Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

V Rotterdamu za Prahu

Recep Erdogan chystá v Turecku nástup do diktátorské pozice. Použije k tomu referendum. To by si měli zapsat za uši všichni ti podporovatelé referenda jako údajně nejdemokratičtějšího vyjádření lidové vůle.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JV

13. 3. 2017 8:30
ROTA NAZDÁÁÁR ODLETĚLA DO HOLANDSKA !!!

Složení :

VOCÍLKA,KONDELÍK A ŠVANDA DUDÁK !!!

_____________________________________________________

Tu-ááá.

0 0
možnosti
PH

13. 3. 2017 8:34
Re: ROTA NAZDÁÁÁR ODLETĚLA DO HOLANDSKA !!!

Aspoň že tam nemají husitu!

;-))

0 0
možnosti
JV

13. 3. 2017 8:25
NO, PSÍ INTERBRIGADISTI JIŽ U ROTTERDAMU !!!

Tu-ááá.

0 0
možnosti
MP

13. 3. 2017 8:21
Dlouhodobá tolerance

Nizozemsko bylo po dlouhá desetiletí příliš tolerantní ke všem přistěhovalcům (řešilo si tak i vlastní problémy)- a teď se mu to vymstilo. Napětí mezi NL a arabskými přistěhovalci se traduje od doby kdy byl arabským mladíkem zavražděn novinář Gogh, vnuk světoznámého malíře Vincenta van Gogha - a údajně proto, že ve svých článcích protestoval proti nerovnoprávnosti arabských žen a jeho prosazování i do států Beneluxu. (Nošení burek apod.).

Dnešní odmítavý postoj Nizozemska vůči Turecku považuji za oprávněný...

0 0
možnosti
DN

13. 3. 2017 10:52
Re: Dlouhodobá tolerance

Hm a co Belgie ?.......a děti si chtěj hrát .....!

0 0
možnosti
MB

13. 3. 2017 8:17
Globalizace...

Dlouhá tisíciletí soutěžily mezi sebou jednak národní státy a druhak nadnárodní říše. Říše vznikaly a zase se rozpadaly, ale tato soutěž (bohužel i včetně válek) posouvala pokrok dopředu. Momentální "globalizační" pohled vede k vyrovnávání úrovně států prostřednictvím pohybu mas = ti chudí se vrhnou do oblastí, kde jsou ti bohatší... Celkově se možná úroveň států trochu srovná, některé oblasti se vylidní, ale rozhodně se rozevřou ještě více sociální nůžky v rozvinutých zemích. To celkově povede k nárůstu těch tendencí, které vidíme - války uvnitř států, terorismus, protestní akce. Napětí mezi státy se přenese dovnitř států...

Chceme to???

0 0
možnosti
PH

13. 3. 2017 8:17
Česko V4 nijak nepozvedne k vyšší autoritě v EU!

Pátá kolona není nic nového. Turci usazení po Evropě podléhají vlivu Tureckého dění "tam u nich", tam doma. Zadek v pohodlí Evropského světa, srdce v Osmanské říši. Dávno není vzpomínek na bídu a problémy Osmanské, dávno už nemá vyemigrovaný turek v paměti to zlé z Osmanské říše. Takže zbývá jen fandovství velkému Turecku a představa, že Turecko bude větší a mocnější, než celá Západní civilizace. Patnáct milionů turků usazených trvale v Západní Evropě je hodně možných fandů Erdoganovi v Turecku.

Turecko jakoby ani nebylo muslimské nebezpečí, protože dokáže islám vést jinou, než šíitskou, či sunitskou ideologií. Turecko dokáže islám podřídit své potřebě, státní potřebě, což je pro jiné oblasti Arábie velmi rozdílné. Dokáže islám držet silnou rukou, diktátem státu a ne imámy odněkud zpozadí řízené. Diktátorská povaha Turecka podřídí i náboženskou politiku svým záměrům. Evropa vlastně to Turecko potřebuje před přívalem náboženské politiky islámu a Turecko v osobě Erdogana tohle potřebuje a on to dobře ví. Proto jde do střetu s EU státy o možnosti využívání páté kolony v EU státech.

V4 by mohla dát svůj hlas pro posílení postoje Holandsku, leč není to Maďarsko, co by určilo zásadní postoj. Česku citelně chybí v jejich představitelích zásadnost. V domácí politické scéně hraje zásadní roli obava občanů svěřit moc lidem, kteří moc chtějí tvrdě uplatnit. Radši podlehnou slibům, než by měli dát hlas a tím i pravomoce v zastoupení jednotlivým osobám, tedy důvěru, že jednotlivec bude konat ve prospěch státu, občanů. Zjednodušeně - občané mají dojem, že větší záruka jejich prospěchu bude v anonymních komisích, než v odpovědnosti jedince. Že byrokracie a rozložená odpovědnost jsou víc demokracii podobné. Česko tak nemá schopnost V4 povznést na vyšší úroveň v EU!

0 0
možnosti
DP

13. 3. 2017 7:32
Astone, zlé počty

přes miliardu islamistů vyhrožuje Západní civilizaci. Jasně to vyjádřil jeden mladý Turek protestující v Rotterdamu, viž včerejší zprávy a šot na ČT1 : Já jsem Turek, ne Nizozemec! On přišel Nizozemsko jenom ekonomicky vycucat, a pak jej podřídit islámu. No a západní velkoryse sociální systémy mu to navíc ulehčují a ještě jej v tom podporují.

Ne, Rusko není náš hlavní nepřítel, tím je někdo zcela jiný.

0 0
možnosti
OU

13. 3. 2017 7:40
Uživatel požádal o vymazání
0 0
možnosti
FD

13. 3. 2017 7:24
Myslí si zde někdo naivně, že třeba M. Zeman

(či kdokoli jiný) při své budoucí cestě do USA se nesetká s krajany a nepovede tam svoji prezidentskou kampaň?

Co by on a jeho podporovatelé řekli tomu, kdyby ho amíci vyhostili?

Tím se nezastávám Turků, ale ta situace je dosti podobná.

0 0
možnosti

Z. Čábelka

13. 3. 2017 7:36
Re: Myslí si zde někdo naivně, že třeba M. Zeman

To srovnání je nesrovnatelné a opravdu hloupé.

0 0
možnosti
RG

13. 3. 2017 7:14
Vcelku souhlas s Astonem

nicméně, když už si musel kopnout do referenda, rád bych mu připomněl, že i klasická demokracie prostřednictvím voleb již několikrát umožnila, aby se k moci dostali nedemokratické živly (Hitler)

0 0
možnosti
JS

13. 3. 2017 7:00
Kdyby ti potrhlí

evropani nebyli takové "humánisti" dbalí "práv menšin" a nedovolili dvojí občanství, nevyrobili by si podobný problém. Buďto jsi Holanďan, němec, Rakušák nebo Turek. Pokud jsi Turek vol si v Turecku, v Evropě jsi cizinec na dlouhodobý pobyt. A pokud budeš porušovat zákony tak o něj / o trvalý pobyt / přijdeš.

0 0
možnosti
JM

13. 3. 2017 7:23
No...ale jo !

Byť Asangne by asi protestoval...

0 0
možnosti

13. 3. 2017 6:59
Chce to hlavně klid

V Nizozemí vrcholí předvolební kampaň. V Turecku vrcholí také předvolební kampaň. Z obou stran proto znějí silácká prohlášení. Až bude po volbách, situace se zase uklidní.

0 0
možnosti
TK

13. 3. 2017 7:06
Re: Chce to hlavně klid

Zajímavá myšlenka: situace se zase uklidní. Na to bych teda nesázel. Zatím "situace" eskaluje týden po týdnu, volby nevolby. Zdaleka ještě nejsme na vrcholu.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz