28.9.2020 | Den české státnosti


Tohle nebude chápáno

4.10.2019

Čeští zákazníci nebudou odškodněni v rámci skandálu Dieselgate, oznámil Volkswagen. Přitom tu máme experty na tuto aféru, slibují, že budou vyžadovat na VW 220 tisíc Kč, což je v podstatě suma, jakou mohou dosáhnout američtí zákazníci v rámci mimosoudní dohody. 

Půl druhého tisíce žalujících se těšilo na údajných půl miliardy korun. Ve věci náhrady se velmi angažovala eurokomisařka Věra Jourová, výsledek byl neslaný nemastný – firma se zavázala dva roky zdarma odstraňovat závady vzniklé machinací se softwarem, přičemž se ukázalo, že žádné nejsou.

Záleží tedy na formulaci sdělení. Češi, máte po ptákách, to je koření do nejedné polívčičky a brzy uvidíme, kteří kuchaříčkové třímají vařečku. Víc by nás mělo znepokojovat rozhodnutí vedení VW, že degraduje výrobky Škoda Mladá Boleslav na úroveň Dacie. Škodovky jsou příliš atraktivní a je třeba je ponížit, takto se dá číst rozhodnutí. Ovšem ve světle toho, že se Volkswagen rozhodl k sebelikvidačnímu přechodu na elektromobilitu, je to asi už všechno jedno. Pokud se naplní zelené likvidační plány pro evropskou industrii, půjde to do kopru všechno, nejen jedna česká automobilka.

Jsme v rukou šílenců. A ti, co věří, že jim někdo vysoudí na VW čtvrt mega, by si měli dát led na hlavu.

Aston Ondřej Neff


Maminky, nenechte si ujít testování dětské kosmetiky sebamed Baby!
Maminky, nenechte si ujít testování dětské kosmetiky sebamed Baby!

Pokožka vašeho miminka si zaslouží jen tu nejlepší péči. Vyzkoušejte s námi řadu sebamed Baby, která byla vyvinuta speciálně pro potřeby citlivé...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.