21.5.2022 | Svátek má Monika


Diskuse k článku

Údiv nad předsedou

Přes svátky politika utichla a ne snad, že by se nám po ní stýskalo. Pozornost se tedy soustředila na rozhovor předsedy Ústavního soudu Pavla Rychetského na Primě. Reagovat budou lidé podle míry svého angažmá na politické scéně, pozorovatel nezaujatý vyjádří údiv nad absencí nestrannosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. 6S6. 6.4.2021 6:40

Bratře copak tak po ránu, prostata?

K. Salajka 6.4.2021 5:14

Nechtějte po tom nedostudovném zrzkovi účetnictví - to je tájná zbráň všech neziskovek.

R. Nováček 6.4.2021 7:19

Ano,

a ještě placka Lidé PRO

J. Vobr 6.4.2021 3:09

PŘEDSEDA ÚS NEMÁ CO POHLEDÁVAT V POLITICKÝCH POŘADECH TELEVIZE A KOMENTOVAT ČI HODNOTIT POLITIKU !!!

Taky by neměl vystupovat v cirkuse Berousek jako klaun ;-D;-D;-D

H. Kotaz 6.4.2021 5:02

R^

P. Hatina 6.4.2021 0:56

Tak on pan Rychetský skutečně až nadbytečně žvaní do médií (což by ze své funkce neměl). Jenomže, v tomto případě má pravdu. Rolí ÚS není určovat zda jsou rozhodnutí vlády dobrá nebo špatná, on by měl rozhodovat a zasahovat (a to co nejdřív), pokud jsou protiústavní. Leč, vzhledem k tomu že i v tomto mohou být právní spory - a navíc že tu je krize covidu, tak ÚS jde ještě níž, a požaduje alespoň aby ta vyhlášená nouzová opatření, byla dostatečně zdůvodněna. Ale jestli vláda nedělá ani to, tak je i kritika panem Rychetským naprosto správná.

Ono totiž, jestli už tady žijeme dlouhodobě v nouzovém režimu, kde panuje zákaz nočního vycházení, policejní a vojenské kontroly na silnicích, zavřená většina provozoven a obchodů, zákaz shromažďování lidí, a mnohé další - o omezení činnosti parlamentu ani nemluvě, tak na to už i ten Ústavní soud reagovat musí.. I třeba proto, aby se vůbec na podzim ještě nějaké svobodné volby konaly..

Ale jestli si Aston myslí že to nevadí, protože přece jeho jako pana spisovatele zatím někdo (mrky mrk) na mejdan pozve ale hlavně že pro plebs platí nařízený tuhý pořádek, tyhle iluze měly na západě elity poměrně často..

M. Šurgot 6.4.2021 3:01

Je videt, pane Hatino, ze mate bud kratkou pamet, nebo nectete Astonovy uvodniky na NP, anebo jste jen podrazak....

Kdyby ani jedna varianta neplatila, nemohl by jste hodit po Astonovi žlučovou hořkou slinu v poslednim odstavci s onim “mrky mrk”.....

Jinak samozrejme ma kazdy pravo na svuj nazor, takze prvni dva odstavce nemusim komentovat. K jejich obsahu jen fakticka otazka - kdy doslo k omezeni cinnosti parlamentu?! To jste si vycucal snad z prstu, ne?!

J. Vobr 6.4.2021 3:13

Blábolíte ... ústavní soudci nemají co chodit do televize vykládat své politické názory !!!

;-O;-O;-O

P. Hatina 6.4.2021 6:57

Kdybych začal odspodu, tak samozřejmě činnost parlamentu omezena je, ale Vy jste si toho nevšiml. Zasedá pouze polovina poslanců, ale i ti zbytečně, protože vláda svá opatření vyhlašuje jako rozhodnutí vlády, nikoliv jako návrh zákona, takže o nich vůbec nehlasují.

A to předešlé platí taky, vláda tato svá rozhodnutí skutečně nezdůvodňuje. Ono totiž jako zdůvodnění nestačí "protože covid", ale měla by u každého toho opatření zdůvodnit jak a proč konkrétně přispěje. Protože /a v tom snad budete souhlasit/ jako důvod nařízení porušující ústavní práva a svobody občanů nemůže být "protože se na tom dohodl Blatný s Havlíčkem, když na ně řval Babiš ať se rychle na něčem dohodnou ;-D

V. Zadák 6.4.2021 4:14

Proboha co to melete? Rychetský se usnesl a šel žvanit do TV?

Víte vůbec jak funguje ÚS?

P. Neubauer 6.4.2021 5:50

Popisujete situaci třeba ve Francii?

F. Žůrek 6.4.2021 0:50

Rychecký je ten nejlepší...

Dále to nebudu rozebírat. Zdař Bůh!

P. Spáčil 6.4.2021 0:19

To bude řev. ;-D

M. Ilsner 6.4.2021 0:22

jo, jářku je vás tady řvounů dosti

V. Peroutka 6.4.2021 0:33

no a řvete za Klokani nebo za Slávii?

J. Kašpárek 6.4.2021 0:16

tak nevím, ale... Jestliže ústavní soudce je tu od toho, aby bránil ústavu a demokratické principy řízení společnosti a dělá to, pak nevidím důvod aby se Aston divil. Na tom není vůbec nic z nějakého politického aktivismu. Že se vláda dopouštěla a dopouští nadále prohřešků proti právům lidí v zemi, že někteří politici zneužívají moc ve svůj prospěch, někteří dokonce zrazují republiku, to všechno je důvod aby o tom byla řeč. Nevidím žádný důvod, aby ji nemohl pronášet ústavní soudce. Je to jeho povinnost a pracovní náplň.

A. Holík 6.4.2021 0:45

On ale neni od toho, aby branil ustavu. Ustavni zalobu musi podat nekdo jiny. Ustavni soud pouze pokud mozno nestrane rozhodne, zda zakon odporuje, nebo neodporuje ustave. A pokud ano, jedinou vec, co muze udelat, je napadeny zakon zrusit.

Na druhou stranu ano, v zasade jde o znalostni posouzeni, kde by politicky nazor nemel hrat velkou roli.

Na treti stranu politicky nazor hraje roli vzdy a vsude. A na ctvrtou, takhle aspon vime, jaky ten nazor je. :-)

P. Hatina 6.4.2021 7:23

Jasně, tady se dostáváme do rozporu slov pravomoc a autorita. Skutečně, Ústavní soud má pouze pravomoc rozhodovat a rušit, až když k němu podá patřičnou žalobu.

Jenomže, na druhé straně, předseda ÚS by měl mít ze své ústavní funkce dostatečnou autoritu, k tomu aby to co řekne v médiích občanům, bylo i dostatečně vážně přijímáno. Což tedy a bohužel, vzhledem k celkovému stavu našeho soudnictví vůbec není jisté. Stejně jako že pan Rychetský si svou mediální válku se Zemanem vede už dlouho, aniž by to někoho zajímalo...

H. Kotaz 6.4.2021 0:11

A co takhle Astone, zamést si i před vlastním prahem.

Když jde o ten údiv nad předsedou ÚS P. Rychetským. Ano, už jím neměl 2roky být, kdyby jako chlap držel slovo.

M. Hromádko 6.4.2021 0:08

Přesně napsané. R^

M. Ilsner 6.4.2021 0:20

až na to DPH