Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

Volby a mír

Byla by to sakra velká náhoda, že Kyjev připustil jednání s Moskvou právě v den, kdy v USA začaly volby do Kongresu. Američané zvolí celou Sněmovnu reprezentantů, třetinu Senátu a obnoví samosprávu , včetně guvernérů ve 36 státech a tří teritorií.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VP

Ehm, ČR s pár stíhačkami F35 jako odstrašující síla? Tak teď ještě tu o tom Budulínkovi. Odstrašující síla je jiná kategorie.

Jinak, dá se očekávat, že dříve nebo později budou americké dodávky zbraní doprovázeny podmínkou, aby Ukrajina začala vyjednávat s Ruskem. EU už je mimo, ta má svých starostí dost. Je to pochopitelné, Rusko nemá na to, aby dobylo celou Ukrajinu a ta zase nemá na to, aby dobyla obsazená území. A i kdyby, těžko takto vytvoří stabilní a udržitelnou situaci. A bez amerických zbraní je to úplně v háji. Takže ať je Putin agresor, idiot a jánevímcoještě, bez vyjednávání to nepůjde. A cílem musí být domluvit stabilní řešení, jinak to celé nemá smysl.

0 0
možnosti
OM

Putinovi by stačilo zafixovat Novorusko + Krym, čili +- teď obsazená území. S tím by byl myslím naprosto spokojený, i když na jihu chce nejspíš ještě mnohem víc. Nevěřím, že se Rus odněkud dobrovolně stáhne. Navíc, když jsou nová území už formálně pod Ruskem (i když nejsou ani obsazená).

0 0
možnosti
Foto

Psal jsem ti tady Ukrajino : nedráždi medvěda, zákaz ruštiny je blbost, néééé.. ale to neznamená, že ten šunt Vajgl spustí takovou hrůzu, beztrestně. Ta šeptanda o nevyléčitelné nemoci rusského fašisty a vraha, by mnohé vysvětlovala: "I když mňouknu budu větší než Stalin"(kdyby vyhrál)...

...ale: "chcípnu a pes po mně neštěkne"( až prohraje a mňoukne), s tím moc nepočítal... Boží mlýny i pravoslavné...

0 0
možnosti
Foto

J60a81n 35R82y69b49n81í83k

9. 11. 2022 12:02

Jen aby nezapadlo, nakolik má ČR funkční svoje silové složky, když na hranicích se Slovenskem je cvrkot jako na tržnici. A 500 chycených znamená 5000 co prošli.

0 0
možnosti
Foto

Tak je jdi posílit, falus, fajt, muerto, 666, rybník s močůvkou.. ;-)

0 0
možnosti
MK

Obracíme se na kohokoliv, kdo nám může pomoci.. Naši manželé, bratři, synové byli mobilizováni ve Voroněži, posláni do Luhanské oblasti, vystaveni bojům, nesměli se stáhnout, palba i od vlastní armády.. Nemají vybavení..

Voroněžské ženy žádají o podporu :

https://twitter.com/wartranslated/status/1590026555388219392

0 0
možnosti
MK

"Mobilizovaní jsou posílání tam, kam ani profesionálové nejdou.. Čečenci ,Wagnerovci se smí stahovat z frontové linie.. " Atd..

0 0
možnosti
JP

J57a78n 75P35o12l15e21s44n41y

9. 11. 2022 11:40

Russko nemá financovat a dodávat zbraně separatistům za účelem vydírání sousedních zemí. To je základ svinstva v okolních zemích.... kromě 80 let bolsevismu....

0 0
možnosti
Foto

Tak, jako to dělají ostatní ? :-)

0 0
možnosti
JF

Šéf ruské bezpečnostní rady Nikolaj Patrušev přicestoval do Teheránu na jednání o bezpečnostních tématech, uvedla ve středu agentura TASS.

Rusko zaplatilo Íránu za dodávky bezpilotních letounů v hotovosti a navrch přidalo ukořistěné britské a americké zbraně. ... Transakce se podle stanice Sky stala 20. srpna, kdy na letišti nedaleko Teheránu přistálo ruské vojenské letadlo. Podle příslušníka tajných služeb mělo na palubě 140 milionů dolarů v hotovosti (3,5 miliardy korun) a několik kusů ukořistěných britských a amerických zbraní.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ukrajina-rusko-valka-iran-drony-dodavky.A221109_074935_zahranicni_misl

Ajjatoláhové vražedných režimů jsou jedna ruka a dále rozvíjejí plodnou spolupráci - jedni vraždí na vzpurné Ukrajině děti, ženy a starce, druzí v domácích městech především vzpurné odšátkované ženy ... jak kdysi v knížce pohádek "Kdes chodil Satane" psal pan Nepil, darebáci jsou při práci vždy svorní, rvou se až při dělení kořisti ... :-/Rv

0 0
možnosti

J56a93n 38Č43e70r57n42ý

9. 11. 2022 11:09

Banderovci neměli po Majdanu vraždit ruské Ukrajince. Rusové se na východních území takovou. A bude jen na nich jestli zůstanou nebo odejdou.

Mají zkušenosti, že Ukrajina neplnila Minské dohody.

0 0
možnosti

J87a54n 89Č63e96r20n66ý

9. 11. 2022 11:10

... území zakopou...

0 0
možnosti
Foto

“Byla by to sakra velká náhoda, že Kyjev připustil jednání s Moskvou právě v den, kdy v USA začaly volby do Kongresu.”

Jsem nedůvtipný. Nechápu souvislost. Může mně to někdo osvětlit ?

0 0
možnosti
RS

Neochota Kyjeva jednat byla některými voliči v USA vnímána negativně.

0 0
možnosti
OV

Lístky na Iron Maiden v květnu v Praze úspěšně zakoupenyR^.

0 0
možnosti
Foto

Kdyby měl někdo ještě zbytky iluzí o tom, za koho kope Trikolora, tak po posledním vyjádření Zahradníkové už nelze mít žádné pochyby. Doufá, že v USA vyhrajou republikáni, a tak prý na Ukrajinu už nepůjde ani cent.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz