1.10.2020 | Svátek má Igor


Volby v Rakousku

30.9.2019

V Rakousku zvítězila Lidová strana zosobněná svým vůdcem Sebastianem Kurzem. Podle předběžných výsledků se blíží hranici 38 procent, o něčem takovém se u nás nemůže zdát žádné straně, lidovcům už vůbec ne. Sekundují jim sociální demokraté s 22,5 procenty – zase to srovnání s naší situací: u nás by to byl důvod k jásotu v Lidovém domě, rakouští socialisté utrpěli historicky nejhorší výsledek. 

Svobodní, poznamenaní nepochopitelným skandálem, klesli na 16,7 procent. Pozastavit se ale musíme nad úspěchem rakouských Zelených. Posledně se do parlamentu nedostali, teď dostali přes 13 procent. Úspěch měli i v evropských volbách a dynamiku mají i v Německu.

Starost o životní prostředí je u Zelených jen palivo do motoru při jízdě k pákám moci. K úspěchu v Rakousku jim pomohla hysterická atmosféra vyvolaná umělou panikou kolem takzvané klimatické změny. Pomalu se dává do pohybu politická mašinérie, zaměřená na ochromení ekonomiky a omezení politických svobod. Na mysl se vtírá nepříjemná analogie s dobou před devadesáti lety, kdy tehdejší Československo také svíraly kleště, jenže tehdy byly hnědé, nikoli zelené.

V těchto dnech vzpomínáme na dny, kdy východní Němci prchali mimo jiné i přes Prahu do zaslíbené země svobody a prosperity. Kdypak asi začnou odcházet… třeba zrovna k nám?

Nemaluju žádné strašáky. Ten program je jasný a slečna Greta ho nastínila celkem přesně: je třeba se vzdát ekonomického růstu. Což nelze provést jinak než zásadním okleštěním svobody podnikání a kde je omezena svoboda podnikání, tam jsou osekány svobody politické, jedno od druhého nelze oddělit.

Úspěch Zelených, tentokrát i v Rakousku, je velmi znepokojivá zpráva.

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.