28.10.2020 | Den vzniku samostatného československého státu


Už to trvá příliš dlouho

6.3.2020

Už to trvá příliš dlouho na to, aby to ještě bylo zábavné, chce se povzdechnout nad tahanicí kolem střetu zájmů Andreje Babiše. Přitom to bylo jasné od prvopočátku, kdy Andrej Babiš vešel na politické kolbiště. Věci se vyvinuly tak, jak se vyvinuly, prostě proto, že coby prodavač nadějí byl Babiš úspěšnější než jiní politici. 

Mluvil a mluví jinou dikcí, nepoužívá ten aparátnický slovní aparát typu Hamáček, je z něho cítit energie – to na lidi působí. Jenže politika v demokratickém státě je založena na schopnosti dohody a spolupráce. Babiš se nedokázal vzdát benefitů miliardové firmy a ještě na sebe nabalil média. Tím dal svým slabším konkurentům záminku, aby ho mohli mlátit po zádech i po hubě, a oni to s chutí dělají. V podstatě se tím zbavil možnosti dělat seriózní politiku. Teď už je pozdě na to, aby s tím něco dělal. Jeho optimální východisko by byl Cimrmanův / Kaczynského krok stranou. Premiérování svěřit univerzálnímu ministrovi Havlíčkovi a řídit všechno bokem. Jinak bude mít unijní orgány na krku a ty ho dříve či později připraví o peníze. Jestlipak mu to stojí za to?

Overtonovo okno

To je termín označující proces, během něhož se postupně stává myslitelným to, co bylo dřív nemyslitelné.

My tady na Neviditelném psu jsme sice psali už v tom roce 2015, že uvolnění masivní ilegální migrace byla osudná chyba. Teď se to stává oficiální unijní politikou. Overtonovo okno se ale pořád ještě otevírá. Za jak dlouho budou orgánové schopni uznat, že se hranice dají hájit jenom silou? Pak bude mít smysl bavit se o evropské armádě.

Hranici s Tureckem za nás Američani hájit nebudou.

Koronavirus a Brusel

Europarlament zrušil jednání ve Štrasburku a bude jednat v Bruselu. A pak že s epidemií není spojeno nic pozitivního!

Lurdy selhaly

Čteme, že se kvůli koronaviru zavírá tohle a tamto a mimo jiné i poutní místo Lurdy. Tam lidé kvůli zázračnému ozdravování putují poté, co se v roce 1858 zjevila Panna Marie. To je mi ale divné pí ár pro místo, kde chromí odhazují berle a slepí odkládají bílé hole!

Aston Ondřej Neff


Hledáte zdravou svačinku? Sáhněte po kapsičce od Sunaru, která je komplet BIO včetně obalu
Hledáte zdravou svačinku? Sáhněte po kapsičce od Sunaru, která je komplet BIO včetně obalu

Když se řekne Sunar, co se vám jako první vybaví? Chutné sušené mléko? Není se čemu divit. Sunar a jeho kojenecká výživa tu je pro naše miminka už...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.