31.10.2020 | Svátek má Štěpánka


Už ne otloukánek, ale otloukánek

29.7.2019

Andrej Babiš se v sobotním Právu zásadně vyjádřil k aktuální situaci. Vyrobilo ji aktuální vedení ČSSD, které pod Sobotkovým vlivem dotlačilo Hamáčka k vyhazovu Staňka, aby podrazilo Hamáčkovi nohy. Takže Babiš za nic nemůže, a proto vydává toto zásadní prohlášení, že už má všeho po krk.

Háček je v tom, že má bezpochyby pravdu v tom, že se Jan Hamáček zachoval přinejmenším neobratně, když podlehl vnějším tlakům a Staňka odvolal. Ono tedy, první chyba byla v tom, že ho jmenoval, ale budiž. No a pak to jelo.

Jsou zde tedy dva pohledy. Jeden jaksi věcný a lidský: sociální demokracie před rozpadem, neschopný ministr Staněk nahrazovaný člověkem z jiného světa, prezident ze své moudrosti to nehodlá trpět, takže Babiš „mu rozumí“, jak řekl doslova.

Na druhé straně je tu premiér s nějakou autoritou, opřený o ústavu. Stát má fungovat podle pravidel nezávislých na aktuálně angažovaných lidech. Babišové, Zemani i Chovancové odejdou a ústava zůstává. To je jedna z nosných os demokracie. A co je to platné, Zeman se rozhodl ji vystavit trhací zkoušce a Babiš není schopen mu v tom zabránit.

Takže ho to přivedlo k tomu státnickému veřejnému vystoupení: už toho mám dost, pohár trpělivosti přetekl. Tak abyste věděli, od téhle chvíle přestávám být pitomcem a otloukánkem a budu skákat podle Zemanovy píšťalky, protože s ním souhlasím.

Nezbývá než doplnit mantrou na tomto místě mnohokrát opakovanou: jen na tom záleží, zda to vadí, nebo nevadí voličům ANO. Zjevně nevadí.

Alternativa opozice

Je to opravdu na pováženou. Velmi správně bubnuje opozice na poplach. Kdyby vyhráli Piráti, s kým sestaví vládu? S ANO určitě ne. S komunisty a SPD? To je pitomá otázka. ODS je zprofanovaná a nedokázali by ji prosadit před svými voliči. Takže jim zbývají lidovci, TOP 09 a STAN. Budou potřebovat velkou lupu neboli zvětšovací sklo, aby je našli. Možná dostanou přes 50 %, ale kam potom emigrovat?

Zásadní otázka

Oddělme zrno od plev.
Ale… Co je zrno a co jsou plevy?

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.