8.12.2019 | Svátek má Květoslava


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Zikmund 3.12.2019 9:21

Proti možnému střetu zájmů p.Babiše a z důvodů výhrad EU komise byl přijat specielní zákon "lex Babiš". Ten platí. Pokud EU komise dokáže přesně definovat v čem Babiš-Agrofert porušili dotační podmínky, pak buď p.Babiš porušil český zákon a je to jeho problém nebo neporušil český zákon a pak je to problém všech zákonodárců, kteří příslušný zákon navrhli a schválili. Rozhodně bychom však neměli slyšet na to, že nějaká eu komise bude určovat, zda někdo u nás porušil český zákon. Od toho je naše policie a naše justice. Je to stejné, jako když švýcarský soud potrestá naše podnikatele a zabaví jejich peníze s odůvodněním, že porušili náš zákon (potrestáni byli za praní špinavých peněz, ale k tomu by museli porušit český zákon) a to za situace, kdy česká justice o něčem takovém vůbec nerozhodla. Je to zjevné porušení naší suverenity a my si to necháváme líbit. A necháváme si to líbit proto, že toho řada našich politiků využívá. Je jim bližší jejich prospěch i za cenu poškození republiky.

V. Kain 3.12.2019 9:29

Já bych to Zikmunde bral tak jak to píšete,ale pod jednou podmínkou a ta je,že by naše vyšetřovací orgány a justice byly nezávislé (jsou nezávislé?)Ono to totiž bylo krásně vidět jak se vyšetřovala Severočeská uhelná.Vůbec nijak jakoby o nic nešlo.Až teprve Švýcaři se s tím nemazlili.

J. Brožek 3.12.2019 9:37

Vyšetřovací orgány byly naposledy nezávislé v 90tých letech. Od doby zřízení různých Mlýnů a reorganizací, tedy od časů Grosse, je policie a státní zástupci pod taktovkou ČSSD a pracuje na jejich objednávku. Viz policejní svržení vlády ODS za Nečase.

P. Boublíková 3.12.2019 9:39

Jo. Ale až po "Rozhodně" má pan Zikmund 100 % pravdu. [>-]

P. Jirkovský 3.12.2019 10:17

A jak to víte?

P. Boublíková 3.12.2019 10:26

Je to můj názor.

Vy si samozřejmě můžete myslet, například: Proti možnému střetu zájmů p.Babiše a z důvodů výhrad EU komise NEbyl přijat specielní zákon "lex Babiš". Ten NEplatí. Pokud EU komise dokáže přesně definovat v čem Babiš-Agrofert porušili dotační podmínky, pak buď p.Babiš NEporušil český zákon a NENÍ to jeho problém nebo neporušil český zákon a pak NENÍ to problém všech zákonodárců, kteří příslušný zákon NEnavrhli a NEschválili. ;-D [>-]

P. Jirkovský 3.12.2019 10:36

Koukám, že psaní velkejch písmen tam, kam nepatří, je nakažlivý. Navíc je to celý nějak nesrozumitelný. Vy mně navrhujete nebo ukládáte, co si mám myslet? Jinak je vaše úvaha o porušení dotačních podmínek nesmysl, a ten audit jste nejspíš taky nečetla, nemám pravdu?

P. Boublíková 3.12.2019 10:49

Ano, je to návrh, nebo spíš domněnka, co byste si mohl myslet :-)Ve skutečnosti nevím, co si myslíte.

Audit jsem také nečetla, ale jestliže prosáklo, že je Babiš nadále ve střetu zájmů, buďto porušil české zákony (v čem?) anebo české zákony nejsou v souladu s evropskými pravidly, jiná možnost mě nenapadá. Porušovat přímo evropská dotační pravidla Babiš-Agrofert nemůže, maximálně by to mohl nařídit Babiš-premiér svým ministrům. Třeba se o tomto v auditu něco dočteme. [>-]

P. Jirkovský 3.12.2019 11:17

Paní Boublíková, tenhle způsob diskuse, kterej zavedly Lidovky.cz, je pro mě nepohodlnej, mám trochu chromý prsty a vracet se několik stran zpátky je pro mě dost namáhavý. Takže ještě jednou odpovím: přečtěte si dobře zákon č. 159/2006 Sb., potom si něco zjistěte o svěřenským "Agrofertím" fondu, zamyslete se nad tím, jestli může nebo nemůže Bureš lidi, pověřený správou, ovládat nebo přinejmenším motivovat tak,aby jednali, jak potřebuje. To je skoro všechno.

M. Zikmund 3.12.2019 9:41

Švýcaři se s tím nemazlili, protože jim to přineslo mnoho miliard.

Vyšetřovací orgány a justice nejsou v žádném státě stoprocentně nezávislé, všude je nějaký vliv a dlouhé prsty mocných na jejich rozhodování. Jde vždy jen o to, jaký ten vliv je. Ale vymlouvat se na to a omlouvat zásahy jiných států, jestli ten vliv je u nás větší než jinde, nejde. Tím totiž zároveň říkáš, že nemáme na to být suverenní stát a musí být nad námi protektorát. Že si to řada politiků u nás i v EU přeje je jasné.

A. Javůrek 3.12.2019 9:48

EU posila penize, EU ma na jejich utraceni dana pravidla, EU rekla, pravdepodobne, ze Bures ta pravidla nedodrzuje. Nechapu proc to vy koblihy tak okecavate. A michate do toho ceske zakony, kdyz se jedna o penize EU. Jste nemocni???

P. Boublíková 3.12.2019 10:01

EU ovšem podle svých pravidel posílá peníze českým ministerstvům, které podle českých zákonů peníze rozdělují firmám a dalším žadatelům o dotace. Tyto české zákony musí být v souladu s evropskými pravidly, na což dohlíží Komise pro implementaci evropských směrnic, které se říká český padlament.

Takže audit by měl vyjevit, kde se v českých zákonech stala chyba, neboli co náš padlament zmastil. Či snad, v jakém punktu Babiš české zákony porušil.

A samozřejmě navrhnout nějaké řešení, tak, aby Babiš nebyl dle litery práva ve střetu zájmů. [>-]

A. Javůrek 3.12.2019 11:42

nesmysl.

M. Zikmund 3.12.2019 10:14

Odpovídáte na můj příspěvek, takže to zřejmě platí na mě. Nechápu proč mi nadáváte do koblih, když ANO nevolím a volit nebudu. Možná jste ale příznivcem pravdy a lásky, pak tu paušalizaci chápu. Co se týká podstaty, tak si zkuste znovu přečíst, co jsem napsal. Je správné, že má EU nějaká pravidla pro dotace a že si to hlídá, ale základem je, že naše zákony a předpisy musí být s nimi v souladu. Každý, kdo chce kritizovat p.Babiše musí přesně definovat, v čem porušil náš zákon. A pokud se mu to nepodaří a audit je schopen dokázat, že k porušení pravidel došlo, pak to znamená, že náš zákon je v rozporu s tím, co požaduje EU. A vzhledem k tomu, že dosud EU náš zákon za ty dva roky nekritizovala, pak má audit jiný skutečný účel, než je ochrana dotací.

T. Kočí 3.12.2019 10:24

Měl byste pochopit, že v demo zemích platí taky něco,jako slušnost a tedy presumce viny- viz německý příklad. Nejsou zákony na to jak vypouštět větry ve společnosti a přesto tam nikdo neprdí nahlas.

M. Varadinková 3.12.2019 11:22

Presumpce viny? Pokud někde platí presumpce viny, tak to není země ani slušná, ani demokratická.

Slušnost i demokracie stojí a padá s presumpcí neviny. Tam, kde se uplatňuje presumpce viny, může být kdokoliv bez jakéhokoliv vlastního zavinění vyřazen z demokratického procesu, ať už jako volič, nebo jako politik.

T. Kočí 3.12.2019 10:20

Jsou.

J. Chaloupka 3.12.2019 10:49

Peníze, které tam posílají evropští daňoví poplatníci, včetně těch českých a EK je rozděluje. To jsou paradoxy.

L. Severa 3.12.2019 10:26

Jenže ten náš zákon o "svěřeneckých fondech" je tak trochu řešením chytré horákyně. Pan Babiš sice svoje firmy neřídí, ale při vědomí, že jsou jeho, je velmi těžké aby byl neutrální. Nedivme se, že ten kdo dotace d á v á to vidí také tak, řídí se podle svého rozhodnutí a ne našimi zákony.

P. Boublíková 3.12.2019 10:34

Zákon o svěřenských fondech z roku 2012 byl ušít na míru mafiím. Umožňuje anonymizaci majetku, daňové úniky a další nepěkné věci. Holt si ods a další strany, které ho tehdy schválily, naběhly na vidle. [>-]