30.10.2020 | Svátek má Tadeáš


Václav Klaus říká DOST

14.10.2020

Institut Václava Klause, tedy Václav Klaus, ostatně prohlášení má na své stránce (viz), vyhlásil válku vládním nařízením stran koronavirové epidemie. Má pět bodů, stojí za to přečíst si text, ostatně doplňkový šestý bod vybízí k šíření. 

V prvním bodu se konstatuje, že vývoj nesmí být podceňován, nicméně že covid ohrožuje jen ty, kteří jsou už vážně nemocní. Kolik je u nás vážně nemocných? Bez ohledu na pochybnou věrohodnost této stěžejní teze to znamená, že IVK vzkazuje, že v obyvatelstvu je segment lidí, na kterých nesejde a lze je prostě nechat chcípnout. Máš srdeční vadu? Chcípni. Máš cukrovku? Kdo by se s tebou páral. Máš nadváhu? Měl jsi hrát tenis, zdechni. V druhém budě se opakuje teze, že průměrná úmrtnost nepřevyšuje normál, takže o nic nejde. Záleží na tom, na jaké grafy se kdo kouká. Podívejte se na mapy generované na EUROMOMO a bez roušky nevykročíte na ulici (zde). Ve třetím oddílu se už výslovně odmítají opatření vyhlášená vládou. Je to zvláštní – četli jsme o bezdomovci, který ukradl dvě žemle a napařili mu tři roky na tvrdo, protože se to stalo v mimořádném stavu. Tady jde o sabotáž vládních opatření ve prospěch veřejného zdraví. Věru podivné. Ve čtvrtém bodě zpochybňuje IVK odborníky, jde jen o politická řešení. Ministr zdravotnictví je snad politik i podle měřítek IVK, takže osočení z alibismu je přinejmenším pochybné. Pátý bod vše shrnuje, budu tedy citovat celý, když se má šířit, tedy šiřme:

Zažíváme test společnosti, co vše si ještě necháme líbit. Nastala chvíle, kdy je třeba říci dost. Nejde o válku s covidem, ale válku s podivnými mezinárodními organizacemi, s celosvětově propojenou politickou a mediální frontou a s mocnými byznysovými zájmy. Vše probíhá podle jednoho vzorce, týká se to celého světa, ale vinu a odpovědnost u nás nesou konkrétní domácí politikové.

To už je vyslovená výzva k odporu. Tedy, jde o politické stanovisko. Nevolený IVK vyzývá obyvatelstvo ke vzpouře proti výkonné moci, která vzešla ze svobodných voleb, a vůle veřejnosti byla potvrzena všemi volbami v poslední době, zcela naposledy ve volbách krajských, kde ANO opět přesvědčivě zvítězilo. Všechny výzkumy veřejného mínění poukazují, že podpora ANO je trvale vždy minimálně dvojnásobná, než jakou má druhá partaj na pásce.

Je to důvod k podivu.

Proč se Václav Klaus snaží podrazit vládě nohy v době krize, která zasáhla celý svět, kterou berou vážně všechny sledované státy, proč zpochybňuje kroky obdobné těm, jež přijaly všechny ostatní vlády? Václav Klaus svévolně sabotuje kroky vlády s nepochybně silným demokratickým mandátem, proč to dělá?

Stejně tak se můžeme ptát, proč Miloš Zeman podlézá režimům, stojícím přinejmenším v opozici se svobodným světem, a proč podrývá autoritu BIS, tedy z hlediska bezpečnosti státu klíčově důležité instituce. Co je to za lidi, tihle dva?

Aston Ondřej Neff


Chytá vás mlsná? Zkuste s námi sladkou novinku od Penamu
Chytá vás mlsná? Zkuste s námi sladkou novinku od Penamu

Přihlaste se o testování novinky z řady Penam Ze srdce sladké. Balení sladkého pečiva Swing s náplní pudinkovou bude moci ve svých domácnostech...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.