11.7.2020 | Svátek má Olga


TOP 09, kdo s koho

28.8.2019

Dosavadní předseda Topky Jiří Pospíšil se vzdá předsednictví ve straně. Už dříve byl pod tlakem, zvláště pak ze strany senátora Tomáše Czernina. Ten mu vytýkal, že se nelze plně věnovat funkci předsedy strany, když je dotyčný europoslanec. Tak široké rozkročení musí vést k natržení, dodávám já, to neříkal senátor Czernin. Ale myslel to tak.

Dalo se tedy čekat, že se do čela prodere pan Czernin, ale kupodivu to udělala s nebývalou čilostí Markéta Pekarová Adamová. Aby to nebylo moc jednoduché, okamžitě se ozval Miroslav Kalousek, že její rozhodnutí „vyvolává rozpaky“, jelikož kandidaturu před prázdninami vylučovala a chtěla být nadále po Pospíšilově boku jako první místopředsedkyně. Kalousek doporučuje, aby Czernin a Pekarová Adamová „navázali na sněmu úzkou spolupráci se společným cílem zvýšit voličskou atraktivitu strany a její čitelnost“.

Málo platné, Miroslav Kalousek je humorista. Sám by se chtěl stát 1. místopředsedou. Co tedy má být ta spolupráce? Možná, že se jejich ruce společně sejdou na střence nože, aby jeden druhého politicky podřízli. Nu což, v novinách se o tom souboji psát bude. Zdali to zvýší voličskou atraktivitu strany ale dlužno pochybovat.

Aston Ondřej Neff


Advantage Consulting, s.r.o.
PLC PROGRAMÁTOR

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 45 000 - 60 000 Kč


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.