ptáček 2.12.2017 0:14

Imunita a nezávislé soudy?

K tomu jen dva punkty. Jestli jednoznačně Babiše vydat, pak zrušme imunitu, neboť je zbytečná a všichni si budou před zákonem rovni. Anebo má imunita nějaký hlubší smysl? A co se týče neúplatnosti naší policie a soudů? Pročpak Rath ještě nesedí, proč byl Nečas s Nagyovou několikrát osvobozen až museli odvolat soudkyni. Proč Janoušek běhá po svobodě? Proč měl Rittig s každé pražské jízdenky 17 hal. a je v pohodě? Proč Sobotka odsouhlasil prodej OKD za asi 4 mld aby je nabyvatelé za dva měsíce prodali za miliard jedenáct. A dalších mnoho a mnoho proč. Ale jinak jsou policie a soudy zcrela nezávislé ...

J. Vobr 2.12.2017 2:17

Re: Imunita a nezávislé soudy?

Asi tak !!!

_____________________________

J. Fridrich 2.12.2017 6:05

Re: Imunita a nezávislé soudy?

Aston se svým konstatováním o naší - již skvělé a nestranné justici hodně netrefil.. Mohl bych uvádět dost případů, kdy zcela jasní darebáci běhají léta po svobodě, žalují své žalobce, žádají a dostávají odškodné - a na druhé straně jsou osočováni a taháni po soudech evidentně nevinní lidé. O presumpci neviny mnoho našich politiků a občanů asi nikdy neslyšelo.

Tedy například když někdo řekne, že president Zeman včera znásilnil svou asistentku na záchodě, tak to budeme brát jako FAKT ??

Já jsem ten nadnesený příklad uvedl v souvislostí s presumpcí neviny. Naši politici a občané totiž nerozlišují obvinění a případné odsouzení právoplatným soudním procesem... Obvinit někoho z něčeho je velmi snadné.

I. Dekyský 2.12.2017 2:50

Re: Imunita a nezávislé soudy?

Imunita by neměla být ani zrušena ani omezena. Vznikl by likvidační nástroj na nepohodlné poslance a senátory jen proto, že je stát krátký na estébákovy zlodějiny a zlodějiny jemu podobných. Přitom kdyby se nepletl do politiky, kauza by nikdy nevznikla a mohl by krást vesele dál tak jako spousta těch, kteří jsou nyní proti němu. Na to, existují nějaké zákony, si jeho odpůrci vzpomněli až když bylo potřeba Bureše odstranit z cesty. Nejsou o nic lepší než on, partička stejných k u r e v.

P.S. Pro Astona: do měkkého si leháme, šlapeme do h o v n a...

I. Dekyský 2.12.2017 2:59

Re: Imunita a nezávislé soudy?

Ještě dovětek: skutečně si dovedu dost dobře představit poslance popotahované a existenčně likvidované za projevy "xenofobie" a dalších populárních "pravdoláskařských nálepek". Zrušení imunity je poslední věc, kterou v eurobolševické Čtvrté říši potřebujeme...

M. Těhanová 2.12.2017 7:22

Re: Imunita a nezávislé soudy?

Nějak jste nepochopil, že se vždy mluví o zrušení imunity na trestné činy a přestupky stanuvší se mimo parlament.

Na projevy v parlamentu by imunita zůstala. Na všechno ostatní by opravdu měla platit rovnost občanů před zákonem.

P. Selinger 2.12.2017 8:58

Re: Imunita a nezávislé soudy?

A kdyby ta nově jmenovaná soudkyně nesplnila politickou objednávku a Nagyovou neodsoudila, musela by být také odvolána....