7.7.2020 | Svátek má Bohuslava


Ústavní stížnost? My máme lepší!

15.5.2019

Osmatřicet senátorů se podepsalo pod ústavní stížnost napadající zdanění finančních náhrad za majetek nevydaný církvím v restitucích. Stížnost podávají lidovci, ale také senátoři ODS a ČSSD, to je obzvlášť cenné. Připojila se i formace Senátor 21, formace poněkud bizarní, ale své dva senátory taky má. Věci asi neprospívá rozhodnutí STAN podat vlastní senátní stížnost. 

Starostové zdůrazňují porušení legitimního očekávání založeného na uzavřených smlouvách. Je to idea pozoruhodná, jednak svou podstatou, která je jistě správná, jednak legitimním očekáváním, že lidé pochopí, o co tady jde: a zde jsme u toho. Je to výsledek života v akváriu. Strůjci konkurenčního návrhu předpokládají, že veřejnost takovou subtilitu pochopí a vezme za svou.

Přitom tady jde o velmi příkře vyhraněný spor. Hlasovací mašina ANO prosadila nové odkradení církví, oponenti se proti tomu ohrazují, že jde o porušení již uzavřené smlouvy. Určitému typu lidí porušení smlouvy nevadí, když jde o to sebrat flanďákům jejich prachy. To je vize bolševiků, umírněných bolševiků z Lidového domu (včetně multimilionového dluhu) a ANO, které má ty názory, jež momentálně vedou k jakémukoli zisku.

Proti takovému hodnotovému bloku je třeba postavit se jednoznačně a srozumitelně. Starostové se jednoznačně a srozumitelně pokusili zviditelnit v situaci, kdy plují na hodně děravé loďce a vlny jim šplouchají přes okraj. V podstatě jen oslabili snahu postavit se této drzé zlodějně.

Nepomohli. Ani dobré věci, ani sobě.

Zato ten jí pomoh

Miliardář Daniel Křetínský připustil u soudu, že obdarovával milenku tehdejšího premiéra Nečase Nagyovou šperky od Cartiera v ceně řádu set tisíc korun. Doslova k tomu dodal, že z pohledu jeho majetkových poměrů se nejedná o žádné extrémní dary. Tak to je tedy formulace… Té se vyrovná leda Paroubkovo kdo z vás, pánové, na to má. Ukázka pokřiveného pohledu na svět, kdy si lidé žijící v akváriu neuvědomují, že se na ně někdo kouká a poslouchá, co jim padá od huby.

Aston Ondřej Neff Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.