Neviditelný pes

V Lucemburku o solidaritě

8.11.2019

Premiér Andrej Babiš je v Lucemburku a jedná s tamním premiérem Xavierem Bettelem. Navazuje na pražský summit 16 členských států Unie, který jednal o budoucnosti evropských fondů politiky soudržnosti.

Často citovaným slovem je solidarita. Není to dobře, že se v souvislosti s těmito fondy hovoří o solidaritě. Evropská unie rozšířením na východ rozšířila operační prostor pro byznys západních států. Na dividendách odchází z Česna západním směrem tři sta miliard korun. To není žádná solidarita, to je prostě byznys. Západní firmy investovaly a nedělaly to pro krásu českých očí, nýbrž pro zisk. Daně odvádějí doma, ne u nás. Takže je naprosto v pořádku, že část těch peněz přechází zpátky do země, odkud to bohatství prací tamních lidí vzešlo. Nikdo nemusí nikomu nic vyčítat.

Naopak, tím, že se do věci zamíchaly nebyznysové pojmy, jako je solidarita, se všechno jen zkreslilo a voda se zakalila. Z útržkovitých informací se dá soudit, že se Andrej Babiš tohle snaží vysvětlit lucemburskému předákovi.

Předákovi země, kde se nic významně nevyrábí a své bohatství čerpá zejména z peněžních machinací. Je prokázáno, že jen Německo přišlo na daních kvůli Lucembursku o 200 milionů dolarů. A Lucemburčan Juncker měl tu drzost kárat země Východu za nedostatek solidarity.

Nápad hodný komunisty

To jsem zvědav, co všechno ještě komunistickou hlavu napadne ve dny výročí dne, kdy praskl jejich režim. Teď si vyvzpomněli, že redaktoři ČT a ČRo jsou vlastně veřejní činitelé a že mají podávat majetková přiznání. Pár redaktorů znám, nikdo z nich si vilu nepostavil a v Bentley nejezdí. Je to čistá buzerace.

Přitom je kupodivu, že se zrovna komančové staví do šiku těch, kteří si do těchto dvou institucí chtějí kopnout. Na telku moc nekoukám, zato rádio poslouchám pořád a komunisté se tam vyskytují v procentu neodpovídajícím jejich zastoupení ve voličstvu a následně ve sněmovně. Chápu, že se jim stýská po době, kdy jim tom patřilo celé, ale přece jen trochu soudnosti by si měli udržet.

Stávka Lufthansy

Dvě stě tisíc lidí poškodil personál Lufthansy svou stávkou. Jak pozoruju, Lufthansa je nejčastěji stávkující společnost. To vím už dlouho, a proto bych nikdy s Lufthansou neletěl, pokud bych měl jinou možnost (od té doby, kdy jsem kvůli takové lufthansí stávce málem prošvihl dosti složitý návazný let do Tibetu). Myslím, že by bylo pěkné rozpoutat kampaň Nelétejte s Lufthansou a Zničte ten svinský, věčně stávkující podnik. Tady v Česku by se to asi ujalo, jenže Lufthansou létá jen málo Čechů. Obávám se, že Němci jsou levičáckou masírkou už tak zpitomělí, že té stávce ještě tleskají.

Aston Ondřej Neff


zpět na článek