Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.
Přihlásit seF14r78a69n54t87i23š35e60k 78N47a91v90r43á19t96i22l
Po dlouhé době opět úvodník, který má smysl a který navozuje pozitivní atmosféru. Česká ekonomika má opravdu velký potenciál, ale její rozvoj a expanze mají nejen nasazeny chomout bruselských nařízení, předpisů, příkazů, dotací a sankcí, ale škrtí je nesmyslná ideologie grýndýlismu. Ukazuje se, jak je nebezpečná závislost na jediném bruselko-německého konceptu a jak důležité je rozvíjet ekonomické vztahy s významnými partnery mimo EU, především s USA. Kroky ministra zahraničí Macinky ukazují, že česká diplomacie se na rozdíl od lokajské a devastační politiky bakaláře Lipavského rozkročuje do více azimutů. A ještě poznámku na závěr: Československo bylo jedním z mála států, které byly schopny samostatně budovat jadernou energetiku a mělo ve firmě Škoda světově významného výrobce jaderného strojírenství včetně vysoce vzdělaných a odborně zdatných specialistů. Když tehdy zvítězila pravda a láska nad komunistickou nenávistí, vylilo se dítě jaderné energetiky spolu s vaničkou.
V41l15a84s66t39a 86M85o72k67r52ý

J96a36n69a 45K92r84á36l79o52v89á
Na zbrojařině se dá skvěle vydělávat, když podporujeme válku. Mě by ale víc potěšilo, kdyby naše podniky s úžasným inovativním lidským potenciálem vyráběly něco užitečného.
P31a95v62e55l 49S76m91e21t11a37n30a
Staré moudro říká: „Kdo nechce živit vlastní armádu, bude živit armádu cizí.“
Z vašich příspěvků je zřejmé, že by vám to vůbec nevadilo
R54i65c43h50a61r66d 46V49a81c68e24k
To, že u nás americký generál chce, abychom víc utráceli za zbraně, je pochopitelné. To chce každý voják - viz náš prezident. Jejich profese totiž deformuje jejich pohled na svět.
J55. 82G63a51n77a55u96r
No, a vaše profese chce vyšší sociální dávky!

J57a82n 27V69r95š50k44a
Jenom poznámka - za těch nenávistných komunistů jsme uměli jadernou elektrárnu postavit celou.
P51a39v27e61l 94R74a71d39a
Aston falešně argumentuje "zelenou umanutostí" - energetici argumentují třikrát nižší provozní efektivitou ....:
P32e51t70r 35K93u41b28á88č
Polické režimy jsou schopny nějaké samoregulace a zpětné vazby jen pokud se jedná o kosmetické, téměř neviditelné změny, které nemají vliv na personální, mocenské, fianční (korupční) záležitosti.
Teto bod jsme minuli už dávno a nyní jsme v oblasti prohnilosti a nereformovatelnosti, kdy ti lídé kteří by měli nasměrovat politiku správným směrem, ví že by je to vzalo s sebou.
ERGO Leyenová - pod obrovským tlakem veřejnosti - občas řekne nějakou pozitivní jiskérku o jaderné elektrice. Celé její konání je však identické s perestrokovými komunistickými tajemníky, kteří občas chlácholili naštvanou veřejnost, ale jinak museli jet ve stále stejných kolejích až do hořkého konce.
ERGO2 - až se bude do nového jaderného reaktoru na našem území (jakéhokoliv typu a jakékoliv lokalizace) zavážet palivo - začnu být mírně optimistický.
P39r69o30k16o50p 79P91r96o97p45e23s
Obvykle jsou schopny až z donucení nasranými voliči, což bývá pozdě na nějakou evoluční změnu.
J52i54ř13í 83P68i92l16n20ý
Fakt bomba generál a Aston slintá blahem. Utratit víc peněz za zbraně, to naši ekonomiku fakt nakopne. Z veřejných peněz se miliardy vyhodí za zbraně, které nic nepřinesou a to nás zachrání. To už ty peníze můžete nacpat do strožoku a budeme se mít lépe.
J37o29s86e85f 93D52r25o59b21n80ý
Zejména když Strnad vyrábí zbraně v USA, to našemu rozpočtu výrazně pomůže!
P52e60t65r 39D92o86l98á75k
Určující bude definice SMR, jak to vidí IAEA a WNA. Obě instituce se shodují, že horní limit pro "malý" reaktor je 300 MWe.
"Malé" modulární reaktory od Rolls-Royce mají být cca stejně výkonné jak ty stávající v Dukovanech. Takže se dá předpokládat, že narazí na stejné NIMBY problémy s lokalitami jako ty "velké".
Ty ruské dukovanské, s ruským palivem se určitě vyplatily. Ty od Rolls-Royce ve výsledku budou předraženými požírači dotací a subvencí. Přinejmenším nebudou vítězstvím rozumu nad umanutostí lepševiků.
J43. 93G71a46n30a63u59r
Horševik Dolák do toho vidí!

D60u29š84a29n 67P11o42l87a30n90s69k52ý
On ten Macinka a Motoristé asi nebudou až tak hloupí, jak si tu místní Fialovci myslí. A myslel také Aston.
D82a36n63i34e29l 80M26a55c83h
Pravděpodobně jsou ještě hloupější. On i ten Matěj Gregor, který se občas v diskuzích blýskne logickou myšlenou, je čím dál víc upozaďován, což mimo jiné svědčí o jejich hlouposti.
S57t22a60n25i83s92l58a22v 48Š89e98v33e36č42e33k
Neff Budovatel ?
P40a40v52e78l 19S72m44e48t33a44n26a
Ševeček Pitomec ?
F48r78a69n51t65a 13P17a74v12e16l34k13a
Starý dobrý Aston, dnes za 1. Zajímavé, že když píše o energetice a klima náboženství, dá se to číst. Věta "Klimatista se nažraz a automobil zůstal celý" mě rozesmála.
A dokonce ani jednou není zmíněn Babiš 😁
Jo otřel se o vládu, ale v podstatě pochválil Macinkovu zahraniční politiku. Ano, zbrojní průmysl přes inovace je cestou pro naši zemi (ne Pavlovské sbírání rezavého bouchacího šrotu kdesi po světě a přeprodávání s přehnanou marží na Ukrajinu). Z Macinky se stává velký státník a nejlepší ministr zahraničí, jakého jsme kdy měli 👍
P82r18o82k75o81p 11P69r28o56p92e40s
Jako vtip na úvod dne docela dobré.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz