22.9.2021 | Svátek má Darina


Ve znamení roztrhaných těl

3.9.2021

Až to všechno skončí, uvidíme všude roztrhaná těla. Babiš se bude za naše zájmy bít do roztrhání těla a taktéž trojice Spolu nabízí svá těla k roztrhání, nikoli za naše zájmy, ale za změnu. Pokud jde o naše zájmy, jež bude Babiš do roztrhání těla hájit, ty definoval oficiálním výkopem kampaně ve čtvrtek na zámečku Větruše v Ústí nad Labem. 

Část jich byla očekávatelná. ANO je sociální demokracie privatizovaná Andrejem Babišem, takže očekávaně je přislíbeno, že prakticky každý dostane přidáno, aniž budou zvyšovány daně. Rozkvete zdravotnictví, senioři a studenti budou mít zvýhodněné jízdné a bytů bude habaděj, stejně jako dálnic. Podobně slibovala ve svých dobrých časech sociální demokracie, aby poté sdělila obyvatelstvu, že sliby byly mimo rámec ekonomických možností.

Pak ale přichází obhajoba našich zájmů v podání, jež by se dalo čekat spíš zprava než ze zprivatizovaného leva. Babiš bude do roztrhání těla chránit energetiku před unáhlenými zelenými řešeními. Dostaví blok JE Dukovany a připraví rozšíření Temelína. Další cáry těla padnou na snahu zabránit konci prodeje aut se spalovacími motory do roku 2035. A co migranti? Ti se zarazí u hromady roztrhaných těl na hranicích, neboť Babiš nepustí ani jednoho ilegála.

Roztrhání těla tedy nabízí i Spolu. Hned ve dvou proudech. Jednak je to změna do roztrhání těla, jednak je to parodie na Babišovo trhání: budu bránit komunisty až do roztrhání těla, budu čerpat dotace až do roztrhání těla, zadlužím vaše děti do roztrhání těla a tak podobně. Logika věci vychází z předpokladu, že všichni nenávidí Babiše a těší se, až přijde Spolu a Babiše vyhodí. Potíž je v tom, že ne všichni nenávidí Babiše.

Odborníci ustavičně poukazují na to, že kampaně mají mířit na těch čtyřicet procent voličů, kteří nejsou rozhodnuti, zda k volbám vůbec půjdou a když půjdou, komu tam hodí lístek. Jsou to lidé politicky lhostejní. Které to trhání těla má větší šanci na to, že u těchto lidí zabere?

Volby dají definitivní odpověď na tuto otázku. Kdokoli se pokusí o odhad, bude ovlivněn vlastními preferencemi. Já bych volil stranu, která by hájila jadernou energetiku a snažila se minimalizovat dopady zelené tsunami valící se z Německa (pokud tam bude zelené kancléřství, bude to na emigraci). Ale to je můj názor, názor člověka, kterému je jedno, zda se někdo chce trhat na kusy, a je zvědavý na výsledek. Ano, Andrej Babiš slibuje to, co jsem naznačil. Bohužel doposud v tom směru neudělal vůbec nic, jak mu tedy věřit, že se změní v příštím volebním období?

Aston Ondřej Neff


Credendo - Short-Term EU Risks úvěrová pojišťovna, a.s.
Financial accountant / Účetní

Credendo - Short-Term EU Risks úvěrová pojišťovna, a.s.
Praha


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.