29.1.2022 | Svátek má Zdislava


Diskuse k článku

To už je příliš!

Včera se v Poděbradech konal pohřeb Milana Paumera, příslušníka československého protikomunistického odboje, který společně se skupinou bratří Mašínů utekl v roce 1953 z komunistického koncentračního tábora zvaného Československo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Pavel 7.8.2010 9:07

Re: S. Netzer! Toto je diskuze k věci?

Netzerová! Přestaňte primitivně sprosťačit, pls! Byť ve francozštině.

S. Netzer 6.8.2010 22:31

Re: S. Netzer! Toto je diskuze k věci?

Casse toi, pauvre con!

V. Pavel 6.8.2010 9:31

S. Netzer! Toto je diskuze k věci?

P./Pí. Netzer! Myslím, že dobře víte, že žádnou vaši pozornost vůči sobě nemám důvod pokládat za seriozní, natož přátelskou. Pokud vůči mně hodláte "slušné mravy" porušovat, jako váš zdejší přítel Vandas svými nadávkami a fízlováním, ohledně mého křestního jména po kterém však jemu a nikomu, kromě redakce, nic není, musíte počítat s negativními důsledky, které vaše nepatřičné osobní výpady mohou do úrovně diskuzí přinést. Hezký den!

V. Pavel 6.8.2010 9:19

Pí. Lukešová - nebuďte zde "užitečný idiot"!

Pí. Lukešová! K vaší, jistě dobře míněné výtce, že účastníka Fryše neoslovuji "Pane", mi dovolte vysvětlení. Nynějšího P. Fryše dobře znám, jako mimořádně podlého lháře a někdejšího nejdeviantnějšího agresora a porušovatele veškerých diskuzních pravidel, pod výlučně jím používaným nickem Rádio Jerevan, nebo Mirka. Občas vystupoval také jako Idol, avšak pod tímto nickem nevystupoval pouze sám. Nyní zde, jak je jeho známým zvykem, tentokrát z Vás dělá svého "užitečného idiota", když vás mystifikuje tvrzením, že já jsem někdejší Rádio Jerevan a Mirka. Tím býval výlučně právě on sám! Fryš pro mne proto není a nemůže být žádný "Pan"! Nechci zde nikoho, ani jeho urážet, či napadat. Co vám sděluji jsou fakta. Doporučuji vám neřešit prkotiny, jako používání "Pan/Paní", protože jednak o to principiálně v diskuzích samozřejmě nejde a není to "nic proti ničemu". Kromě toho, k tomu mohou existovat pochopitelné důvody, jako tento můj ohledně podlého lháře a mimořádně agresivního porušovatele slušných mravů P. Fryše. 

P. Fryš 6.8.2010 9:13

Re: Debil zůstane debilem,

Skutečně pozoruhodné, jak ten podrazácký moped startuje. :-)

Na první šlápnutí. Vždyť je to Ing.arch.Idol-Moped.

V. Pavel 6.8.2010 8:53

Re: Debil zůstane debilem,

Fryši - nelžete! Někdejší Rádio Jerevan a Mirka jste výlučně právě vy sám! Také jste psával hovadiny jako Idol, ale nikoliv sám!

A. Fritscher 6.8.2010 6:15

Re: Tak nevím

A v čem lžu pane Tesaříku prosím pěkně? To že na píšu svůj názor na věc je lhaní !!!

Tak buď jsem blbej já nebo vy, tady není jiná možnost :o))

M. Volf 6.8.2010 5:26

Tak to se povedlo.

Kouzlo nechtěného. Poučovat jak se mají chovat a diskutovat ty samé co tu neustále o tom poučují, byla trefa kluku Michlů. Myslím, že si ještě  teď vytřásaj broky.-)))))))))))))))

v. Stejskalova 6.8.2010 0:22

Re: Ale pane Wagner!

To jsem ráda že jsem nešla spát,díky pane Kadlec jste sám udělali z vás komunistu?To mě už dávno nevadí co tady kecají ,ráda je čtu,jen nějak ty Mašínovi mám v žaludku ,jsem hodně stará nevím kdo je Vostrá ale vím že moje děti  emigrovali a nestříleli,vrátili a svoji prací  a hlavně odvodem daní splatili svoje školné o co se ani jeden z těch nových politiků kteří zdarma udělali za komoušů doktoráty vystudovali gratis,Takže nechte jim tu možnost nás osočit jako komouše a přeji dobrou noc.

R. John 6.8.2010 0:11

Loučím se, ráno musím brzo vstávat, hezké sny o houbách přeji všem.

R. John 6.8.2010 0:09

Re: Tam u Vás by mohl růst hřib kaštanový a císařka,

Takto používám ostropestřec mariánský,ale neradno si zahrávat, ani s lošákem, ani s pestřcem. Ono je více hub, které je radno radši nechat.  Třeba starší Ryzec peprný, nebrat, jen mladé kousky s jěště podvinutým kloboučkem. Ještě dnes, není známo mnoho látek, které houby obsahují, nepodařilo se je analyzovat. určí třeba šest látek v houbě, ale další tři né a né zjistit.

R. Sedláček 6.8.2010 0:09

Re: Myslím že můžeme rekapitulovat:

Od vás pochvala

R. John 6.8.2010 0:04

Re: Tam u Vás by mohl růst hřib kaštanový a císařka,

Ano, je chráněn, i u nás dosti vzácný, ale tak jednou za uherský rok ho najdu.

P. Fryš 6.8.2010 0:03

Re: Toto je diskuze k věci?

Hoďte si mašli, magore.

S. Netzer 6.8.2010 0:01

Re: Tam u Vás by mohl růst hřib kaštanový a císařka,

Kovářů.

S. Netzer 5.8.2010 23:59

Re: Tam u Vás by mohl růst hřib kaštanový a císařka,

To můžete dostat z alkoholu taky. Lošáci jsou nejlepší jako koření: usušit, rozdrtit na prach. Tak jako alkohol, i lošáci v malých dávkách neškodí. :-)

S. Netzer 5.8.2010 23:56

Re: Tam u Vás by mohl růst hřib kaštanový a císařka,

Boletus satanas. :-))) Prý rostou na vápenatých (čitých?) půdách, zde ale ne. Jsou to chráněné houby, protože jsou, alespoň zde, tak vzácné.

Kolodějů zde bývá hodně, jsou to výborné houby, ale červi jsou, želbohu, stejného názoru. Myslím, že jsem doposud nenašla ani jednu jedinou zdravou, nečervavou plodnici.

Rusáci ale smrdí, to je pravda.

R. John 5.8.2010 23:53

Re: Tam u Vás by mohl růst hřib kaštanový a císařka,

Znám, ale teď  již nesbírám, vždy mám ušlechtilé houby. Jsem to ale mlsoun, co ? Držka projedená. Václavka se musí také více povařit, jinak je mírně jedovatá. Má jako Lošáci kumulativní jed, člověk jí, nic se neděje, ale po více letech mohou nastat jaterní obtíže, dosti vážné.

R. John 5.8.2010 23:47

Re: Tam u Vás by mohl růst hřib kaštanový a císařka,

Kdo ? Rusové ? Dosti srandy, křemenáče jsou výborné houby, tvrdé,ale výborné chuti. Ty také nejraději smažím jako řízek. Nožky se musí oškrabat, mají takové černé šupinky. Nebo je nakrájet na centimetr silné plátky, podusit, taktéž papriku, červenou a zelenou, promíchat, nechat vychladnout, trošku cukru, soli, kaprlat, olivového oleje, octa, pepře a oliv, znovu promíchat a nechat tak5 hod. stát. Je to eňo ňuňo.

S. Netzer 5.8.2010 23:45

Re: Tam u Vás by mohl růst hřib kaštanový a císařka,

Největší václavková kolonie byla objevena v USA. Měla plochu 880 hektarů, a váha plodnic čítala 600 tun. Václavky jsou nejlepší naložené ve sladkokyselém nálevu. I jako guláš chutnají výborně.

R. John 5.8.2010 23:38

Re: Tam u Vás by mohl růst hřib kaštanový a císařka,

Uvádí renomovaný znalec mykologie z německa ve svém velkém atlase hub. Takže žádná Chruščevova kukuřice se stvolem jak telegrafní tyč. : ))

S. Netzer 5.8.2010 23:37

Re: Zdravím,

Pane Johne, to zní jako houbařská latina!

S. Netzer 5.8.2010 23:17

Re: Tam u Vás by mohl růst hřib kaštanový a císařka,

Já je znám pouze z fotek. Nikdy jsem žádného nenašla. Prý páchnou.

Boletus edulis je samozřejmě taky jedlý za syrova.

P. Vandas 5.8.2010 23:17

Re: Tam u Vás by mohl růst hřib kaštanový a císařka,

 V Rusku je jistě možné všecko!  Ale tohle?  Porvé za celý život, jsem na vteřinu zatoužil jet do Ruska.

S. Netzer 5.8.2010 23:13

Re: Toto je diskuze k věci?

Určitě ne. I "pan" pavel se odbral k odpočinku.

P. Vandas 5.8.2010 23:12

Re: Toto je diskuze k věci?

 Nemydlete nás pane Michle hned bolševiky! My jsme se v diskuzi vyjádřili dost jasně. Teď už je večer, a tak můžem potlachat.

R. John 5.8.2010 23:10

Re: Tam u Vás by mohl růst hřib kaštanový a císařka,

Stačí více povařit a je jedlý. Ony všechny hřibovité jsou mírně jedovaté, musí se dobře vařit či dusit. Jediná houba za syrova jedlá je ve střední evropě Ryzec syrovinka. Jinak houbařská literatura uvádí, že někde v Rusku, jednou za pár let se urodí Křemenáčů v pásu asi sto kilometrů dlouhém a dvacet širokém, jeden vedle druhého. Moře zrzounů.

P. Vandas 5.8.2010 23:08

Re: Toto je diskuze k věci?

Tak bych to nějak taky viděl. V prostém faktu, přejít na jiné téma, když diskuze se točí v bezvýchodném kruhu hluchých, nevidím nic nemravného.

R. John 5.8.2010 23:04

Re: Toto je diskuze k věci?

je již pozdě, vše co mělo být řečeno již řečeno bylo, takže trošku zvolníme. Ne ? Ale jestli máte málo diskuze, ostré, tak Vám třeba sehraji Jakeše či Bilaka, a pustíme se do sebe. Blbost, co? Tak se zappojte do diskuze o houbách, třeba nás obohatíte krajovým receptem a my Vám poděkujeme.

P. Vandas 5.8.2010 23:03

Re: Vzpomínám,

 Dnes byste dědečka dost umořil, od Sanatorky na hřeben, je to ještě pár kiláků a do kopce. U tuberárny nic dnes neroste.Ani po dně košíčku.