Pátek 20. června 2025, svátek má Květa
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Třeba se jim už ani pařit nechce

diskuse (872)

O strmém pádu se mluví v souvislosti se dvěma parlamentními stranami. Je to paradoxní, protože pokles (a členství v parlamentu) je to jediné, co mají společné: jsou to Piráti a Okamurova SPD. Vědci už určitě zjistili, čím to je, můj laický pohled: obě strany zesádelnatěly, ztratily rebelantský břink a sympatizanty jim odvádějí divočáci. Další paradox: divočáci odčerpávající sílu SPD mohou křičet „pryč se Židy‟ a levicoví divočáci taky křičí „pryč se Židy‟, jedni i druzí z trochu jiného úhlu, ale podstata je táž.

Tohle ale řešit nebudeme. O Pirátech jsem tu psal včera v souvislosti s potížemi digitálního stavebního řízení. Co s tím, jak zabránit nejhoršímu? Recept našla členka republikového výboru Pirátu Jana Michailidu: přitvrdíme v boji proti alkoholu!

Nemusíte se štípat, nic se vám nezdá, je to opravdu tak. Piráti začali jako bojovníci za legalizaci lehkých drog a teď budou lepit varovné etikety na flašky a reklamy do rádia a TV pustí až po osmé hodině večer. Ano, je mnoho zemí, kde přišli s podobnými recepty dávno. Naposledy jsem na to narazil, když jsem si v Portugalsku chtěl koupit u pumpy plechovku piva a div na mě nezavolali policii, protože bylo po osmé večer. Boj proti alkoholu je skvělá činnost s hmatatelnými výsledky. V USA zavedli prohibici a z následné vlny organizovaného zločinu se nevzpamatovali dodnes. V Rusku sáhl Gorbačov lidem na vodku a byl rád, že vyvázl životem. U nás se nic takového neděje, třebaže už dávno padla červená linie vyjádřená sloganem vláda která zdraží pivo padne. Je to tedy takové divné… ledaže má Jana Michailidu podklady v podobě průzkumů. Třeba se v nich ukázalo, mladí lidé už ani pařit nechtějí a Piráti jim tedy jdou vstříc. Ale to je skutečně jen hypotéza, abych dodal něco pozitivního a jenom se nedivil, co to do těch někdejších bouřliváků a nyní hofrátů vjelo.

Aston Ondřej Neff
20. 6. 2025

Nastala sezona skandálů (bude hůř).

Jan Ferenc
20. 6. 2025

Za Izraelem jednoznačně stojí i Česká republika.

Jan Bartoň
20. 6. 2025

Rusko napadlo Ukrajinu a je agresorem, Izrael napadl Írán.

Ondřej Neff
20. 6. 2025

Napůl ostříhaná hlava budí pozornost.

Ivo Fencl
20. 6. 2025

Výbor z Foglarova deníku přesto právě vychází

Lidovky.cz, ČTK
20. 6. 2025

Masivní nálet ruských dronů na Oděsu na jihu Ukrajiny zabil jednoho člověka a dalších 14 jich...

Eliška Sýkorová
20. 6. 2025

Rada Evropské unie schválila po dvanácti letech revizi, která upravuje podmínky odškodnění při...

Lidovky.cz, ČTK
20. 6. 2025

Okresní soud v Ostravě rozhodl o jedné z prvních žalob proti letošnímu zmrazení soudcovských platů....

jpl Jitka Venturová
20. 6. 2025

Letní slunovrat letos nastane v sobotu 21. června 2025 v 4:41 letního času. Na severní polokouli...

Lidovky.cz, ČTK
20. 6. 2025

Se střelným zraněním byl ve svém domě nalezen mrtev zástupce gubernátora Leningradské oblasti,...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz