30.5.2023 | Svátek má Ferdinand


Diskuse k článku

V Rotterdamu za Prahu

Recep Erdogan chystá v Turecku nástup do diktátorské pozice. Použije k tomu referendum. To by si měli zapsat za uši všichni ti podporovatelé referenda jako údajně nejdemokratičtějšího vyjádření lidové vůle.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Han 13.3.2017 8:19

Re: Astone, zlé počty

Máte pravdu. Proto Rusko za přítele nepokládám.

"Jak směšno, jak neprakticky bylo by s tajným nepřítelem svým, který rouchem bratrským chtivost svou jen zakrývá, bratrovati se!"

A. Trick 13.3.2017 8:24

Re: Astone, zlé počty

Však AČR spolu s Bundeswehrem nacvičuje Barbarossa II. Tentokrát již nebude česká armáda hlídat muničáky v Italii.

O. Uživatel 13.3.2017 9:11

Uživatel požádal o vymazání
P. Lenc 13.3.2017 8:04

Re: Astone, zlé počty

Také jsem si poslechl "integrovaného" Turka.A takových je v EU většina.

F. Doušek 13.3.2017 7:24

Myslí si zde někdo naivně, že třeba M. Zeman

(či kdokoli jiný) při své budoucí cestě do USA se nesetká s krajany a nepovede tam svoji prezidentskou kampaň?

Co by on a jeho podporovatelé řekli tomu, kdyby ho amíci vyhostili?

Tím se nezastávám Turků, ale ta situace je dosti podobná.

Z. Čábelka 13.3.2017 7:36

Re: Myslí si zde někdo naivně, že třeba M. Zeman

To srovnání je nesrovnatelné a opravdu hloupé.

F. Doušek 13.3.2017 9:32

Re: Myslí si zde někdo naivně, že třeba M. Zeman

Opravdu? A v čem prosím konkrétně? Zeman je prezident a chce být znovu zvolen. Erdogan je prezident a chce si upevnit moc změnou Ústavy (ostatně o tom již blábolí i ten náš).

Tak kde je zásadní rozdíl?

Z. Čábelka 13.3.2017 10:53

Re: Myslí si zde někdo naivně, že třeba M. Zeman

1) Máte dojem, že Češi: Baráčníci, Sokolové a obdivuhodní krajánci v USA žijící několik generací jsou nějakým nebezpečím pro lidskou civilizaci a pro samotné USA? Máte dojem, že církev Česko bratrská, či Husitská má ambice vnucovat někomu nějaký životní styl, který omezuje ostatní?

2) Máte dojem, že soudruh Zeman svolá u nějaké benzinové pumpy výhružnou demonstraci síly českých emigrantů?

3) Máte dojem, že tam bude demonstrovat své přátelství k Rusku a ČLR a osočovat Republikánskou či Demokratickou stranu a fungování demokracie v USA jako takové?

4) Máte dojem, že pojede osobně aktivovat Stbácké spící koně?

5) S tou ústavou to krajánci asi neovlivní. Snad cítíte, že Zemana opravdu trvale nemusím kvůli mnoha důvodům a otázkám.

D. Polanský 13.3.2017 7:36

Naivita

To snad nemyslíte vážně!? Přece tahle podobnost je možná 1%. Jednoduše Zemana nevolte a hotovo. To bych chtěl vidět, zda byste se odvážil v Turecku nevolit Erdogana.

F. Šimek 13.3.2017 8:14

Re: Naivita

Koho bude volit Polanský ???

V. Novák 13.3.2017 9:04

Re: Naivita

Samozřejmě že je možné v Turecku nevokit Erdogana. Volby tam probíhají tajně jako u nás.

Jenomže Erdogan dělá to, co se tak vytýká Zemanovi, že nedělá - sjednocuje společnost. Pro většinu Turků je Erdogan druhý Attatürk, člověk, který vyvedl zem z hodpodářského úpadku a dokonce na cestu demokracie. Což je pravda - byl to Erdogan a jeho strany (občas "demokraticky" zakazované), kdo sebral moc armádě a vrátil volbám v Turecku jejich smysl.

Přederdoganovské Turecko mohl prohlásit za demokratické jen opravdový zaslepenec nebo někdo, kdo v Turecku nikdy nebyl. Vládla armáda a když se volby nevyvedly podle její chuti, prostě provedla převrat. Nejméně čtyřikrát v poválečné historii Turecka.

R. Langer 13.3.2017 10:33

Re: Naivita

... a Turecko vzkvétalo. Teď už nebude.

A. Trick 13.3.2017 8:17

Re: Myslí si zde někdo naivně, že třeba M. Zeman

Tak hluboko jste klesnul ve Vaší nenávisti?

F. Doušek 13.3.2017 9:36

Re: Myslí si zde někdo naivně, že třeba M. Zeman

Jste blbý? Co je na mém srovnání nenávistného?

D. Nowodny 13.3.2017 10:55

Re: Myslí si zde někdo naivně, že třeba M. Zeman

V Americe nemá šanci !

R. Gramblička 13.3.2017 7:14

Vcelku souhlas s Astonem

nicméně, když už si musel kopnout do referenda, rád bych mu připomněl, že i klasická demokracie prostřednictvím voleb již několikrát umožnila, aby se k moci dostali nedemokratické živly (Hitler)

J. Schwarz 13.3.2017 7:00

Kdyby ti potrhlí

evropani nebyli takové "humánisti" dbalí "práv menšin" a nedovolili dvojí občanství, nevyrobili by si podobný problém. Buďto jsi Holanďan, němec, Rakušák nebo Turek. Pokud jsi Turek vol si v Turecku, v Evropě jsi cizinec na dlouhodobý pobyt. A pokud budeš porušovat zákony tak o něj / o trvalý pobyt / přijdeš.

J. Mrázek 13.3.2017 7:23

No...ale jo !

Byť Asangne by asi protestoval...

V. Novák 13.3.2017 9:05

Re: No...ale jo !

Proč by Assange měl protestovat?

J. Mrázek 13.3.2017 10:10

Re: No...ale jo !

v jiné zemi máte možnost s druhým státním příslušenstvím žít, když na tu svou původní prásknete její svinstva. Tato možnost by po intervenci původních šmejdů u Vaší druhé země zmizela a svět by se stal totalitou, bez možnosti obhajoby a s nekonečnými možnostmi pro loutkovodiče. Chtěl by jste takový svět? Jako loutkovodič jistě, ale .... ?

J. Mrázek 13.3.2017 10:18

Tím nepopírám, že....

..je lidstvo přemnožené, že je s tím nutné něco udělat, ale bez UFO, bez válek a jejich roznětek náboženstvích, bez koncentráků, bez defoliantů, bez otrávené půdy a GM plodin s vedlejšími účinky. Prostě civilizovaně. Nebude to snadné. Musí být shoda a nic nesmí být násilné. Teď jen vymyslet jak ... ta časovaná bomba tiká a run na banky je ničím ve srovníní s runem na poslední zásoby a semenné banky nevyjímaje. Před tím se nikdo neschová a na každého dojde. Suma (uvažovaná elitou) 300 milionů lidí, jako postačující k zachování "druhu" možná vyhoví na krátký čas, ale je to jen odklad. Měli bychom si přestat lhát a začít spolupracovat. Jinak skončíme. Když koukám na ten dnešní svět, zas tak moc škoda by to nebyla....

L. Černín 13.3.2017 6:59

Chce to hlavně klid

V Nizozemí vrcholí předvolební kampaň. V Turecku vrcholí také předvolební kampaň. Z obou stran proto znějí silácká prohlášení. Až bude po volbách, situace se zase uklidní.

T. Kohout 13.3.2017 7:06

Re: Chce to hlavně klid

Zajímavá myšlenka: situace se zase uklidní. Na to bych teda nesázel. Zatím "situace" eskaluje týden po týdnu, volby nevolby. Zdaleka ještě nejsme na vrcholu.

L. Černín 13.3.2017 7:13

Re: Chce to hlavně klid

Nizozemské parlamentní volby se konají už ve středu 15. března. V Turecku by referendum mělo proběhnout v půlce dubna.

Kdo ví, co budou na podzim vyvádět naši politici. Třeba se budou strefovat do (sudetských) Němců, do Poláků (potraviny), do muslimů, do Bruselu. Máme se také na co těšit.

Rozhodně ale nehodlám podléhat hysterii kvůli volebním kampaním.

J. Fridrich 13.3.2017 7:18

Re: Chce to hlavně klid

" Chce to hlavně klid " toto moudro už razil náš velký předek - dobrý voják Švejk....

D. Polanský 13.3.2017 7:38

Re: Chce to hlavně klid

Zatím situace v Evropě s nástupem islámu již asi tři roky eskaluje. Až se uklidní, dejte nám všem vědět.

L. Černín 13.3.2017 8:30

Re: Chce to hlavně klid

Islám nastoupil v Evropě před 3 roky? A já myslel, že desítky milionů muslimů v Evropě žijí již po desetiletí (staletí). Jediné, co eskaluje, je možná mediální hysterie.

J. Fridrich 13.3.2017 6:47

Dnešní svět bude muset - a to velmi rychle

Dnešní svět bude muset - a to velmi rychle - dospět k zcela zásadní skutečnosti a nekorektně-tedy pravdivě konstatovat, že civilizační úrovně a vyspělost jednotlivých etnik, zemí, států, lokalit - tedy lidí žijících v dnešní době na naší planetě je RŮZNÁ a mnohdy velmi odlišná. Stupnice hodnot, rozvoj společnosti, její kultura, hygiena, tolerantnost, vztah k ženám, k dětem, schopnost akceptovat jiné pohledy na vývoj světa - to vše je velmi ODLIŠNÉ v různých částech světa. Konkrétně země tak zvaného Západu, tedy křest'anské, Euro-Atlantické civilizace jsou nepochybně vyspělejší a to nejen ve vědě, technice, technologiích - ale právě v uspořádání své společnosti, hlavně v její humánní podobě, demokracii, práv a svobod svých občanů. V jiných částech světa jsou zcela jiné hodnoty a je zajímavé, že když přijdou k nám, tak místo spokojenosti a vděku za nový domov přináší až nepochopitelnou NENÁVIST. Raději tedy tyto světy nesměšovat - a když už, tak jim pomoci u nich doma, ale pozor na jejich „ přemnožení .."

Toto bohužel platí i na dnešní Turecko - Erdoganovo Ataturkovo, postupně se civilizující nyní ODCHÁZÍ...

J. Mrázek 13.3.2017 7:28

To máte těžké...

Fotografie zubožených dětí, umírajících hladem je prostředkem, jak do té oblasti dodat potraviny, pak dodávat potraviny, pak trvale živit tamní oblast a ignorovat nárůst tamní populace na deset násobek a kruh se uzavře, až nesoběstačné společnosti vyžerou i ty soběstačné...

J. Fridrich 13.3.2017 8:37

Re: To máte těžké...

Ano, je to tak..

Myslím, že existuje jen jediné rozumné a účinné řešení - tedy že vyspělé, civilizované, tedy Západní země bud' po dobrém, nebo po zlém zajistí regulaci porodnosti-přírůstků populace v rozvojových zemích - hlavně v Africe, Asii a Latinské Americe.. Jinak to PŘELIDNĚNÍ prostě nemá řešení.

Aby tyto Západní, civilizované země zůstali SILNÉ je nutné okamžitě zastavit MÍSENÍ-ŘEDĚNÍ svého pracovitého a výkonného obyvatelstva IMIGRANTY - oni k nám přece v drtivé většině nepřichází pracovat, ale přichází naše země rozvrátit a ovládnout..