20.9.2020 | Svátek má Oleg


V čele krasava s kérkou

25.11.2019

V šílené době mají šílené nápady šanci zaujmout a takový už jednou byl v nedlouhých dějinách politické strany, momentálně ponořené pod pětiprocentní hranici, nicméně v parlamentu díky minulé slávě setrvávající. Bylo přece šílené, že si TOP 09 vzala jako maskota stoletého spícího aristokrata ozdobeného oranžovým čírem na hlavě - a mladí lidé byli nadšeni! 

Mohli by teď najít zalíbení v krasavici Markétě Pekarové Adamové, která vystoupila před fotografy v šatech tak střižených, aby její arabské tetování na levé ruce bylo pořádně vidět. Má tam jména svých blízkých, má to z Maroka, kde fungovala jako humanitární pracovnice. Další plusový bod. Víkendové sněmování TOP 09 vyhrála v souboji o předsednické křeslo s Tomášem Czerninem. Ten nastoupil do boje s flašinetem vyluzujícím po otočení klikou píseň o estébáckém oligarchovi devastujícím zemi.

Tak tedy Markéta s kérkou povede stranu TOP 09. Prezentuje konkrétní programové body, chce, aby strana prosazovala přijetí eura. Okolo tohoto tématu se u nás chodí jako kolem horké kaše. Má své vyslovené protivníky, nicméně v mainstreamu převažuje postoj „ano, ale jindy“. Další nápad je sestavení stínové vlády. I ten je šílený s ohledem na tři a půl procenta preferencí, ale proč ne. Pokud by stínoví ministři byli schopní a dokázali se prosadit v mediální vřavě, mohli by straně pomoci. Pozitivní program: co chceme dělat a co budeme prosazovat, když nám dáte důvěru a zúčastníme se vlády.

Zatím ten program vypadal jinak: budeme nadále smrdět v opozici, nadávat na estébáka a čas od času sabotovat jednání parlamentu obstrukcemi.

Taky je to program, ale nezdá se, že by voliče pozitivně oslovoval.

Aston Ondřej Neff


Trápí vaše dítě suchý kašel? Vyzkoušejte s námi sirup Petit Drill, který je z 99 % přírodního původu
Trápí vaše dítě suchý kašel? Vyzkoušejte s námi sirup Petit Drill, který je z 99 % přírodního původu

Dopřejte své rodině klidný spánek. Přihlaste se k testování a objevte účinky dětského sirupu Petit Drill – přírodního léku v boji proti suchému...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.