24.1.2021 | Svátek má Milena


Velikonoce jako světlo v tunelu?

26.3.2020

Velikonoční svátky vyvrcholí pondělkem 13. dubna a to je datum, o kterém se mluví jako o jakési metě. Hlavní prioritou exekutivy je teď obnova ekonomiky. Je reálné, aby mohla začít 13. dubna?

Je to možné, avšak nikoli jisté. Zásadní význam má obnova chodu Škoda Auto. Na tuto automobilku je navázáno množství subdodavatelů. Obnoví škodovka a také ostatní automobilky svoje provozy? To ale nezávisí tak moc na rozhodnutí naší exekutivy. Automobilky jsou v rukou zahraničních vlastníků. Škoda spadá pod Volkswagen a ten se zatím baví tím, že na zavřených vratech má logo V V, na znamení, že podporuje myšlenku sociálního ne-družení. VW stojí, copak by dovolil škodovce rozběh? Nebo jinak: kdy obnoví VW provoz, když jsou na tom v Německu přinejlepším stejně, ne-li hůř než u nás? Krizí prochází pohostinství, turismus a služby. Dejme tomu, že se otevřou provozovny. Jenže hned tak se neotevřou hranice. Bez zahraničních návštěvníků se toto odvětví neuživí. Ale třeba si dělám zbytečné a hlavně nekvalifikované starosti a možná, že bude rozběh snazší, než si představujeme.

Ještě poznámka na závěr a na okraj. Je šílené a před nedávnem nepředstavitelné, že Rusko poskytuje humanitární pomoc Itálii. A jako vrchol – i naše vláda uvažuje o pomoci Itálii a Španělsku. Jistě by to bylo správné a potřebné a byl by to akt solidarity, nic proti tomu, nicméně jestli by nás napadlo, že vůbec budeme někdy uvažovat o tom, že budeme pomáhat Itálii a Španělsku…

Buď jak buď, nějaká zmírnění po Velikonocích asi nastanou. Budou zřejmě provázena tzv. Chytrou karanténou, tedy tagováním lidí s pozitivním nálezem a následnou analýzou jejich kontaktů. Na Slovensku to už zavedli a inspirace je na Dálném východě. Dá se čekat politický zápas kolem toho. Navrhne to vláda, a tudíž opozice bude muset být proti.

Ještě než se ta debata rozjede, chci připomenout, že svinské režimy občany fízlují a šikanují a žádné mobily na to nepotřebují. Vždyť jsme si toho užili víc než dost. Jde o to, aby režim nebyl svinský, to je ta zásadní podmínka. A jestli cítím nějaké omezování svobody, tak zima mi táhne na záda zleva a nemá to vůbec nic společného s nějakými mobilními telefony.

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.