Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

Volby a mír

Byla by to sakra velká náhoda, že Kyjev připustil jednání s Moskvou právě v den, kdy v USA začaly volby do Kongresu. Američané zvolí celou Sněmovnu reprezentantů, třetinu Senátu a obnoví samosprávu , včetně guvernérů ve 36 státech a tří teritorií.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JF

Rudé náměstí v Moskvě v úterý zcela uzavřela policie. Ruský prezident Vladimir Putin totiž vyšel z Kremlu aby si prohlédl výstavu věnovanou hrdinné obraně Moskvy před nacistickými vojsky v zimě 1941.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/putin-rusko-svata-valka-obrana-moskvy-1942.A221109_132149_ln_zahranici_rkj

Tak je to správne, tak to má byt - Vožď Pútin, na jehož bedrech leží přetěžký úkol přípravit obranu Máti Rusi, aji nedejbožko Stolice Moskvy, před bezprostředně hrozícím útokem ukrobanderovců podporovaných NATOem a USA včetně fašistického Česka ... On, Vožď přeci při svém brainwashingu vstřebáváním zkušeností ze slavné historie předků nesmí být rušen nějakým moskvičím plebsem! :-)R^

0 0
možnosti
DM

D29a31n47i50e59l 12M58a22c93h

9. 11. 2022 13:53

Má strach, že už jsou Ukrajinci pod Moskvou?

0 0
možnosti
PB

P33e66t61e 78B66r40i86c88h

9. 11. 2022 13:45

"Rozhodující hlas ovšem i nadále bude mít Ukrajina, ochotná krvácet, i kdyby od ní Západ dal ruce pryč." - Nekrvácela by dlouho. Volodymyr je už finančně zabezpečen, zničení Putina zabezpečí náš národofrontovní válečný štáb pětikolky a ostatní ukrajinské obyvatele na naše náklady zabezpečí též. Ukrajinští a maďarští cikáni jsou tu se zabezpečením asi spokojeni, že o nich není slyšet.[UA]V:-P

"Proto jsou pošetilé české debaty třeba o tom, že letouny F35 jsou útočného charakteru. Co by to bylo za odstrašující sílu bez schopnosti útočit?" - Až na nepřítele vystartuje všech šest našich F35, nepřítel ve zmatku bude okamžitě vyměňovat zašpiněné spodní prádlo a na boj nebude mít ani pomyšlení!!:-P

0 0
možnosti
OM

Jaký je rozdíl mezi útočnou a obrannou stíhačkou?

0 0
možnosti

Válka je samozřejmě kolektivní záležitost. Ale to neznamená, že za jejím rozpoutáním nestojí nějaké veřejně nediskutované osobní a politické zájmy.

V souvislosti s naší prezidentskou volbou jsou poměrně kouzelné zprávy z různých míst, že jednoho z kandidátů na českého prezidenta, kterým je mimo jiné bývalý agent normalizační rozvědky, si tak zvaně vodí Petr Kolář.

Bývalý diplomat, který je znám jako jeden z prvních průkopníků otevřeného nepřátelství s Ruskou federací a jedna z hlavních tváří ostudné šaškárny kolem likvidace normalizačního Památníku osvobození s maršálem Koněvem...

Možná, pokud se ty zájmy v té Americe nějak vhodně změní, že snad na té Ukrajině brzy zavládne aspoň příměří. Kéž by Bůh dal.

0 0
možnosti
MK

"Kouzelné zprávy z různých míst" ? To budou asi "místa"...

Na Ukrajině bude mír až se "zájmy" změní v Rusku..

0 0
možnosti
Foto

A sem mě to pustí?

0 0
možnosti
Foto

|Zajímavé. Reakci na pana Koláře mi to nepustilo. Tak nic. Mějte se tu hezky.

0 0
možnosti
MK

"""O. Vorálek 9.11.2022 13:07

Etniční Rusové jsou Evropané do morku kostí."""

Aby to nezapadlo.. ;-D

0 0
možnosti
JK

Dvě státnice, to musí být vidět.

0 0
možnosti
LN

Zlo se zhmotnilo u Kyjeva. Nová svědectví i důkazy o nejhorším ruském masakru

Novináři agentury Associated Press a televize PBS se svou sérií Frontline díky kamerovým záznamům a telefonním hovorům rozkryli hrůzy masového zabíjení v Buči. (Videozáznam s titulky)

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/organizovana-brutalita-muceni-a-zabijeni-novinari-rozkryli-h/r~aec21bae5e8b11ed8b4e0cc47ab5f122/

0 0
možnosti
JF

Copa pane Nováku nevíte od zdejších Černých Zadáků, že to všechno byl jen špektákl s komparsisty připravovaný ukrobanderisty už v době, kdy se v Buče či Izjumu ruští bohatýři osvoboditelé s místními dělili o poslední automatické pračky a skývy chleba? ;-)

0 0
možnosti
JF

Ruská armáda pravděpodobně přejde na větší ráži útočných pušek

https://www.armyweb.cz/clanek/ruska-armada-pravdepodobne-prejde-na-vetsi-razi-utocnych-pusek

Nové karabiny AK-12 zcela zrezivěly. Rusové je nabíjejí nohama!

https://tvujmagazin.cz/military/video-nove-karabiny-ak-12-zcela-zrezively-rusove-je-nabijeji-nohama/rozarie-lackova/

Jasná zpráva, nová větší ráže, potřeba větší síla pro nabíjení, s touhle artilérií už Pútinovi bohatýři ukrobanderonacinarko rozstřílí do konce desátého měsíce specvojoperace na sr*čku! Tolko vperjod, rebjata, nikogda nazad! ;-)R^

0 0
možnosti
Foto

V půl druhý na Vltavě povídka O. Neffa Specializace doktora Wildemanna.

0 0
možnosti
MP

Ondřej Neff je určitě respektovaný, pohotový komentátor. Reaguje skutečně rychle. S jeho sci-fi romány je to jeho sdělení už ale problematické.

Ondřeji Neffovi určitě nechybí fantazie vyprodukovat nějakou fikci. Potíž má pouze s tou první částí používaného výrazu "sci-fi".

0 0
možnosti
PK

P47e27t22r 28K78u48b80á11č

9. 11. 2022 13:10

Momentálně nemám čas surfovat po amerických stránkách, nicméně mediálně-průmyslový komplex v České republice mlčí o volbách v USA jako zařezaný. Proto bych si dovolil usoudit, že nářez, který očekávala Demokratická strana se naplňuje ?

0 0
možnosti
MP

Diskusní názor zveřejněný v dnešních Lidových novinách. Cituji:

Klub „pragmatiků“. Státy, jež se k Rusku neotočily zády, spojuje obdiv k vládě silné ruky.

Ruská invaze proti Ukrajině z února 2014 zdánlivě postavila téměř celý svět proti Rusku, zatímco na jeho straně se ocitlo jen několik „prohnilých“ států. Při detailnějším pohledu je ale možné vidět, že pro část zemí, resp. jejich představitelů, není ani válka s cílem obsazení sousedního státu, popřípadě alespoň jeho části, důvodem k jednoznačnému odsouzení. Motivace, proč se do kritiky Ruska nepouštějí, jsou pak různé. Ze všeho nejvíc jde ale o pragmatické sledování vlastních zájmů.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/nazory/rusko-putin-spojenci-staty-jez-se-k-rusku-neotocily-zady-spojuje-obdiv-k-vlade-silne-ruky.A221109_122716_ln_nazory_vag

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz