18.4.2024 | Svátek má Valérie


Diskuse k článku

Úspěchy EET

Ministryně financí Alena Schillerová oznámila na tiskové konferenci, že EET přinese v příštím roce 15,2 miliardy korun. Jednu věc neoznámila. Jak zjistila, že nějakých iks miliard přinese EET?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Krátký 29.11.2019 3:22

na chatě ( kde spím až 4 noci v týdnu, pronajatý byt jsem už musel pustit z fin důvodů ) mám vytápění elektrikou nastaveno na 9C aby mi nezamrzla voda a v pátek mezi 12,00 až 15,00 na 15C - přijíždím cca v 15,00 a ještě jsou tělesa ÚT vlažná. Potom zatopím dřevem v krbu s výměníkem a ten krb potom jede na plný výkon až je v chatě nádherných 20-22C. Takže ročně spálím asi 10 m3 dřeva. A motorovou pilu mažu vyjetým olejem z friťáku - to patří k té řepce. K EET takto : do práce chodím nepřetržitě a bez Áček a marodění od 1.7.1960 - protože z mého starobního důchodu se neuživím a protože mám tři překrásné pravnučky, jejichž tatínkové jaksi nejsou. A tak jsem si musel pořídit EET vybavení a měsíčně platím za jeho provoz 180,-kč plus účetní, která to čtvrtletně sumarizuje a posílá na Fin úřad i poštou taky za moje peníze. K tomu věčné trápení s připojením k internetu - jak kdysi říkával můj tchán - jdite mi do pihele s těma vašima kravinama - dobré ráno R^R^R^

J. Franke 29.11.2019 3:14

Taky by mě zajímala metoda, jak zjistit ono číslo, o kolik stát pomocí EET zbohatl. Patrně to exaktně nepůjde, takže asi jen odhad s pořádnou možností chyby.

M. Krčmář 29.11.2019 2:32

Mohlo to dopadnout mnohem hůř. Ale to není omluva toho co je teď. Doufám!

M. Krčmář 29.11.2019 2:10

Tak nevím,kam půjdeš dnes na oběd Astone,bejt tam já kuchařem,nešetřil bych morugou.

J. Prikner 29.11.2019 2:05

Astone, ty kecy o škodlivosti EET si laskavě odpusť. Podle statistiky ČSÚ jich přibývá. No a zdražuje se všude, podídej se na cenu brambor a zeleniny.

L. Zach 29.11.2019 2:30

@Prikner # Kontrolní otázka: Čím to, že jako bývalá "bramborová velmoc" brambory dovážíme a zdražily o 2/3 proti loňsku. Souvisí to nějak s řepkou? Zkuste si zjistit odpovědi na následující otázky:

Jaká plodina má v ČR nejvyšší výkupní cenu za tunu a jak k tomu došlo? ### Který evropský stát vítězí v pomyslné soutěži o největší % podíl řepkových polí? ### Proč zákonodárci v ČR schválili ještě větší než EU doporučená % přimíchávaných biopaliv no benzínu a nafty ### Souvisí s oblíbeností (ekonomickou výhodností) plodin v ČR cena brambor, která meziročně stoupla v 4/2019 o 70% nebo zvyšující se cena cibule?

Já odpovědi našel v tomto článku: Proč Česko zarostlo řepkou. Nabízíme fakta a souvislosti – Deník N // https://denikn.cz/137120/proc-cesko-zarostlo-repkou-nabizime-fakta-a-souvislosti/

M. Krčmář 29.11.2019 2:36

Řepkový olej je výborný,teda na vaření,do motorů se ale vážně nehodí.

V. Mokrý 29.11.2019 5:51

Zdražují všechny základní potraviny, ve kterých už nejsme soběstační. Tak totiž funguje dotační politika v původních zemích EU a nadnárodních potravinářských řetězců.

Likvidace zemědělství a zelinářství začala v ČR zničením Agrokomplexu Slušovice a špatně provedenými restitucemi sedláků.

J. Zima 29.11.2019 7:48

Agrokomplex Slušovice nebyl nic jiného, než protežovaný podnik s privilegii jaké nikdo jiný neměl a to díky stykům Čuby na bolševické špičky. Nic nebránilo Slušovicím v rozletu po změně poměrů, jenže se ukázalo, že v konkurenčním prostředí bublina splaskla.

Máte ale pravdu v tom, že zemědělská dotační politika EU je šílená. Mimochodem je to jedna z věcí, která nepřímo podporuje migraci, protože africké, země, které by mely šanci prodat svou zemědělskou produkci v Evropě nemohou dotovaným cenám konkurovat.

No a restituce sedláků, tedy přesněji zemědělských družstev, naprosto úmyslně zablokoval oslavovaný Josef Lux, jeden z největších likvidátorů českého zemědělství spojený s lobby bývalého vedení JZD.

V. Mokrý 29.11.2019 8:04

Slušovice zašlapal do země V. Havel, na popud Devátého ( vyhozeného z tohoto družstva pro neschopnost ), disidenta - slušovické nitky.

V té době už bylo více družstev, které následovaly Slušovice.

Nejen Lux.

J. Zima 29.11.2019 11:36

Prosím vás to je bajka. Devátého ze Slušovic vyhodili na příkaz StB a Čuba samozřejmě poslechl, protože byl s bolševiky jedna ruka. A jak by Havel mohl Slušovice zašlapat? K tomu neměl pravomoc. Ve skutečnosti začal tunelování sám Čuba, protože věděl, že se stávajícím výrobním programem se nemůže dlouho udržet. Založil několik desítek akciových společností a tam vyváděl majetek. Občanské fórum v JZD tehdy dalo podnět na tehdejší Výbor lidové kontroly, ale vyšetřovalo se liknavě a při údajném vyloupení trezoru společnosti MORAGRO se ztratily klíčové dokumenty, takže všechno šlo do ztracena.

J. Prikner 29.11.2019 10:14

Jestli se dobře pamatuji, pak řepka se přidává do benzinu podle bruselského nařízení, ostatně EU zdevastovala české zemědělství na více frontách.

L. Zach 2.12.2019 18:57

„Například v roce 2009 stanovil český zákonodárce podíl biopaliv 3,5 procenta pro motorové benziny a 4,5 procenta pro nafty oproti dvěma procentům vyžadovaným unijní legislativou,“ upozorňuje publikace Zbytečně zatěžující transpozice, kterou sestavil tým Právnické fakulty Univerzity Karlovy pod vedením Richarda Krále.

Jde o takzvaný gold-plating (český překlad pozlacování se příliš nepoužívá), kdy národní parlament přijal přísnější normu, než vyžadoval ten evropský. Známějšími příklady gold-platingu je povinné balení pečiva do igelitových pytlíků, povinné bezdotykové kohoutky v restauracích nebo stavebně oddělené prostory pro přípravu masa a zeleniny v restauracích. Ani v jednom případě původní unijní pravidla tato opatření nepožadovala; prosadila je buď česká vláda, nebo Parlament.

Jedním z největších zpracovatelů řepkového semene a výrobcem metylesteru, který se přimíchává do bionafty, je společnost Preol z holdingu Agrofert.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/repka-babis-ano-evropa-eu-volby-biopaliva-smernice_1905280600_jab

https://www.kverulant.org/kauza/drahy-bioomyl

A. Holík 29.11.2019 1:41

Muhehe, uz Babisovi trololove lezou i sem ;-D

P. Spáčil 29.11.2019 0:55

Autor jaksi v rámci kritiky EET zapomíná, že ono zdražení za 3 roky o 30 % nebylo primárně v tom, že by se hostinští napakovali ale ve zdražení vstupů, tedy mezd, energií a surovin.

V. Mokrý 29.11.2019 5:42

Zřejmě pod rozlišovací schopností Astona a nejen jeho.

J. Čáslava 29.11.2019 0:29

Váženému panu spisovateli zdražili v jedné z hospod oběd a už je celé EET k ničemu. Kdyby to byl jen trochu novinář, aspoň trochu by po tom pátral v terénu. Pracovníci finančních úřadů by ho informovali, jaký přínos EET skutečně přináší. Asi je schopný psát jen ty své fantasmag romány.

L. Zach 29.11.2019 2:20

@Čáslava # "Pracovníci finančních úřadů by ho informovali, jaký přínos EET skutečně přináší."

Prosím a Vy byste snad čekal, že by "pracovníci finančních úřadů" říkali něco jiného (než že EET má obrovský přínos - o ministryni financí nemluvě)?

Pokud ano, pak si dovolím parafrázovat autora a volám: "Bůh pomoz tomu, kdo si to myslí."

Viz také mantra nezávislého tisku "ověřit z nezávislého zdroje" - t.j. účinnost jakýchkoliv opatření musí hodnotit někdo nezávislý, jinak je to jen taková hra...

J. Vintr 29.11.2019 0:24

Hospodský v Praze a okolí si může dovolit zdražit o třicet procent. Někde na venkově to většinou moc nejde. Pokud tam hospoda žije jen z prodeje piva s minimální marží, tak může být EET likvidační.

M. Ilsner 29.11.2019 0:15

první část 1*

druhá část 1*